Гетьмани України, та їх усипальниці

Відповісти
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Гетьмани України, та їх усипальниці

Повідомлення D_i_V_a »

Богдан Хмельницький - пошуки усипальниці гетьмана
У Києві відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція щодо пошуку усипальниці Богдана Хмельницького
26 липня 2019, 11:07
Всеукраїнської науково-практичної конференції «Усипальниця гетьмана Богдана Хмельницького: історія, міфи, сучасний стан», відбулася в Інституті історії НАН України. У ній взяли участь історики, археологи, геофізики, музеєзнавці, теологи. До обговорення долучились третій Президент України Віктор Ющенко, директор Інституту історії України Валерій Смолій, митрополити ПЦУ Черкаський Іоан та Львівський Димитрій.

Зображення

За інформацією «Погдляду», рік тому громадська організація «Фонд Великий Льох» під патронатом Православної Церкви України ініціювала пошуки могили Богдана Хмельницького Було створено наукову експедицію, до якої увійшли авторитетні археологи, геофізики та історики, та незалежні експерти.

У червні вчені знайшли підземний об’єкт, ймовірно крипту розмірами 3х1,3 м і заввишки (від підлоги до стелі) приблизно 1,6 м, викладений зсередини цеглою і майже повністю засипаний ґрунтом. Дослідники за допомогою чотирьох радарів уже обстежили простір під підлогою храму, і висловили припущення, що це і є поховання Богдана Хмельницького,

Однак ця версія потребує підтвердження новими дослідженнями, проведеними напівінвазійним способом. Саме про це йшлося під час конференції.

Зображення

Її учасники поінформували, що під час георадарних вимірювань у Святоіллінській церкві виявлено ознаки вхідного колодязя до поховальної споруди. «Якщо ці методи дають позитивний результат, то необхідно проводити археологічні дослідження виявлених об’єктів в Іллінській церкві — усипальниці гетьмана Богдана Хмельницького», — підкреслили учасники конференції.

На існування склепу в Суботові вказує метрика 1888 року, знайдена у фондах рукописного відділу Інституту історії матеріальної культури РАН у Санкт-Петербурзі. До того ж наразі не виявлено жодних історичних джерел, які б підтверджували версію щодо пограбування та осквернення усипальниці Богдана Хмельницького у 1664-му начебто за наказом коронного гетьмана Стефана Чарнецького. За припущеннями науковців, згадки про наругу над похованням Хмельницького вигадані радянськими історіографами з метою демонізації поляків і знищення пам’яті українського народу про козаччину, героїв Національно-визвольної війни 1648—1656 років.

Учасники конференції зазначили, що локалізація поховання гетьмана Богдана Хмельницького з його подальшою музеєфікацією може стати початком створення Національного Пантеону.

Згідно з історичними джерелами, гетьман побудував церкву Святого Іллі, відому ще як Богданова церква, у 1651—1656 роках як свою майбутню усипальницю, де він і був похований 1657-го. За інформацією Інституту історії НАНУ, храм було пограбовано татарами, у 1977 році будівлю, яку змалював Тарас Шевченко, було відновлено в початковому вигляді. У 1995-му проведено ще один етап реставраційних робіт, під час яких було відтворено різьблений дерев’яний іконостас.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Гетьмани України, та їх усипальниці

Повідомлення D_i_V_a »

Поховання гетьмана України Кирила Розумовського пам’ятне для кожного свідомого українця, адже воно збереглося до нашого часу. Це одна з трьох відомих гетьманських могил на теренах України.
Тетяна Оксінь, "ДО ПИТАННЯ ПОХОВАННЯ ГЕТЬМАНА УКРАЇНИ КИРИЛА РОЗУМОВСЬКОГО "

PS Може хто знає, хто ці два інших щасливчики, поховання котрих вціліли?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Гетьмани України, та їх усипальниці

Повідомлення АннА »

В Україну привезуть меч гетьмана Сагайдачного

В Україну тимчасово привезуть для експонування меч гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, який зберігається у Кракові.
Як пише "Європейська правда", про це заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За його словами, меч мають привезти у 2022 році, до 400-річчя смерті гетьмана.
"Після успіху з експонуванням Конституції Пилипа Орлика, продовжуємо цю успішну практику. Важливо, щоб українці наживо могли побачити безцінні для історії України пам'ятки. Рішення про привезення меча Петра Сагайдачного в Україну вже усно погодив міністр культури та національної спадщини Польщі Пьотр Глінський. Попереду організація цього процесу", - повідомив Олександр Ткаченко.
Меч Петра Сагайдачного зберігається у зброярні Вавельського королівського замку, що в Кракові. Його в 1621 році майбутній король Речі Посполитої, королевич Владислав IV Ваза вручив Сагайдачному за внесок козаків у перемогу в Хотинській битві з армією Османської імперії.
Нагадаємо, до 30-річчя незалежності України в країну вперше привезли оригінал Конституції Пилипа Орлика, що зберігається у Швеції.

Зображення
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Відповісти

Повернутись до “Козацтво”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей