ПРАВОСЛАВ’Я

Ваші пращури були православними і ви

про це знав/знала
2
40%
віднайшов/-шла інформацію в джерелах
0
Немає голосів
знав, що пращури були різних конфесій
1
20%
довідався, що пращури були різних конфесій
2
40%
ваша відповідь (напишіть в темі)
0
Немає голосів
ваша відповідь (напишіть в темі)
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 5

Аватар користувача
Хворостенко
Повідомлень: 104
З нами з: 17 квітня 2017, 20:28
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 125 разів

Re: ПРАВОСЛАВ’Я

Повідомлення Хворостенко »

D_i_V_a писав:То Ви так думаєте допоки не віднайшлася пра(пра)бабуся Вашої бабусі, яка була у кращому випадку уніаткою, а в гіршому римо-католичкою...
Думаю Вам буде прикро думати що вона весь час шкварчить...
Я знаю моїх прапрапращурів. Всі вони були українськимі селянами. Я знаю віру мого народу - це православна віра, католикі та уніати для мого народу чужі, пани. Тому в думках і діях мого народу шкварчати на вогнищах повинні пани:
"Ой гоп того дива!
Наварили ляхи пива,
А ми будем шинкувать,
Ляшків-панків частувать"
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ПРАВОСЛАВ’Я

Повідомлення D_i_V_a »

Радіо передача не відповідає на питання коли саме з'явилося поняття "православ'я" у значенні "наша (українська/російська) церква", але сама назва передачі і те про що говорилося стосується нашої теми -
Скелет у шафі. Авторська передача Тетяни Лютої
Тема: "Українська Православна Церква". Гостя - Ірина Преловська, кандидат історичних наук
http://schedule.nrcu.gov.ua/grid/channe ... ID=1653868
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Хворостенко
Повідомлень: 104
З нами з: 17 квітня 2017, 20:28
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 125 разів

Re: ПРАВОСЛАВ’Я

Повідомлення Хворостенко »

щедривка.jpg
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: ПРАВОСЛАВ’Я

Повідомлення АннА »

Рецензія Ірини Преловської на працю Т.Євсєївої 2007 рік, короткий огляд
Рецензія на: Тетяна Євсєєва. Російська православна церква в Україні 1917–1921 рр.: конфлікт національних ідентичностей у православному полі

http://shron.chtyvo.org.ua/Prelovska_Ir ... 921_rr.pdf
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
alex1952
Повідомлень: 892
З нами з: 27 січня 2018, 12:27
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 705 разів
Подякували: 816 разів

Re: ПРАВОСЛАВ’Я

Повідомлення alex1952 »

Шановне панство! Вибачте, може трохи не по цій темі, але досліджуючи роди своїх предків Каковських, Троцьких, Безвенглінських то Орловських наштовхнувся на цю справу і мав величезну насолоду від стилю, змісту та форми викладеного.

ЦГИАК 712/2/130. Дело о подписке на сооружение памятника Владимиру в Херсонесе. 8 мая 1929 года.
Из Кіевской Духовной Дикастеріи въ Правленіе Кевской Духовной Семинаріи.
Кіевская Духовная Семинарія. Слушавъ отношеніе къ Его Высокопреосвященству, Синодальному и Коллегии Духовныхъ училищъ Члену, Евгенію Митрополиту Кіевскому и Галицкому, Кіево-Печерскія лавры Священноархимандриту, иразныхъ орденовъ Кавалеру, Г. Адмирала Черноморскихъ Флотовъ и Портовъ, Николаевскаго Военнаго Губернатора и Кавалера Алексея Самойловича Грейга отъ 30 марта последовавшие и следующего содержанія:
Сколь ни богаты летописи наши знаменитыми произшествіями, послужившими къ утвержденію на незыблемомъ основаніи и возвеличившимъ Любезное отечество наше Богомъ благословенную Россію, но ни одно изъ нихъ не имеетъ столь сильнаго вліянія на благоденствіе и славу Ея, иследовательно ни одно изъ нихъ не можетъ быть такъ любезно всякому истинному сыну отечества и доброму Християніну, какъ введение Христіянской религии.
Встемъ? Можетъ быть известно, что виновником сего достопамятнаго произшествия былъ Св. Равноапостольный князь Владимир, озаренный светомъ ученія Христова в древнемъ Херсонесе-Таврическомъ и просветивший потом Евангельскимъ словомъ ивсехъ подвластныхъ Ему Народов. Но вероятно не все знаютъ, что от сего знаменитаго города, бывшаго для Россіи, так сказать, Колыбелью Христіянской веры, остается лишь только несколько жалкихъ развалинъ. Въ следствие сего получивши от Г. Адмирала высочайшее Соизволеніе на сооруженіе памятника на развалинахъ древняго Херсонеса-Таврическаго, доводя о томъ до сведенія Его Высокопреосвященство испрашиваетъ Архипастырскаго благословения на сие патриотическое начинаніе и содействія приглашеніемъ къ тому порученной управленію Его Высокопреосвященства паствы и усердныхъ сыновъ Россіи и истинных Христіян к соучастию в семъ патриотическомъ предприятіи, къ прославленію одного изъ достопамятнейшихъ и благодетельнейшихъ нашихъ произшествій клонящемся.
На семъ отношении резолюция Его Высокопреосвященства Андрея 11-го(?) последовала таковая: «предложить по всей Епархіи подписку исообщить въ Лавру, Академію и Семинарію.»
Определили: С предписаніемъ онаго отношенія Г. Адмирала Черноморскихъ Флотовъ и Портовъ ипоследовавшей по оному Архипастырской Его Высокопреосвященства резолюціи къ должному по оной исполненію, всемъ штатнымъ и заштатнымъ монастырямъ, Духовнымъ Академіямъ города Кіева и уезда Кіевскаго.
Аватар користувача
alex1952
Повідомлень: 892
З нами з: 27 січня 2018, 12:27
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 705 разів
Подякували: 816 разів

Re: ПРАВОСЛАВ’Я

Повідомлення alex1952 »

Хворостенко писав:
D_i_V_a писав:То Ви так думаєте допоки не віднайшлася пра(пра)бабуся Вашої бабусі, яка була у кращому випадку уніаткою, а в гіршому римо-католичкою...
Думаю Вам буде прикро думати що вона весь час шкварчить...
Я знаю моїх прапрапращурів. Всі вони були українськимі селянами. Я знаю віру мого народу - це православна віра, католикі та уніати для мого народу чужі, пани. Тому в думках і діях мого народу шкварчати на вогнищах повинні пани:
"Ой гоп того дива!
Наварили ляхи пива,
А ми будем шинкувать,
Ляшків-панків частувать"
Дозвольте і мені висловити свою думку. Пане Хворостенко, а чи не спадає Вам на думку, що якщо покопирсатися у Вашому родоводі, може виявитися, що Вашу кров добряче змарнували татаро-монголи? Не кажучи про ляшків-панків? А якщо б Ви наважились зробити генетичний аналіз то може виявитись і іудейські домішки? Що тоді робити? Чим пишатись? Співчуваю.
Онлайн
Аватар користувача
Вернер
Повідомлень: 3185
З нами з: 22 квітня 2016, 12:19
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 108 разів
Подякували: 665 разів

Re: ПРАВОСЛАВ’Я

Повідомлення Вернер »

alex1952 писав: 8 мая 1929 года.
Помилились всього на одне століття ;)
Час плине
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ПРАВОСЛАВ’Я

Повідомлення D_i_V_a »

alex1952 писав:... Що тоді робити? Чим пишатись? ...
А люди про це не думають... про те що в нас тече кров не тільки батьків, дідусів і бабусь, а ще всіляких пра-пра...
А от в яку націю та релігію ці пра тягнуться, людям, родовід яких привчено плекати тільки від 1913 року, дуже важко уявити...

Про добряче змарновану татаро-монгольську кров...
Протестую проти того, що кажуть монгольська - вона татарська.
Все життя знаю, що у мене повинна буть ця кров, але сімейних доказів про це немає, є тільки припущення.
Після того коли задалась питанням, чи можу я бути нащадком Чінгіс-Хана, і відповіддю, що по жіночіх ляніях (які самі надійні) то здається можна, стало зрозуміло що я би з радістю була нащадком цієї видатної людини. І від того часу його тараська (чи яка там) кров стала для мене елітною, тобто бажаною.
З його релігією трошки важко - тангріанство, тобто шаманство... :o
Щось скакать навколо вогнища мені не дуже хочеться... :lol:
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
cronoster
Повідомлень: 537
З нами з: 26 листопада 2016, 23:28
Стать: Чоловік
Звідки: Галицький Гуцуленд
Дякував (ла): 117 разів
Подякували: 997 разів

Re: ПРАВОСЛАВ’Я

Повідомлення cronoster »

Гадаю в нашій крові відголоски різних прадавніх вірувань, явно не християнських. Цікаво б було знати про них.
Коли згасне людська пам'ять й замовкнуть літописи, говоритиме каміння.
Аватар користувача
Kostyntunivna
Повідомлень: 115
З нами з: 24 березня 2018, 09:52
Стать: Жінка
Звідки: Україна, Донецька область
Дякував (ла): 55 разів
Подякували: 32 рази

Re: ПРАВОСЛАВ’Я

Повідомлення Kostyntunivna »

Шановні учасники групи! Напередодні великого св'ята - Храму Св. Олександра Невського, у нашому селі, звертаюсь до Вас з великим проханням... Мене дуже цікавить книга Юрія Скалозуба "Історія Катеринославської Єпархії 1775-1917" (Дніпропетровськ, "Січ", 2001), в якій розміщена інформація про наш Олександрівський собор Св. Блаженійшого Олександра Невського.Якщо у когось із вас або ваших друзів, знайомих є інформація про наявність такої книги, дайте знати. Дякую.
Шакула - (с.Вихолки Чернігівська губ.)
Пащенко - (сл.Одринка Харківська губ.)
Чайковські - (с.Янишівка Київська губ.)
Кравченко - (с.Ст. Михайлівка Катеринославсбка губ.)
Відповісти

Повернутись до “ПРАВОСЛАВ'Я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей