Сільський писар

Найбільший за чисельністю соціальний стан в Україні.
Відповісти
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Сільський писар

Повідомлення D_i_V_a »

Наша уява малює картинку бідного й занедбанного життя селян, до якої ми звикли у ХХ столітті. Але так було не завжди. Життя на селі було узгоджене і улагоджене. Хто такий сільський писар і чим він займався будемо досліджуват в цій темі.

З другої теми
DVK_Dmitriy писав:ДАКО 4-111-161. По ходатайству крестьянина д. Дмитровки Васильковского уезда Константина Шинявского о приписке его к Дмитровскому крестьянскому обществу и ограждении от эксплуатации бывшим сельским писарем Афанасием Доморацким. 1903 г.
D_i_V_a писав:
DVK_Dmitriy писав:... бывшим сельским писарем Афанасием Доморацким. 1903 г.
Сільський писарь... і яку ж роботу він міг робити? Писав для громади якісь постанови чи писав листи для приватних осіб які були неписьменними?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Сільський писар

Повідомлення SNIGURIVNA »

У записах про хрещення зустрічала "громадський писар" (далі йшло таке собі типове козацьке прізвище), і ще раніше років на тридцять було "писар магдебурії Смілянської".
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Сільський писар

Повідомлення SNIGURIVNA »

"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Відповісти

Повернутись до “Селяни”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей