Якщо пошук зайшов в глухий кут

Відповісти
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення в36 Ольга »

al_mol писав:Анновка - по данным 1913 - деревня
Наверное, в справочнике данные устаревшие, ведь документ от 1930 года и в нем Ганівка уже названа селом.
al_mol писав:что заставило женщину в 48 лет родившую от мужа 7 -х детей, пойти на это?
Леш, они давно уже живут врозь, адреса разные. Возможно, женщина терпит какие-то притеснения от властей из-за того, что до сих пор считается попадьей. Вот и решила расставить все точки по своим местам. Может причина прекращения совместной жизни как раз в этом, ей одной было проще выжить в то время и в той ситуации.
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення ГіП »

Прапрадід Микита Дорошенко одружився в 1848 році з Параскою Петрівною Москаленко, а в 1850 році у Микити Дорошенка і його дружини вже Тетяни Павлівни(прапрабаба) народжується син. Смерті Параски Петрівни і повторного шлюбу за 1849-1850 роки в метриках немає (можливо десь у сусідньому селі було зафіксовано). Єдине, що знайшов у сповідках 1849 року Параска Петрівна Москаленко в родині свого батька записана. Був випадок (при радянській владі) розлучення після тижня, як шлюб зареєстрували, а як воно було з розлученням за царя?
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення SNIGURIVNA »

ГіП писав:а як воно було з розлученням за царя?
"По законам XIX в. брак мог быть расторгнут только формальным духовным судом по просьбе одного из супругов на следующих основаниях:

- в случае доказанного прелюбодеяния другого супруга;
- добрачной неспособности к брачному сожитию;
- в случае, когда один из супругов приговорен к наказанию, сопряженному с лишением всех прав состояния, или же сослан на житье в Сибирь с лишением всех прав и преимуществ;
- в случае безвестного отсутствия другого супруга не менее 5 лет.
Развод допускался и в случае согласия обоих супругов принять монашество, если они не имели малолетних детей.

Иск о разводе подавался епархиальному начальству. После получения просьбы о разводе епархиальное начальство поручало доверенным лицам произвести увещание супругов, чтобы они оставалась в брачном союзе. Когда увещание не достигало цели, начиналось судебное разбирательство, на которое ответчики обязаны были являться лично.

Нужно отметить, что признание ответчиком своей вины не считалось доказательством и основанием для развода. Устав духовных консисторий утверждал: "Главными доказательствами преступления должны быть признаны: а) показания двух или трех очевидных свидетелей и б) прижитие детей вне законного супружества, доказанное метрическими актами и доводами о незаконной связи с посторонним лицом. Затем прочие доказательства: письма, обнаруживающие преступную связь ответчика, показания свидетелей, не бывших очевидцами преступления, но знающих о том по достоверным сведениям или по слухам; показания обыскных людей о развратной жизни ответчика и другие - только тогда могут иметь свою силу, когда соединяются с одним из главных доказательств, или же в своей совокупности обнаруживают преступление"
"
ЦЕРКОВНЫЙ БРАК И РАЗВОД В РОССИИ В XIX В.

Від себе додам, що серед селян розлучень, звісно, було найменше у порівнянні з іншими верствами із зрозумілих причин.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
viktoriyaogievskaya
Повідомлень: 100
З нами з: 30 жовтня 2017, 21:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 128 разів
Подякували: 59 разів

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення viktoriyaogievskaya »

Мене статті про неможливість розлучення дещо збили з пантелику :
За родинними переказами прапрадід Василь Огієвський юрист розлучився з першою дружиною Марусею Пикус і виїхав у Ростов у Кролевеці залишається тільки старша донька з гарним романом бо й сама збирається заміж.... Решта дітей їде з батьком, переписку з Ростом, вела і моя бабуся її молодша донька, і подарунки звідти отримував мій батько у дитинстві...
Але щось у мене останнім часом родинні історії з реальністю не клеяться зовсім:
Або вони дійшли до мене в спотвореному вигляді, або правда виявиться зовсім іншою,такою до якої старше покоління зовсім не готове
(Від запиту в архів мене стримує лише питання вартості (вартість оплати???!!! Скільки це коштує хоч приблизно??? )
І з кого варто починати якщо у тітки є свідоцтво про народження моєї бабусі і все? Чи потрібно доводити спорідненість? Архів якраз Сумський?
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення в36 Ольга »

Вот как раз с бабушки и начинайте. Попытайтесь заказать в архиве эту самую запись о ее рождении. Возможно, добавятся какие-то неизвестные факты. Допустим, возраст бабушкиных родителей на тот момент. Попросите сделать копию записи.
Доказывать родство, скорее всего не потребуется. Мне выслали из Винницкого архива справку о рождении родственника в 1930 году, не требуя никаких доказательств.
Стоимость в каждом архиве своя, так что конкретный ответ на этот вопрос вы получите, увидев счет из архива.:D
Очень дорого будет стоить запрос о множестве родственников одновременно, если вообще его примут. А справка об одном человеке не разорит благосостояние, она вполне доступна.
Короче, пишите. И не забудьте рассказать нам о результатах. :D
Кстати, если ваш запрос придет не по адресу (допустим, отправлен в Сумской архив, а сведения находятся где-то в другом месте), в этом случае архив советует, куда нужно обратиться.
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення SNIGURIVNA »

в36 Ольга писав:Доказывать родство, скорее всего не потребуется. Мне выслали из Винницкого архива справку о рождении родственника в 1930 году, не требуя никаких доказательств.
Черкасский архив тоже никогда ничего подобного не требовал, а вот про Сумской прочитала тут и тут.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення SNIGURIVNA »

viktoriyaogievskaya писав:Мене статті про неможливість розлучення дещо збили з пантелику ...
Розлучитися було не неможливо, а дуже складно. Статистика.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення SNIGURIVNA »

SNIGURIVNA писав: Розлучитися було не неможливо, а дуже складно. Статистика.
Наче немає окремої теми про розлучення?
То залишу тут свою знахідку, оскільки вище була мова про можливість розтогнення шлюбу у РІ.

Фрагмент метричної книги однієї з церков Лебединського повіту Харківської губернії за 1880 рік. Дописано пізніше просто по запису про вінчання, сам запис закреслено.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення SNIGURIVNA »

Не можу нічого придумати.

Жінка.
Є ім`я, по батькові, прізвище по першому шлюбу (яке є похідним від чоловічого імені і дуже поширеним; можливо його дали вже на навому місці, утворивши від по батькові її чоловіка... ), прізвище по другому шлюбу. Дівоче прізвище???
Місце народження ???
Рік народження: 1849 (по запису про смерть) чи 1850 (по запису про друге вінчання).
Рік і місце першого вінчання ???
Рік і місце народження сина ???
На 1876 рік мешкала у Лебединському повіті Харківської губернії, вдова (чоловік помер не пізніше кін. 1875). За родинними переказами переїхала "здалеку" разом з чоловіком і сином (отже не раніше 1867).

Чи є шанс вирахувати звідки вона і чиїх була?

Дякую за ідеї.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав: Рік народження: 1849 (по запису про смерть) чи 1850 (по запису про друге вінчання).

Рік і місце народження сина ???

Чи є шанс вирахувати звідки вона і чиїх була?

Дякую за ідеї.
Перепис 1897 року
Їй тоді було 48/47 років, син що найменше на 20 років молодший.
Ось тут приклад про що питається в переписі - Родился ли здесь, а если не здесь, то где именно?
Відповіддю є повна адреса - село, повіт, губернія.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Допомога у пошуку”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей