БОГОДІЛЬНЯ

Все стосовно записів у метричних книгах різних конфесій
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

БОГОДІЛЬНЯ

Повідомлення D_i_V_a »

Розумію, що ця тема не дуже приємна...
Але, якщо замовчувати, то це не означає, що такого не було...
Стосовно моєї ситуація, я поки тільки роблю припущення, що таке могло трапиться...

Приводом для створення теми є НЕ віднаходження запису про смерть.
Запис про смерть батька є, а мати зникає і малолітня дитина (а може і діти, бо вискочило якесь нове ім'я) опиняються при родичах...
Спочатку уява малювала картину, що і мати померла - бо це є єдина ймовірна версія для створення такої ситуації, що діти опиняються у родичів...
Але не віднаходження запису про смерть штовхає до роздумів... Що могло трапиться з матір'ю і не з'явиться в метричних книгах?...

Досліджую те що трапилось 200 років тому...
Батько дітей/дитини помер у 1810, у 1811 вони вже записані з другими людьми.
Питання - якщо мати з безвихіддя наклала на себе руки, то це ж не природна смерть? Це ж означає, що в метричних запису не віднайдеш? Чи не так?
У пізніші роки у таких випадках приїжджав становий пристав розбираться що ж там трапилось...
А як воно було у 1810-х?

Або ще версія... мати збожеволіла... могло ж і таке трапиться...
Що тоді? Як і де вона жила і чи могла потрапити до документів?


Може хтось може поділитись своїм досвідом у дослідженні, якщо взагалі такий є...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Онлайн
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3560 разів
Подякували: 2154 рази

Re: БОГОДІЛЬНЯ

Повідомлення АннА »

Тема створена для обговорення божевільних та їх утримання
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: БОГОДІЛЬНЯ

Повідомлення SNIGURIVNA »

Питання - якщо мати з безвихіддя наклала на себе руки, то це ж не природна смерть? Це ж означає, що в метричних запису не віднайдеш? Чи не так?
Ні. Запис буде. Запишуть, що звела рахунки з життям (точніше, у який спосіб) і відспівування не було. У пізніших записах дійсно згадується, що викликали представника поліції як і у разі підозри на насильницьку смерть.

Я навіть у ревізіях зустрічала приписку у самогубців, що помер у такому-то році у такий-то спосіб (РС1811 року писалася управляючим Рачинським).
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: БОГОДІЛЬНЯ

Повідомлення D_i_V_a »

Мабуть найвідоміший українець з психічними розладами - Гоголь

Зі статті "9 психічно нездорових письменників, що подарували світу геніальні ідеї "
Пацієнт № 7
Гоголь Микола Васильович - український письменник
Діагноз: Шизофренія, періодичний психоз.

Симптоми: Зорові і слухові галюцинації; періоди апатії і загальмованості (аж до повної нерухомості і нездатності реагувати на зовнішні подразники), що змінюються приступами збудженості; депресивні стани; іпохондрія (видатний письменник був переконаний, що всі органи в його тілі дещо зміщені, а шлунок розташовується "догори дриґом"); клаустрофобія.

Історія хвороби. Ті чи інші прояви шизофренії супроводжували Гоголя впродовж усього його життя, однак в останній рік хвороба помітно прогресувала. 26 січня 1852 від черевного тифу померла сестра його близького друга Катерина Михайлівна Хомякова і ця смерть викликала у письменника сильний напад іпохондрії. Гоголь поринув у безкінечні молитви, практично відмовився від їжі, скаржився на слабкість і нездужання і стверджував, що смертельно хворий, хоча лікарі ніякої хвороби, окрім незначного шлунково-кишкового розладу, у нього не знайшли.

У ніч з 11 на 12 лютого письменник спалив свої рукописи (наступного ранку він пояснив цей вчинок як підступ лукавого), далі його стан постійно погіршувався. Лікування (втім, не надто професійне: п'явки в ніздрях, обгортання холодними простирадлами і занурення голови у крижану воду) позитивних результатів не дало. 21 лютого 1852 письменник помер.

Справжні причини його смерті так і залишилися незрозумілими. Проте, найімовірніше, Гоголь просто довів себе до повного нервового та фізичного виснаження - не виключено, що своєчасна допомога психіатра могла би врятувати йому життя.

Ідеї, подаровані світу. Специфічна любов до маленької людини, що складається наполовину з відрази, наполовину - з жалю. Цілий букет на диво точно підібраних російських типажів. Гоголь розробив декілька рольових моделей (найбільш яскраві - персонажі "Мертвих душ"), які цілком актуальні й досі.

Зображення
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: БОГОДІЛЬНЯ

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав: Спочатку уява малювала картину, що і мати померла - бо це є єдина ймовірна версія для створення такої ситуації, що діти опиняються у родичів...
Але не віднаходження запису про смерть штовхає до роздумів... Що могло трапиться з матір'ю і не з'явиться в метричних книгах?...
Якщо мати просто природно померла, а запису немає, то, може, він є, але вона там записана так, що не зрозуміти, що це вона. Якось я шукала покійну, бо вже мала запис про другий шлюб її чоловіка, і не знаходила, поки не пішла за принципом, що у метриках все можуть перекрутити, але ж не все одразу! Виписала жінку з таким саме іменем, підходящим віком але іншим прізвищем і далі пішла шукати, чи бува хто з родичів її чоловіка не засвітився під таким, як під другим (вуличним). Трохи мороки, і все знайшлося!

Ще варіант: людина померла не в своєму селі. Не рідкість такі записи особливо в роки, коли були епідемії, що гостював у родичів або перебував у селі і помер/померла.

А якщо вона й не померла, а заміж вийшла?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: БОГОДІЛЬНЯ

Повідомлення SNIGURIVNA »

Тепер до теми: ПРИЗРЕНИЕ ДУШЕВНОБОЛЬНЫХ В ХАРЬКОВСКОЙ ГУБЕРНИИ В КОНЦЕ XIX СТОЛЕТИЯ:
В. И. Яковенко писал, что практически до конца XIX века бытовало мнение, что на 1000 человек психически здорового населения в России приходится только 1 душевнобольной. Подобное «благополучие» объясняли тем, что существующая культурная отсталость России по сравнению с Западной Европой обеспечивает и более низкую заболеваемость психическими заболеваниями. Такое заключение, по мнению В. И. Яковенко, необоснованно и сформировалось на основе ложных статистических материалов.
«Что же делать земствам с такой огромной армией душевнобольных? Очевидно, что призрение всех душевнобольных есть для нас пока недоступная роскошь, а мечты об этом — можно назвать утопическими» — писал В. И. Яковенко. И тем не менее именно этот путь решения проблемы предлагал земствам «к непременному исполнению» указ Сената от 15 июля 1875 года (за № 29937), на основании статей 623–629 XIII тома Устава Общественного Призрения (1775 года издания). Помещение всех душевнобольных в лечебницы было невозможным, а сам указ Сената, по мнению В. И. Яковенко, был явно вызван недоразумениями. Дело в том, что отношение к душевнобольным за столетие (с 1775 по 1875 год) претерпело значительные изменения, и подразумевавшиеся под душевнобольными в XVIII веке психически больные преступники действительно все помещались в «дома умалишённых», практически бывшие обыкновенными тюрьмами. Расширение сферы компетенции психиатрии в XIX веке привело, естественно, к громадному «увеличению числа» душевнобольных за счёт «спокойных, безопасных для себя и окружающих» психически больных, ранее не попадавших в «поле зрения» психиатрии.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: БОГОДІЛЬНЯ

Повідомлення SNIGURIVNA »

Цікава стаття у продовження попередньої: П. Т. Петрюк СИСТЕМА НЕСТЕСНЕНИЯ И САБУРОВА ДАЧА
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: БОГОДІЛЬНЯ

Повідомлення SNIGURIVNA »

"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: БОГОДІЛЬНЯ

Повідомлення SNIGURIVNA »

"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: БОГОДІЛЬНЯ

Повідомлення SNIGURIVNA »

История судебной психиатрии в царской России дає уявлення про ставлення до психічно хворих у різні часи і про еволюцію можливостей суспільства не тільки ізольовувати, а й піклуватися про них, лікувати, коли це можливо.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Відповісти

Повернутись до “Метричні Книги”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей