ШЛЯХТА - запитання й відповіді

Аватар користувача
Julia_R1
Повідомлень: 14
З нами з: 28 квітня 2016, 14:28
Стать: Жінка
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 19 разів

Re: ШЛЯХТА - запитання й відповіді

Повідомлення Julia_R1 »

14 фонд в Вернадці - то збірна солянка з усього (метрики, сповідні, особові справи, все що завгодно) і дворянських книг там буквально пару штук.
Та справа (родовідна книга на літеру Д) там точно була, бо я її там виписувала. Якщо вони її кудись і передавали, то не до ЦДІАК, а до ДАЖО, бо то книга по Волинській губернії. Але думаю, що вона там як була так і лежить.

Запити туди робити немає сенсу, бо самі робітники не будуть переглядати 4 томи описів (де всі справи перемішані) щоб знайти які ще є дворянські документи. На літеру К можливо книги там і немає. Більш вірогідно що вона є в ДАЖО в фонді 146 - там в 1 описі є родовідні книги, а в наступних можна подивитись дворянські справи на літеру К. Але то по Волинській губернії. Якщо цікавить Київська губернія - то шукати треба в ДАКО, здається фонд 782, та трошки в ЦДІАК (особисті фонди).
Ремезенко, Ничипоренко, Поронько, Ткач, Кучеровець, Хлібович, Яницький, Гощицький, Ковриженко, Кобець, Сердюченко, Наумовський, Сапалановський, Шпаковський, Вороніч, Домбровський, Щигельський та інші.
Мій блог: http://genea.musicfancy.net
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5312
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: ШЛЯХТА - запитання й відповіді

Повідомлення DVK_Dmitriy »

Институт рукописи
Фонд 14 Коллекция исторических документов 1490-1962 гг.
Дело 4651. Родословная книга с доказательствами о дворянстве шляхетства Волынской губернии /буква Д/. 1801-1829 гг.

На другие буквы в этом фонде дел нет.
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
люспина
Повідомлень: 12
З нами з: 25 жовтня 2018, 16:09
Стать: Жінка
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 4 рази

Re: ШЛЯХТА - запитання й відповіді

Повідомлення люспина »

Питання якраз відкрите: 1. На 1807 рік жили на Київщині, Таращанський повіт. Писалися шляхта, в деяких сповідках дворяни. А де жили до 1807 року, ВЕЛИКА ЗАГАДКА. Можливо і у Волинскькій губернії. А у 1838 уже ОДНОДВОРЦІ. У 1843 переселилися до Катеринославської губернії, Олександрівського повіту, стан однодворці. Потім були розкулачені при "совєтах".
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ШЛЯХТА - запитання й відповіді

Повідомлення D_i_V_a »

люспина писав:Писалися шляхта, в деяких сповідках дворяни. А де жили до 1807 року, ВЕЛИКА ЗАГАДКА. Можливо і у Волинскькій губернії. А у 1838 уже ОДНОДВОРЦІ...
У моїх такий самий шлях.
Жили в Київській губернії Васильківсьому повіті точно з 1780-х років, але по цій віднайденій справі були останьою записаною гілкою в величезному роду по ВОЛИНСЬКІЙ губернії.

Вибачаюсь за бібліотеку Вернадського. Мені свого часу дуже сильно допомогла пані Юлія (Julia_R1). Я на той час вже переглянула все по Київській губерніїї у ЦДІАКу і ДАКО, але моїх ніде не було, що суперечило записам у сповідках і метриках. У пані Юлії були виписки з Вернадського. А у мене імена моєї гілки яких точно ідентифікувала (батько Михайло і сини Яків, Олександр, Іосиф) і були ще якісь Дідківські яких не знала яким боком вони стосуються роду (Ніколай, Ігнатій, Іван). Співпадінцями були дві родини, але в одній начебто одне ім'я було не таке, і залишилась тільки одна родина. І що цікаво додались родинні зв'язки з іншими.
То отримала від пані Юлії № справи і... придумала собі, що там є всі справи на всі букви... І весь цей час була впевнена, що так воно і є.

Ось вже викладала в темі Дідковських малюнок зі справи. Якби не ця допомога, то думаю, що ніколи не умовила би себе шукать в Житомирському архіву по Волинській губернії, бо мої ж були з Київської... Але сьогодні, вже коли читано перечитано і про переселення у 18 ст. багатьох шляхетських родів головним чином з Волині до цієї місцевості у так звані слободи, коли вже відомо, що родини з одного роду об'єднувалися у подачі документів на визнання у дворянстві, то стає все логічно... Коли шлях пройдено, то він виглядає легким... :wink:

Зображення
Востаннє редагувалось 19 грудня 2019, 12:43 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 1 раз.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
люспина
Повідомлень: 12
З нами з: 25 жовтня 2018, 16:09
Стать: Жінка
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 4 рази

Re: ШЛЯХТА - запитання й відповіді

Повідомлення люспина »

Дякую за відповідь. Я би уже і Волинську дивилася, якби знала хоча би повіт приблизно. А так майже 2 роки на цю гілку пішло, а питань ще більше... Інщі свої гілки стала вивчати. А тут поки що ступор. Однак надія ще є.
Аватар користувача
Kostyntunivna
Повідомлень: 115
З нами з: 24 березня 2018, 09:52
Стать: Жінка
Звідки: Україна, Донецька область
Дякував (ла): 55 разів
Подякували: 32 рази

Re: ШЛЯХТА - запитання й відповіді

Повідомлення Kostyntunivna »

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, чому записували в ревізіях шляхту, як "сусед". Це вони не мали свого житла?
Шакула - (с.Вихолки Чернігівська губ.)
Пащенко - (сл.Одринка Харківська губ.)
Чайковські - (с.Янишівка Київська губ.)
Кравченко - (с.Ст. Михайлівка Катеринославсбка губ.)
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ШЛЯХТА - запитання й відповіді

Повідомлення D_i_V_a »

Kostyntunivna писав:Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, чому записували в ревізіях шляхту, як "сусед". Це вони не мали свого житла?
Мені таке ще не зустрічалось. Але думаю, що щось таке мається на увазі.
В РК траплялося тільки "Живущая без грунтов в упомянутом селе "таком-то" для заробков шляхта".
Серед цих людей був один з моїх Дідківських, якого в СР було записано коморним у Кобилінського. А коморними виявились ті, хто проживають у когось, як то по-руськи "снимают угол"...

Про вираз "сусід" читала ось в цій книзі про селянство. Там говорилось про те що ви назвали.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ШЛЯХТА - запитання й відповіді

Повідомлення SNIGURIVNA »

Kostyntunivna писав:Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, чому записували в ревізіях шляхту, як "сусед". Це вони не мали свого житла?
Таке і у сповідках дрібній шляхті часом писали.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ШЛЯХТА - запитання й відповіді

Повідомлення D_i_V_a »

Ревізія 1816 року, її підписує по двом селам що входять до одної парафії (але парафії до РК ніякого відношення не мають це говорить тільки, що села були досить близько одне до одного і одні й ті ж шляхетні роди жили там і там) Шляхетський намісник Григорій Домарацький.

Питання:
-Яку функцію виконував такий намісник в селах?
-Чи міг 26 літній молодик, який тільки одружився і ще немав дітей, бути намісником?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ШЛЯХТА - запитання й відповіді

Повідомлення D_i_V_a »

D_i_V_a писав:Ревізія 1816 року, її підписує по двом селам що входять до одної парафії (але парафії до РК ніякого відношення не мають це говорить тільки, що села були досить близько одне до одного і одні й ті ж шляхетні роди жили там і там) Шляхетський намісник Григорій Домарацький.
А у 1840-му році він вже "однодворческий старшина" :( ... понизили...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Шляхта”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей