МІЙ ДІД КОЗАК?

Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення SNIGURIVNA »

Лора писав:Но где я не писала , не спрашивала на форумах, мне никто не объяснил что это за ревизия 1701 г ?
О, як цікаво!

З 1649 по 1764 Чернігівщина перебувала у складі кількох полків Гетьманщини. Полковий перепис?
Я знайшла за 1701 г. Перепись Харьковского полка. Думаю, щось аналогічне.
А що кажуть у ДАЧО?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
Лора
Повідомлень: 197
З нами з: 29 грудня 2016, 18:28
Стать: Жінка
Дякував (ла): 94 рази
Подякували: 157 разів

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення Лора »

Я спрашивала на форумах "Козацких полков", а запрос делать в ДАЧО или ДАПО или вообще искать в Киеве , точно не знаю.
Булат(Потоки), Бережный (?), Харченко (?), Катаев ( Смоленская губ.Сухиничи), Сулима (Ольшаное, Черниг.полк), Гвоздецкий (Медвежье), Безверхий(Пологи-Чобитки), Мельник (Ковали,Хорольск.уезд), Авраменко (Рогинець), Нарижный (?), Рябоштан (Галки), Глушко (Потоки), Шкуматов (Смелое),Тесленко (?), Олейник (Боромля), Христич (ПОтоки), Крапивко (?), Кучеренко (Павлоград), Кочубей (?), Пивовар(?), Вербоноль (?), Небаба (?),
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення D_i_V_a »

Лора писав:... по ревизии 1701 года состоящие...
Ось з цієї книги - "досліджені як масиви "казок" 1756 і 1761/62 рр, так і окремих старшин. Наприклад, "сказка" сотника новоміського Стародубського полку Тимофія Силенка детально знайомить з його бойовою біографією протягом 1705-1734 рр. Проте автор не вказав того факту, що його сотництву передувало знаходження в компуті значкового товариства...
В Інституті рукопису НБУ ім.Вернадського зберігається цілий збірник тестаментів 1636-1761 рр..."

Може стосовно 1701 р мова йшла про компут?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення SNIGURIVNA »

"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення SNIGURIVNA »

"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення D_i_V_a »

sergm писав: Більшість шляхтичів були католиками. В костьолах дивились?
Не зовсім згодна з таким твердженням, бо маю справу з парафією церкви села Півні в якій присілками були 2 НП - Волиця і Дмитрівка.
І можу з 100-відсотковою впевненістю сказати, що в тих присілках жила шляхта більшістю греко-католицька, яка потім (в кінці 18 ст) без особливих проблем перейшла в православ'я.
Римо-католики в присілках також були, але їх було набагато менше, а через шлюби з православними (через примус після 1830-х років) то і їх діти стали православними, а вони повимирали.
Ці 2 присілка знаходились на землях католицької церкви, що в 1840-х роках були відібрані і належали до відомства казеного майна. Так звані казені села.

А от в Півнях шляхта не жила. Було декілька сімей, мабуть управителі Браницьких, але і ті після реформи 1861 року зникли. Так от і вони також були православні і зустрічаються в метричних. Село належало до Білоцерківського графства Браницьких.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:
sergm писав: Більшість шляхтичів були католиками. В костьолах дивились?
І можу з 100-відсотковою впевненістю сказати, що в тих присілках жила шляхта більшістю греко-католицька, яка потім (в кінці 18 ст) без особливих проблем перейшла в православ'я...

Католикам у метричних, якщо вже так ставалосяся, що вони користувалися послугами православного священника, робили припис, що це люди іншого віросповідання. У конкретному випадку такого немає. Хоча загалом не рідкість.

Я теж схиляюся до думки, що та частина роду, яка змогла довести своє походження, плавала під зручним прапором, тобто міняла віросповідання і не один раз (уперто православні вже у 1795 році записані посполитими). Але я поки що не зрозуміла, де шукати греко-католиків (з римо-котоликами все ясно). Ну, от не траплялося мені на очі нічого. В жодному джерелі краєзнавчому жодної згадки про греко-котолицьку церкви у містечку.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:Католикам у метричних, якщо вже так ставалосяся, що вони користувалися послугами православного священника, робили припис, що це люди іншого віросповідання. У конкретному випадку такого немає. Хоча загалом не рідкість...
Що не рідкість? Що немає такого припису?
Я не сперечаюсь, тільки розповідаю про свій досвід.
Приписки робили... тільки в записах вінчань або народжень і то тільки по головних персонах. По кумах і по свідках вже не робили. В записах смертей не бачила приписок про іншу конфесію, але і ховали зазвичай малолітніх дітей.
А за Речі Посполитої здається взагалі такого межування не було.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:Що не рідкість?
Не рідкість випадки, коли у православній церкві хрестили, вінчали чи відспівували представників інших церков, як то римо-католиків чи лютеран (у метриках по моїх селах примітки "греко-католик" не зустрічала жодного разу).
Що немає такого припису?
У записах про смерть справді припис про інше віросповідання я бачила не більше, ніж двічі. До слова, йшлося про дорослих.

Але от питання, яке все ще без відповіді: чому шляхтичів, які спромоглися підтвердити своє походження, і прізвища яких вкрай рідко, але світяться по метриках православних церков села, немає у жодній сповідці?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
sadovod
Повідомлень: 22
З нами з: 31 травня 2016, 08:08
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 19 разів

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення sadovod »

Большую часть жизни я прожил не подозревая, какого сословия мои предки. И только, когда увлекся генеалогией, раскрылись все секреты и нашлись корни. От деда мне передалась только одна фраза: "Мы пришли из Таврии".
Стоило больших усилий понять, какое конкретно это было место. Оказалось, что это Таврическая губерния, Бердянский уезд.
Потом узнал, что село, в Области Войска Донского, в котором жил мой дед, родился мой отец, было создано, по официальной версии, таврийскими козаками в 1861г.
Долгое время моих родственников в селе называли тавричанами. Да и в метрических книгах они и их дети, родившиеся уже на новом месте, почему-то, числились со старой пропиской.
Позже, изучив свой род в Бердянском уезде, и историю села, узнал, что село было создано в 1790г. полтавскими козаками. В метриках на новом месте полтавских козаков уже записывали, как казенных крестьян, но память о своем козачьем происхождении они пронесли в течение всего столетия.
В дальнейшем, я уже узнал, что мой род Крамаренко - "козаки від діда-прадіда" или "з діда і отца козаки". Уже в "Реестре Запорожского Войска 1649г" находим 8 козаков Камаренко в разных сотнях и полках. В "Компуте миргородского полка 1723г" Крамаренко записаны, как "з діда і отца козаки". По утверждению известного генеалога украинского козачества В.Кривошеи, старейший козацкий род Крамаренко ведет свое происхождение из нынешнего села Вороньков Бориспольского района Киевской области.
Пока мне известен только мой найстарейший предок, Фома Крамаренко, родившийся в 1731г. Далее продолжаю искать связку с более старыми предками, известными мне по историческим документам.
Відповісти

Повернутись до “SNIGURIVNA”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 14 гостей