Розстріляне відродження - митці

Письменники, поети, музиканти, художники (богомази), скоморохи, кобзарі, громадські діячі, політики, публічні особи тощо
Відповісти

Ваш пращур був

письменником
0
Немає голосів
художником
0
Немає голосів
поетом
0
Немає голосів
музикантом
0
Немає голосів
бандуристом
0
Немає голосів
співаком
0
Немає голосів
скульптором
0
Немає голосів
гравюром
0
Немає голосів
ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Розстріляне відродження - митці

Повідомлення АннА »

Микола Вороний: остання трагічна сторінка
••Вівторок•, 21 •травня• 2019, 13:45•

Зображення

Так вже сталося що доля письменника МИКОЛИ ВОРОНОГО та центральної бібліотеки тісно переплетися в історії нашого міста.

17 травня 2019 року в переддень вшанування пам'яті жертв політичних репресій в Україні в центральній бібліотеці міста проведено літературний портрет «Микола Вороний: остання трагічна сторінка».

Про те, що відомий поет, критик та публіцист Микола Вороний останні півроку свого життя провів у маленькому місті Новоукраїнка, відомо не багатьом, навіть місцевим жителям.

Спільна робота бібліотекарів, вчителів-словесників Новоукраїнської І-ІІІ ступенів ЗШ №6 Наталії Дробот та Ірини Унцеску та учнів 10 класів презентувала присутнім видатну постать української літератури ХХ століття - представника Розстріляного Відродження - Миколи Вороного.

Перегортаючи сторінки біографії письменника, присутні познайомились і з основними мотивами його творчості. Своєю творчістю він обстоював думку про необхідність модернізації української літератури, орієнтації її на Європу.

Презентація «М. Вороний і Новоукраїнка: рядками неопублікованої біографії» познайомила присутніх з періодом перебування поета в м. Новоукраїнка, який прибув сюди восени 1937 року. Тут, в українській провінції, він шукав спокою і затишку.

Найкращим приятелем Миколи Кіндратовича в Новоукраїнці став завідуючий місцевою бібліотекою Павло Андрієвський. Майже весь час Вороний проводив в бібліотеці, був її найактивнішим читачем, а своєму новому приятелеві Павлу Ксенофонтовичу він часто виливав душу у щирих розмовах.

7 грудня 1941 року в газеті «Українець», що виходила в нашому місті під час окупації з’явилася стаття-спогад Павла Андрієвського «Микола Вороний» (підписана псевдонімом Степовий), яка надала подробиці перебування поета в Новоукраїнці до моменту його арешту.

Колективна Справа 3945, містить документи, які стосуються долі Миколи Вороного, зокрема і виписку з акту про виконання вироку: розстріляно 7 червня 1938 року близько 4 години.

Щороку містяни з моменту встановлення меморіальної дошки М. Вороному (19 березня 2003 року) на приміщенні бібліотеки вшановують пам'ять письменника та інших репресованих і незаслужено забутих українців. Тож по закінченні заходу учні та дорослі поклали квіти до меморіальної дошки М. Вороного, що на фасаді бібліотеки.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Відповісти

Повернутись до “Митці, громадські діячі”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей