ЗОШИТ для ЗАПИТАНЬ

Онлайн
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ЗОШИТ для ЗАПИТАНЬ

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:... "його єдинокровні брати"... Як це можна пояснити?
Даль не говорить по кому з батьків іде це кровіє. Може в цьому випадку мати дала те єдинокровіє?
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЗОШИТ для ЗАПИТАНЬ

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:
SNIGURIVNA писав:... Може в цьому випадку мати дала те єдинокровіє?

А хіба по матері не єдиноутробіє?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Онлайн
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ЗОШИТ для ЗАПИТАНЬ

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав: А хіба по матері не єдиноутробіє?
Даль: Единоутробный, одноутробный, одноматерній.
Ответа на вопрос - старший з яких має одне по батькові, а решта, що зазначені "його єдинокровні брати"... Як це можна пояснити? - не дает
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЗОШИТ для ЗАПИТАНЬ

Повідомлення SNIGURIVNA »

Я так собі думаю, що у разі єдиноутробності могло бути так: батько помирає, старший син вже одружений, а менші діти ще при матері, яка виходить заміж знову, і по відчиму звикають тих дітей називати на інше по батькові. (По Черкаському повіту маю купу варіацій на тему: батькове прізвище та по батькові від відчима, і навпаки і через раз... Думаю, у Харківській губернії, де населення писалося черкасами, теж таке могло мати місце).

У разі єдинокровності сценарій той самий: друга дружина, яка не є матір'ю старшому сину, але народила його братів, виходить заміж і... дивіться вище.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЗОШИТ для ЗАПИТАНЬ

Повідомлення SNIGURIVNA »

:?: Могли Аввакума записа Вакулою? :?:

Хоча Вакула - це Вукол, чи то "пастир", з іменинами 6 (19) лютого, а Аввакум, "борець", іменини 16 (9) липня мученика, 15 (2) грудня пророка.

Будь-який хаос має свої закономірності. Доведено хаосом з записом по батькові :wink: .

Стосовно імен я достеменно знаю, що священники геть не бачили різниці між Захаром і Харитоном, між Тихоном і Тимофієм, Назаром і Лазарем, і цей список було б продовжити для загальної користі. Але зараз мене цікавить пара Вукол/Аввакум. Хтось стикався на практиці?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЗОШИТ для ЗАПИТАНЬ

Повідомлення SNIGURIVNA »

Ще два імені, які вживалися як одне:

Парфеній від др.-грецького (παρθένος) [parhenos], що у перекладі - "незайманий, чистий". Іменини 20 лютого, 6 квітня, 2 вересня, 23 жовтня.

Пахомій від др.-грецького (Παχώμιος) [Pakhómios], що перекладається як "повний, масивний, широкий у плечах". Іменини нині 26 січня, 19,20 та 28 травня, а ще у суботу по Богоявленні.

Джерело
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЗОШИТ для ЗАПИТАНЬ

Повідомлення SNIGURIVNA »

РОСІЙСЬКО-ТУРЕЦЬКА ВІЙНА 1877-1878
Как показывает та же практика, 90-95% участников русско-турецкой войны 1877-1878 гг. - это рекрутские наборы кон. 60-- нач. 70-х гг. (а, если быть, еще точнее - то с 1870-1871 гг.)
Эти солдаты были уволены по окончании войны в 1879-80 гг.
Тут
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
Falcon
Модератор
Повідомлень: 316
З нами з: 03 січня 2017, 20:37
Стать: Чоловік
Звідки: Буковина
Дякував (ла): 417 разів
Подякували: 519 разів

Re: ЗОШИТ для ЗАПИТАНЬ

Повідомлення Falcon »

SNIGURIVNA писав:Ще два імені, які вживалися як одне:

Парфеній від др.-грецького (παρθένος) [parhenos], що у перекладі - "незайманий, чистий". Іменини 20 лютого, 6 квітня, 2 вересня, 23 жовтня.

Пахомій від др.-грецького (Παχώμιος) [Pakhómios], що перекладається як "повний, масивний, широкий у плечах". Іменини нині 26 січня, 19,20 та 28 травня, а ще у суботу по Богоявленні.

Джерело
В мене на Львівщині ім'я родича за довге життя пройшло шлях: Порфирій (грецька - багряний) - Прохирій - Прохор (грецька: керівник хору)
з повагою, Євген.
предки з повітів: Буковина (Сторожинець, Кіцмань)
Галичина (Ходорів)
Волинь (Клевань)
Поділля (Кам'янець-Подільський, Оринин)
Відповісти

Повернутись до “SNIGURIVNA”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 15 гостей