Билбас

Відповісти

Це прізвище

Отримав при народженні
1
100%
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 1

Аватар користувача
Юрій Білбас
Повідомлень: 3
З нами з: 05 серпня 2017, 19:59
Стать: Чоловік
Подякували: 5 разів

Билбас

Повідомлення Юрій Білбас »

Вітаю шановне товарисьтво. Будьте так ласкаві, підкажіть будьласка походження мого прізвища "Билбас". Знаю тільки, що мій прапрадід походить з села Водолага, Харківщина. Ще знаю, що біля Слав'янська є селище Билбасівка. Наперед вдячний. З повагою, Юрій.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Билбас

Повідомлення D_i_V_a »

Білбас/Bilbas - це грецьке ім'я, уживається і сьогодні.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Юрій Білбас
Повідомлень: 3
З нами з: 05 серпня 2017, 19:59
Стать: Чоловік
Подякували: 5 разів

Re: Билбас

Повідомлення Юрій Білбас »

Дякую за відповідь, але в оригіналі прізвище Билбас, а не Білбас.
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Билбас

Повідомлення al_mol »

Скажу прямо, я не гений ономастики, но с аналитикой дружен :D :D :D :D :D

Билбас - это одно из племен Курдов, возможно что Ваши предки выходцы из Ирана или Турции, и в период присоединения Грузии к РИ или в период Русско-Турецкой войны поселились на территории Украины
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Билбас

Повідомлення D_i_V_a »

Юрій Білбас писав:Дякую за відповідь, але в оригіналі прізвище Билбас, а не Білбас.
О-о-о, зміна однієї голосної - це така дрібниця! :D
І тому є гарний доказ ;)
Ви створили тему на прізвище БИлбас, але Ваш підпис, точніше нік іде з українською І "Юрій Білбас". То, гадаю, Ви нам можете розповісти про помилку у написанні прізвища у Вашому паспорті, що трапилась у 20 ст.

Але... прізвищу щонайменше 200 років, і Вам буде цікаво довідатись, що за зниклими правилами розмовної укр мови ще у 19 ст в прізвищах змінювались закінчення.
Що до прізвищ молодших у роді додавали суфікс -ук/-юк або -енко.
Ось тут у нас вже є тема про це.

То можу впевнено сказать, що Би(і)лбасюк та Би(і)лбасенко будуть також з Вашого "гнізда". За часів (поступової) паспортизації їм записали таку форму до паспорта...

Враховуючи те що написав Олексій про курдів, та те що Греція довгий час належала до Османської Імперії, то коріння Вашого прізвища тягнеться мабуть дійсно в ті краї... або до людей з тих країв...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Юрій Білбас
Повідомлень: 3
З нами з: 05 серпня 2017, 19:59
Стать: Чоловік
Подякували: 5 разів

Re: Билбас

Повідомлення Юрій Білбас »

Версія про курдів звісно цікава, але є маленька нестиковка. Билбасівку заснували запорозьки козаки в 1670 році, а Російсько- Турецька війна відбувалась значно пізніше. Таким чином питання залишається відкритим. Доречі, зміна літери "и" на "і" відбулася у мого батька, коли він отримував паспорт. Справа в тому, що свідотство про народження у нього було заповнене украінською і в російскомовній частині і в украіномовній частині документу. І коли видавали паспорт ,заповнили його по руські так, як було написано в російскомовній частині свідотства. Так і переплутались "и" та "і".
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Билбас

Повідомлення D_i_V_a »

Юрій Білбас писав:... Таким чином питання залишається відкритим...
Виглядає так, що питання на завжди залишиться відкритим, бо, як я розумію, сімейні легенди не донесли ні яких відомостей про походження прізвища. А вони є найнадійнішими джерелами.
Це тільки одна з перших версій, що з'явилася зараз в дискусії.

Щодо козаків та їх прозвищ, то серед них не рідко бувають слова тюркського походження - така у них була специфіка життя. Дніпро та море сприяли контактам як торгового так і військового характеру.
І ще про цю версію, якщо це по козацькій тематиці, то людина не обов'язково повинна була бути з тих країв, прозвище дали таке, а вже за які "заслуги" то мабуть залишиться таємницею.

То шукаємо наступні припущення для походження прізвища ;)
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Б”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 27 гостей