Межиріч, село, Канівський р-н, Черкаської обл, Україна

Відповісти

У цьому селі/Цим селом/Це село

Народився і живу
0
Немає голосів
Народився, але не живу
0
Немає голосів
Жили мої батьки
0
Немає голосів
Жили декілька поколіннь моїх пращурів
0
Немає голосів
Жило більше 7 поколіннь моїх пращурів
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
Є зв'язок моїх пращурів з цим селом
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Межиріч, село, Канівський р-н, Черкаської обл, Україна

Повідомлення АннА »

МЕЖИРІЧ, археологічна пам'ятка – унікальна пам'ятка палеоліту пізнього. Розташовується в с. Межиріч Канівського р-ну Черкас. обл., на мисі, проти впадінні р. Росава в Рось (прит. Дніпра). Відкрита І.Підоплічком. Тут, на глибині біля 3 м у лесоподібному суглинку, досліджено залишки 4-х господарсько-побутових комплексів. Пам'ятка включала округлі житла діаметром 5–6 м із різноманітною обкладкою стін із кісток мамонта, ями-сховища, внутрішні і зовнішні вогнища, вироб. центри. Комплекс крем'яних знарядь містить мікроліти із затупленим краєм у вигляді ланцетоподібних вістер і прямокутників, різці різних типів, кінцеві скребачки скорочених пропорцій, проколки тощо. Кістяні знаряддя представлені молотками з рогу пн. оленя, руків'ями з отворами, лощилами, проколками, уламками наконечників списів з бивнів. Зразки мист-ва складаються із стилізованих жін. фігурок з бивня, прикрашених гравіруванням, зооморфної булавки, чисельних підвісок з місц. бурштину, просвердлених мор. черепашок, а також кісток мамонта, прикрашених розписом червоною вохрою та зі штрихованим гравіруванням. Фауністичні рештки належать мамонтові, бізонові, пн. оленю, коню, ведмедю, росомасі, песцю, зайцеві тощо. Пам'ятка датується віком 14–15 тис. років тому. Вона має прямі аналогії в комплексах Гінці, Добраничівка, Семенівка I–III і Фастів, котрі пов'язані з епіграветською культ. традицією (див. також Гравет).
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Межиріч, село, Канівський р-н, Черкаської обл, Україна

Повідомлення АннА »

Зображення
З історії міст і сіл УРСР виданої у 1968-1973 роках.
МЕЖИРІЧ — село, центр сільської Ради, лежить між річками Россю і Росавого, за 22 км від райцентру, за 25 км від залізничної станції Таганча. Через село проходить автодорога Канів—Черкаси. Населення — 1260 чоловік. Сільраді підпорядковані села Бабичі та Лука..

У Межирічі міститься центральна садиба колгоспу ім. XXI з’їзду КПРС, який має в користуванні 1,6 тис. га землі, у т. ч. 1,2 тис. га орної. Господарство зернового напрямку з розвинутим тваринництвом. Допоміжні підприємства — механічний млин, лісопильня.

За самовіддану працю у розвитку сільського господарства 48 колгоспників нагороджені орденами і медалями Союзу РСР.

В селі є середня школа, де навчається 430 учнів, клуб на 250 місць, 2 бібліотеки з книжковим фондом 10 тис. примірників, лікарня, пологовий будинок, аптека, відділення зв’язку, ощадна каса, 3 магазини, їдальня.

Дві партійні організації об’єднують 62 комуністи, комсомольська — 171 члена ВЛКСМ.

Вперше село згадується в документах XVIII ст.

Під час Великої Вітчизняної війни у навколишніх лісах діяв партизанський загін ім. Шевченка, очолений уродженцем Межиріча М. О. Дудченком. 297 жителів села воювали проти німецько-фашистських загарбників, з них 142 нагороджено бойовими орденами і медалями. На честь загиблих споруджено пам’ятник.

На лузі, коло села, височить пірамідальний пам’ятник «Слава труду», встановлений у зв’язку з прорізанням нового русла Росі та осушенням луків 1914 року.

1859 року село відвідав Т. Г. Шевченко.

У Межирічі народився Г. М. Пустовійт (1900—1947) — український радянський графік.

На території сільради досліджено поселення доби пізнього палеоліту, розкопано рештки житла (с. Межиріч), на якому виявлено поселення трипільської культури, кургани поселення скіфського періоду, поселення зарубинецької та черняхівської культур, 2 городища та курганний могильник періоду Київської Русі.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Відповісти

Повернутись до “Літера М”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Google [Bot] і 23 гостей