Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Все стосовно записів у метричних книгах різних конфесій
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення Balymba »

Згідно законів Австро-Угорщини повноліття (а відповідно і повна цивільна дієздатність наступала в 24 роки). До досягнення цього віку в шлюб як хлопці, так і дівчата могли вступати тільки з дозволу батьків, чи опікунів.
Тому такі записи є правилом в Метричних книгах (щоправда це стосується тільки оригіналів, в копіях могли цей пункт пропускати).
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
Falcon
Модератор
Повідомлень: 316
З нами з: 03 січня 2017, 20:37
Стать: Чоловік
Звідки: Буковина
Дякував (ла): 417 разів
Подякували: 519 разів

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення Falcon »

Balymba писав:Згідно законів Австро-Угорщини повноліття (а відповідно і повна цивільна дієздатність наступала в 24 роки). До досягнення цього віку в шлюб як хлопці, так і дівчата могли вступати тільки з дозволу батьків, чи опікунів.
Тому такі записи є правилом в Метричних книгах (щоправда це стосується тільки оригіналів, в копіях могли цей пункт пропускати).
мабуть і в оригіналах не завжди дотримувались, бо знайшов вперше.
Маю ще до Вас одне питання, але написав в приват. Наперед вдячний.
з повагою, Євген.
предки з повітів: Буковина (Сторожинець, Кіцмань)
Галичина (Ходорів)
Волинь (Клевань)
Поділля (Кам'янець-Подільський, Оринин)
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення Balymba »

В моїх краях оригінали Метрик австрійського періоду чітко мають посилання на дозволи на шлюб, а також на дозволи консисторію на шлюб з далекими родичами.
В приват відповів, що зміг.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення SNIGURIVNA »

Питання: комусь колись траплялося, щоб жінку, яка овдовіла після короткотривалого шлюбу, але мала вже дитинку, писали б під час другого вінчання дівицею?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:Питання: комусь колись траплялося, щоб жінку, яка овдовіла після короткотривалого шлюбу, але мала вже дитинку, писали б під час другого вінчання дівицею?
Ні, такого ще не було...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:Ні, такого ще не було...
От і я стикнулася вперше.
А по чоловіках таке трапляється (дивлюся метрики середини 19ст.).
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:
D_i_V_a писав:Ні, такого ще не було...
От і я стикнулася вперше.
А по чоловіках таке трапляється (дивлюся метрики середини 19ст.).
Може це якісь регіональні особливості?
Яка у Вас місцевість?
Бо такого поки не зустрічала...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення Balymba »

А може то просто помилка? Здається раз чи два таке попадалось під час першої світової, коли Метрики велися досить неуважно. Я вважаю це просто помилкою, бо напевне священник просто перепутав колонку, де поставити "галочку".
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення SNIGURIVNA »

Balymba писав: бо напевне священник просто перепутав колонку, де поставити "галочку".
У нас не було окремої колонки, натомість писали "1м браком", "2м браком" і так далі, а самого нареченого зазначали "молодик" або "вдівець", а наречену відповідно "дівиця", "вдовиця" чи "покритка". Тобто священник в одному записі мав би зробити дві помилки: у статусі особи і у порядковому номері шлюбу.

Зі свіжого: чоловік за тридцять, що мав сина від першого шлюбу років чотирьох, вдівець одружується в тій саме церкві, що й з першою дружиною, а записаний молодиком і тим, хто укладає 1 шлюб.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення D_i_V_a »

Ось два записи вінчання від одного дня - січень 1916 року Медяний і Хмара.
У обох за свідка іде такий собі пан Иулиан Яковлев Домарацкий.

Постійно дивуюсь... Як вони тоді так гуляли, що свідок і там і там? Чи може таких великих гулянок як сьогодні тоді і не було?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Метричні Книги”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: drapieznik, Lanet, nekrashevych і 21 гість