УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Сільський писар

Найбільший за чисельністю соціальний стан в Україні.

Подякував (-ла): 5763 раз.
Подякували: 3029 раз.
Стать: Жінка

Сільський писар

Повідомлення D_i_V_a » 20 серпня 2019, 17:42

Наша уява малює картинку бідного й занедбанного життя селян, до якої ми звикли у ХХ столітті. Але так було не завжди. Життя на селі було узгоджене і улагоджене. Хто такий сільський писар і чим він займався будемо досліджуват в цій темі.

З другої теми
DVK_Dmitriy написав:ДАКО 4-111-161. По ходатайству крестьянина д. Дмитровки Васильковского уезда Константина Шинявского о приписке его к Дмитровскому крестьянскому обществу и ограждении от эксплуатации бывшим сельским писарем Афанасием Доморацким. 1903 г.

D_i_V_a написав:
DVK_Dmitriy написав:... бывшим сельским писарем Афанасием Доморацким. 1903 г.
Сільський писарь... і яку ж роботу він міг робити? Писав для громади якісь постанови чи писав листи для приватних осіб які були неписьменними?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Подякував (-ла): 395 раз.
Подякували: 605 раз.

Re: Сільський писар

Повідомлення SNIGURIVNA » 20 серпня 2019, 19:40

У записах про хрещення зустрічала "громадський писар" (далі йшло таке собі типове козацьке прізвище), і ще раніше років на тридцять було "писар магдебурії Смілянської".
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник

Подякував (-ла): 395 раз.
Подякували: 605 раз.

Re: Сільський писар

Повідомлення SNIGURIVNA » 21 серпня 2019, 23:26

"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник

Повернутись до Селяни

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: alex1952, Александр Станский, АннА, Bing [Bot], Google [Bot], Nathalie63, nekrashevych