Бібліотеки

Відповісти
Онлайн
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3562 рази
Подякували: 2154 рази

Бібліотеки

Повідомлення АннА »

Книги.jpeg
БІБЛІОТЕКИ– заклади к-ри, що збирають, опрацьовують за спец. методиками, зберігають і вивчають різні види друкованої, а нині також – аудіовізуальної продукції, обслуговують відвідувачів і надають їм бібліографічну інформацію.
Початок історії книгозбирання пов’язується з Б. ассірійського царя Ашшурбаніпала у м. Ніневія. 540 р. до н.е. афінський тиран Пісістрат заснував Б. в Афінах. Особисті книжні колекції з’являються в антич. часи (див. Античність) у давньогрец. письменників та вчених – Евріпіда, Евкліда, Арістотеля. Б. Арістотеля стала зразком для єгипетського царя Птолемея II при створенні славетної Александрійської Б. В серед. 1 ст. до н.е. вона налічувала бл. 700 тис. рукописів із різних галузей наук. знань, загинула під час пожежі 47 р. до н.е. Перші громад. Б. з’явилися у Римі Стародавньому.
На тер. України найдавнішою була б-ка Ярослава Мудрого – перша Б. Київської Русі, заснована 1037 при Софійському соборі в Києві. В 11 ст. була створена також Б. Києво-Печерської лаври, більшість скарбів якої знищила пожежа 1718. Великий вплив на розвиток укр. к-ри мали Б. Києво-Межигірського Спасо-Преображенського монастиря, Почаївського та Черніг. монастирів. У 16–17 ст. Б. створювалися при церк. братствах: найцінніші зібр. рукописів і друкованих видань мали Львівське братство, Луцьке братство, Черніг. братство, Київ. братство. Багатими були Б. укр. гетьманів, зокрема І.Мазепи, П.Орлика, К.Розумовського, визначних духовних осіб – Інокентія Ґізеля, Феофана Прокоповича, Стефана Яворського та ін. Величезні культ. скарби зосереджували у своїх фондах Б. Києво-Могилянської академії та Острозької академії. Із відкриттям ун-тів у Львові (1784), Харкові (1805), Києві (1834), Одесі (1865), Чернівцях (1875) ці міста стали великими бібліотечними центрами.
У 19 ст. з ініціативи місц. інтелігенції громад. (публічні) Б. в Україні були засновані в Одесі (1829), Києві (1866), Харкові (1886). В 60–70-ті рр. 19 ст. виникли перші нар. Б. на Херсонщині та Харківщині. Свої Б. мали наук. т-ва, архів. комісії, Київська духовна академія та духовні семінарії, музеї. 1913 в Україні налічувалося 3153 Б. із фондом бл. 2 млн примірників. Б. перебували під жорстким контролем цензури; укр. книга, яка зазнавала постійних переслідувань, була в них представлена в мінімальній кількості. Укр. відділи почали створюватися у великих Б. лише після революції 1905–1907. Серед них найповнішим був від. Харків. громад. б-ки, що мав окремий друкований каталог.
У Зх. Україні Б. при вищих навч. закладах, як правило, були доступні і для масового читача. З часом деякі з них, як, приміром, Б-ка закладу ім. Оссолінських (Оссолінеум), б-ка-архів Дідушицьких у Львові набули характеру публічних. Цінну збірку інкунабул (понад 200) мала Університетська (польс.) Б-ка у Львові. Львів. міська б-ка, заснована 1917, ретельно збирала матеріали, що стосувалися історії міста. Проте і тут укр. книга становила зовсім невелику частину фондів. Першими б-ками на Зх. Україні, які задекларували свій укр. статус, були: заснована 1849 б-ка Народного дому у Львові, а також утворена 1868 книгозбірня львів. «Просвіти», впродовж 20 років очолювана О.М. Огоновським. Статус поважної наук. установи здобула б-ка Наукового товариства імені Шевченка, одним із фундаторів якої був О.Кониський. На 1 січ. 1939 вона мала 72 828 назв книг. За сприяння М.Грушевського при т-ві було створено Бібліографічне бюро, яке видавало «Матеріали до української бібліографії».
Скасування заборон на укр. друк після революції 1905–07 відкрило шлях до створення книгозбірень при «Просвітах» у Наддніпрянській Україні. Однією з перших заснувала власну б-ку київ. «Просвіта» на чолі з Б.Грінченком. Свої Б. мали укр. клуби, Українське наукове товариство у Києві. Нац. б-ка Української Держави у Києві (див. Бібліотека національна України імені В.І. Вернадського) була заснована відповідно до Закону гетьман. уряду від 15(02) серп. 1918. Уже за рад. влади, 2 трав. 1919, її було перейменовано на Всенар. б-ку; 1923 їй було передано бібліотечні фонди Київ. духовної акад. та кількох монастирів. 1935 її було злито з б-кою АН УРСР. Напередодні Великої Вітчизняної війни Радянського Союзу 1941–1945 в Україні було 44 662 Б. із заг. фондом 102 млн книг, під час війни бібліотечна система зазнала значних втрат – було зруйновано понад 40 тис. Б., знищено бл. 80 млн книг.
Відновлення бібліотечної мережі України після війни відбувалося паралельно з великою роботою з упорядкування і наук. опрацювання фондів, підготовкою різноманітних бібліографічних довідників. Через 40 років по війні на укр. теренах у 1984 діяло 25 999 Б. з бібліотечним фондом 411,7 млн прим. Бібліотечними фондами користувалося бл. 25 млн осіб. Проте на роботі бібліотечної галузі виразно позначався комуніст. ідеологічний диктат: значна ч. фондів, зокрема в галузі україніки, лишалася недоступною для пересічного читача; за спец. списками з фондів постійно вилучалися книжки небажаного для влади змісту.
Нині в незалежній Україні розвивається мережа Б. різних видів (публічних, для юнацтва, дітей, наук. та спец.; спеціалізовані, заг. користування, для осіб з фізичними вадами та ін.), заснованих на держ. (заг.-держ. та комунальній), колективній чи приватній формах власності. До системи Мін-ва к-ри та мист-в України належать Бібліотека національна парламентська України, Бібліотека державна історична, Держ. б-ка України для дітей, Держ. б-ка України для юнацтва, обласні універсальні наук. Б. в Одесі та Харкові, обласні Б. для дітей, обласні Б. для юнацтва, міські, районні та сільс. Б.
НБУВ очолює мережу Б. НАН України. Мед. б-ка на чолі з Держ. мед. б-кою України підпорядковані Мін-ву охорони здоров’я України, с.-г. Б. з їх наук.-методичним центром – Центр. с.-г. б-кою – Укр. Акад. аграрних наук, Мін-ву с. госп-ва та ін. Б. учбових закладів представлені Б. ун-тів, ін-тів, шкільними Б. тощо. Важливу роль у налагодженні бібліотечно-інформаційного забезпечення окремих категорій читачів відіграють профспілкові Б., Б. для сліпих та ін. Загалом в Україні налічується бл. 45 тис. Б. із сукупним книжковим фондом 700 млн прим.
В основу бібліотечно-інформаційного законодавства України покладена концепція інтелектуальної свободи. Діяльність Б. базується на Конституції України та здійснюється відповідно до законів України «Про інформацію» (1992), «Про бібліотеки та бібліотечну справу» (1995). Указом Президента України від 14 трав. 1998 30 верес. проголошено Всеукр. днем Б.
Управління бібліотечною справою здійснює Мін-во к-ри та мист-в України, а також ін. мін-ва й відомства, яким підпорядковані Б. та їхні мережі.
1995 була створена Укр. бібліотечна асоц. – професійна громад. орг-ція, метою якої є всебічне сприяння розвитку бібліотечної справи в Україні. Працюють також Асоц. Б. України, Укр. асоц. працівників дитячих Б., Харків. бібліотечне т-во, Асоц. сучасних інформаційних технологій.
Завдяки Інтернету появився новий тип електронних Б. Добірки істор. матеріалів представлені у Б.: «Хронос», «Історія України», «Наукова електронна бібліотека України», «Українська класика, рукописи, стародруки», «Електронна бібліотека української літератури» (Канада), «Українська бібліотечка» та ін.
http://history.org.ua/?termin=Biblioteky
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
Вернер
Повідомлень: 3179
З нами з: 22 квітня 2016, 12:19
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 107 разів
Подякували: 665 разів

Re: Бібліотека, книги

Повідомлення Вернер »

15 сайтів, на яких можна завантажити безкоштовні електронні книги
26/11/2014
Зазвичай, пошук сайтів, на яких можна скачати книги чи то українською, чи іноземною мовою займає більше часу та зусиль, ніж на скачування самих книг. Тому ми пропонуємо вам підбірку сайтів, де можна скачати художні та наукові книги українських та зарубіжних авторів без реєстрації, надсилання смс та інших ускладнень.

Книги українською мовою
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)
Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/


Книги російською мовою
Російська мова – мова, створена для поезії, вона надзвичайно багата і примітна головним чином тонкістю відтінків. (Проспер Меріме)
Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді скачуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/


Книги англійською мовою

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)
Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm


Книги польською мовою
Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)
Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/


Книги французькою мовою

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)
Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/
Час плине
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Бібліотека, книги

Повідомлення D_i_V_a »

Шукала, шукала місце у "книжковій полиці" для викладення цієї книги, і кращого не знайшла...

Генеалогія. Збірка наукових праць. Випуск І, Київ Видавчий дім "Простір" 2013
Національна академія наук України
Інститут історії України
Інститут спеціальних історичних дисциплин музею Шереметьєвих
Анотація:
Збірка наукових праць вміщує матеріали Перших генеалогічних читань, що відбулися у Києві 27–29 травня 2011 р. Видання розраховане на фахівців у галузі генеалогії та суміжних спеціальних історичних дисциплін, архівних, бібліотечних, музейних працівників, викладачів, аспірантів, студентів вузів гуманітарного профілю

Зміст:
Від редколегії ...3

ТЕОРІЯ, МЕТОДИКА І ПРАКТИКА ГЕНЕАЛОГІЇ
Лилия Белоусова. Генеалогические исследования в Государственном архиве Одесской области: опыт и перспективы ...7
Александр Богинский. Фонды ведомственных и некоторых государственных военных архивов России как источник для историко-биографических и генеалогических исследований ...27
Андрій Гречило. Періодичні видання Українського геральдичного товариства «Генеалогічні записки» та «Реєстр особових гербів» ...35
Александр Груша. Устные источники генеалогической информации в Великом княжестве Литовском в конце XV – первой трети XVI вв. ...41
Алла Краско. Насущные задачи генеалогического просвещения: из опыта работы петербургских генеалогов ...49
Юрій Легун. Генеалогічні матеріали у фондах Державного архіву Вінницької області та форми роботи з ними ...55
Олександр Целуйко. Генеалогія у навчальному процесі студентів-істориків ...61

ГЕНЕАЛОГІЯ ОКРЕМИХ РОДІВ ТА СОЦІАЛЬНИХ ГРУП
Наталія Білоус. «Багатоликі» Ходики: до генеалогії київського роду XVI – першої половини XVII ст. ...71
Олексій Вінниченко. Звідки взялися князі Химські (Причинок до генеалогії брацлавської шляхти XV–XVII ст.) ...81
Ірина Ворончук. Актові книги ґродських і земських судів як джерело генеалогічних досліджень: складнощі та пастки практичних процедур ...105
Віталь Галубовіч. Проблемы генеалогії шляхты Полацкага ваяводства XVI-XVII стагоддзяў ...115
Sławomir Górzyński. О pożytkach płynących z czytania inskrypcji nagrobnych ...125
Iwona Dacka-Górzyńska. O nieznanych dzieciach magnaterii polskiej w świetle parafialnych metryk zmarłych kościoła iw. Krzyża w Warszawie z lat 1670–1801. Wybrane przykłady …135
Дмитро Кобринський. Історія роду Кобринських з Черкащини: стратегія дослідження …151
Петро Кулаковський. Родина Єльців на Київщині у другій половині XV–XVI ст. ...157
Микола Михайліченко. Дворянська родовідна книга Харківського намісництва як джерело з історії козацько-старшинських родів Слобожанщини ...175
Світлана Потапенко. Списки та відомості 1757–1767 років як джерело до генеалогії козацької старшини Слобідських полків ...181
Сяргей Рибчонак. Да радавода Адама Міцкевіча, ці яшчэ раз аб фальсіфікацыі доказаў на шляхецтва ў заходніх губернях Расійскай імперыі ў першай палове XIX ст. …195
Вадим Рыхляков. Фенины – дворяне Слободско-Украинской, Харьковской и Екатеринославской губерний …211
Игорь Сахаров. Полтавские ирландцы графы О'Рурки: к вопросу об этническом составе дворянства Украины …217
Анастасия Скепьян. Родовая и историческая память в роду князей Олельковичей-Слуцких …239
Ігор Смуток. Формування родів руської шляхти Перемишльської землі (XV–XVIII ст.) …255
Jerzy Sperka. Stan badań nad rodami rycerskimi w średniowiecznej Małopolsce …271
Валерій Томазов. Соціальний статус купців-хіосців Маврогордато в Російській імперії: пошуки дворянства …287
Василь Ульяновський. Генеалогія княжого роду Острозьких: проблеми конструювання та реконструкцій …303
Bożena Czwojdrak. Stan badań nad średniowieczną genealogią dynastyczną w Polsce w początkach XXI wieku …337
Євген Чернецький. Караффа-Корбути герба Корчак на Київському Поліссі та Пороссі у XVІII–XIX ст. ...345
Андрэй Янушкевіч. Уплыў сваяцкіх сувязяў на фарміраванне складу ротмістраў найманага войска ВКЛу 1558–1579 гг. ...373
ГЕНЕАЛОГІЯ ТА РОДОВА ГЕРАЛЬДИКА: ДО ПРОБЛЕМИ ВЗАЄМОЗВ'ЯЗКІВ
Олександр Алфьоров. Хрестильні імена Іяславичів у світлі нових сфрагістичних пам'яток (за матеріалами колекції О. Шереметьева) ...385
Олег Однороженко. Руські родові герби XIV–XVI ст. як генеалогічне джерело ...395
Аляксей Шаланда. Лёс клейнавых гербаў шляхты ВКЛ і яе гербавы «сепаратызм» у XVII–XVІІI ст. ...427
Відомості про авторів ...435
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Бібліотека, книги

Повідомлення D_i_V_a »

D_i_V_a писав:Шукала, шукала місце у "книжковій полиці" для викладення цієї книги, і кращого не знайшла...
Генеалогія. Збірка наукових праць. Випуск ІІ, Генеалогія соціальних, локальних та етнічних груп України: джерела, методи дослідження, звʼязок із соціальною історією
Київ Видавчий дім "Антиквар" 2016
Національна академія наук України
Інститут історії України
Інститут спеціальних історичних дисциплин музею Шереметьєвих
Анотація:
Збірка наукових праць вміщує матеріали Других Українських генеалогічних читань, що відбулися в Києві 24‒26 травня 2013 р. Видання розраховане на фахівців у галузі генеалогії та суміжних спеціальних історичних дисциплін, архівних, бібліотечних, музейних працівників, викладачів, аспірантів, студентів вузів гуманітарного профілю.

Зміст:
Від редколегії …3

ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВО ТА МЕТОДОЛОГІЯ
ГЕНЕАЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Леонтій Войтович. Невикористані інформаційні можливості джерел для дослідження генеалогії Рюриковичів на прикладі біографії князя Лева Даниловича …7
Ірина Ворончук. Актова документація судово-адміністративних установ XV‒XVII cт. як джерело генеалогічних досліджень (на матеріалах ранньомодерної Волині) …19
Андрій Гречило. Облікові картки військовиків Австро-Угорської армії як генеалогічне джерело (за матеріалами Центрального державного історичного архіву України у Львові) …35
Михаил Катин-Ярцев. Документы офицерского лагеря в Гельмштедте (Германия) как источник для реконструкции биографий жителей Украины …39
Сяргей Рыбчонак. Да проблемы класіфікацыі крыніц па генеалогії шляхты ВКЛ і Рэчы Паспалітай …57
Аляксей Шаланда . Складаныя гербы шляхты ВКЛ у другой палове XVI‒XVII cт. як крыніцы па генеалогії …69


ГЕНЕАЛОГІЯ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЛОКАЛЬНИХ ГРУП
Герман Брэгер . Невядомы документ пра паэта першай паловы XVII ст. Самуеля Доўгірда з Пагоўя і яго радавод …85
Олексій Вінниченко . Доведення шляхетства на сеймиках Руського воєводства в XVII ‒ першій половині XVIII ст.: генеалогічні аспекти …103
Ярослав Лисейко . Рід Семушовських герба Старий кінь у Сяноцькій землі в XV‒XVI cт. …131
Михаил Петриченко . Практические рекомендации по составлению крестьянских родословных на примере рода Петриченко …141
Ігор Смуток . Походження та родинне коло перемишльського владики Михайла й архімандрита Києво-Печерської лаври Захарії Копистинських …147
Олександр Целуйко . Денис Зубрицький та становлення української генеалогії в Галичині …157
Євген Чернецький . Рід Тараса Шевченка на тлі громади села Кирилівка за джерелами 1767‒1816 рр. …177


ГЕНЕАЛОГІЯ ЕТНІЧНИХ ГРУП
Віталь Галубовіч. Палякі Бажымоўскія у Вялікім Княстве Літоўскім у XVII‒XVIII cт. …209
Анатолий Дзагалов . Адыги в Киеве в начале XX в. и родственные связи Эльбаздуко Канаметовича Кудашева …221
Ірина Кузьміна . Барони Штейнгелі: доля німецької родини на українських теренах …235
Игорь Сахаров . Потомки выходца из Фландрии в составе украинского дворянства: Гейсманы (Гейсмансы, Гюисмансы = Huysmans) ‒ дворяне Подольской губернии …249
Игорь Сахаров, Ольга Кулаковская . Выходцы из Франции и их потомки в Украине: Белены де Баллю ‒ поколенная роспись …267
Валерій Томазов . Грецькі купці Севастопуло в Російській імперії …317
Дмитрий Шпиленко . Брачные связи украинской казацкой старшины и смоленской шляхты …335
Lucian-Valeriu Lefter, Tudor-Radu Tiron . Eastern Souvenirs of the Moldavian Aurochs. Genealogiс and Heraldic Notes on the Families that Accompanied the Prince Demetrius Cantemir in his Exile of Kharkiv …343
Jerzy Sperka. Rycerstwo Śląskie na Rusi Czerwonej w końcu XIV і pierwszej połowie XV w. (osadnictwo, genealogia, kariery) …363

Відомості про авторів …387
Зміст …389
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Бібліотека, книги

Повідомлення kbg_dnepr »

На сайті НІБУ (Національна історична бібліотека України) представлено краєзнавчий ресурс «Історія міст і сіл України» ➝ https://nibu.kyiv.ua/irbis/catalogs/16/
Ресурс містить інформацію про міста і села України і є продовженням «Зведеної картотеки з історії міст і сіл України», яка з 2019 року переводиться в електронний формат.
#НІБУ #historicallib #історична_бібліотека

https://www.facebook.com/historicallib/ ... 493778535/
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Відповісти

Повернутись до “"Б" з абетки”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей