Наші предки не були дурнями / Наши предки умели больше нас?

Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Наші предки не були дурнями / Наши предки умели больше нас?

Повідомлення kbg_dnepr »

Мабуть, це в мене старече - я все гостріше відчуваю, що опиняюся все далі від прогресу. І це, мабуть мій протест проти відчуття себе ідіоткою, бо не вміє користуватися смартфоном. Десь я зустріла дуже влучну фразу: сучасним підліткам треба поважати своїх батьків та бабусь-дідусів, бо вони змогли вивчитися без Гуглу та Вікіпедії.
Ось і я про це - хто розумніший, я (бо я вмію користуватися багатьма гаджетами) чи моя бабуся, яка хвалилася, що вони з дідом майже нічого не купували, бо все робили самі?
І я про те, що нам за всіма нашими прогресивними надбаннями було б добре не забувати й те, що вміли наші предки.
Востаннє редагувалось 26 червня 2021, 16:02 користувачем kbg_dnepr, всього редагувалось 1 раз.
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Наші предки не були дурнями / Наши предки знали больше нас?

Повідомлення kbg_dnepr »

Нові дослідження виявили перспективний анальгетик конолідін в креп-жасміні (Pinwheel flower), який давно використовується в китайській медицині. https://neurosciencenews.com/conolidine ... ler-18555/
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Наші предки не були дурнями / Наши предки знали больше нас?

Повідомлення kbg_dnepr »

Аборигени Нової Зеландії, можливо, мандрували до Антарктики за 1000 років до європейців

When we think of Antarctic exploration, the narrative is overwhelmingly white. The first confirmed sighting of mainland Antarctica was attributed to a Russian expedition in 1820, while the first landing on the mainland is attributed to an American explorer in 1821.

Now, a new paper by New Zealander researchers suggests that the indigenous people of mainland New Zealand - Māori - have a significantly longer history with Earth's southernmost continent.

The research team, led by conservation biologist Priscilla Wehi from Manaaki Whenua Landcare Research, looked at oral histories as well as 'grey literature' – meaning research, reports, technical documents and other material published by organizations outside common academic or commercial publishing channels.

"We found connection to Antarctica and its waters have been occurring since the earliest traditional voyaging, and later through participation in European-led voyaging and exploration, contemporary scientific research, fishing, and more for centuries," said Wehi.

The researchers first highlight an early 7th century southern voyage by a Polynesian chief Hui Te Rangiora and his crew. This would have likely made them the first humans to see Antarctic waters, over a thousand years before the Russian expedition and even long before Polynesian settlers' planned migration to New Zealand.

https://www.sciencealert.com/who-were-t ... -continent
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Наші предки не були дурнями / Наши предки знали больше нас?

Повідомлення kbg_dnepr »

Дослідження древнього спису, що його знайшли 2018 р. у Канаді, виявило його дуже складну будову та використання бобрового струменю.

The 6,000-year-old segmented dart was found in 2018 at one of a complex of heritage sites in a mountain top area near Alligator Lake, southern Yukon, in the overlapping traditional territories of the Carcross/Tagish First Nation and the Kwanlin Dün First Nation.
...
“Our ancestors were connected to the land, the water, and the animals in our Traditional Territories,” said Kwanlin Dün First Nation Chief Doris Bill.
“They understood how to use the things around them to design complex and ingenious tools, like the atlatl.”
http://www.sci-news.com/archaeology/yuk ... 09765.html
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
Falcon
Модератор
Повідомлень: 316
З нами з: 03 січня 2017, 20:37
Стать: Чоловік
Звідки: Буковина
Дякував (ла): 417 разів
Подякували: 519 разів

Re: Наші предки не були дурнями / Наши предки знали больше нас?

Повідомлення Falcon »

Наші предки не були дурнями? - Так, не були.
Наши предки знали больше нас? - Ні.

Вважаю сучасна людина має інформації незрвіняно більше, ніж предки. Деколи навіть непотрібної або шкідливої. Але, ви можете просто через інтернет опанувати певну професію, вивчити іноземну мову, чи просто дізнатись про події на іншому континенті. Сьогодні все більше людей розвивають критичне мислення, все більше людей з умовно "простих" сімей досягають швидкого визнання, матеріального успіху, стають відомими, що було недосяжне для людей в минулому.
Так, сучасна людина, опинившись без благ цивілізації швидше за все вже не побудує будинок з дерева, не підніме цілину, не засіє її не прогодує себе з землі в тривалому періоді, не зможе лікуватись природніми засобами.
З іншого боку, багато чеснот і вмінь, якими володіли предки, вони отримали вимушено, бо жили в такий час в таких умовах, і сьогодні дещо з цього ну просто не актуально.
з повагою, Євген.
предки з повітів: Буковина (Сторожинець, Кіцмань)
Галичина (Ходорів)
Волинь (Клевань)
Поділля (Кам'янець-Подільський, Оринин)
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Наші предки не були дурнями / Наши предки знали больше нас?

Повідомлення kbg_dnepr »

Falcon писав:... багато чеснот і вмінь, якими володіли предки, вони отримали вимушено, бо жили в такий час в таких умовах...
Мені здається, що й ми наші чесноти і вміння теж отримуємо вимушено, бо живемо в такий час. Наприклад, опанувати сучасні гаджети для людини немолодої може бути нелегко, але без них нікуди, і доводиться це робити.
На мій погляд, людина взагалі не робить нічого сама - вона просто пристосовується. І нашим предкам, мені здається, пристосовуватися було важче...
Я, власне, тільки про це.
І ще про те, що ми втрачаємо багато вмінь, які "не потрібні" (наприклад, запам'ятовувати номери телефонів знайомих, пекти хліб, ткати, будувати хату, доглядати корову...), але які при зміні ситуації можуть виявитися необхідними.
Мені дуже подобається анекдот:
- Я все знаю! - сказала Вікіпедія.
- Я все можу знайти! - сказав Гугл.
- Я найголовніший, без мене життя немає! - сказав Інтернет.
- Та звісно, та звісно, - тихо сказала електрика.
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Наші предки не були дурнями / Наши предки знали больше нас?

Повідомлення kbg_dnepr »

Древні греки знали, що Африка оточена океаном, вірно розрахували довжину екватора, відносні розміри Землі і Місяця, та ще багато чого

Four Amazing Astronomical Discoveries from Ancient Greece

https://greekreporter.com/2021/06/22/fo ... nt-greece/
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Наші предки не були дурнями / Наши предки знали больше нас?

Повідомлення D_i_V_a »

kbg_dnepr писав:...І ще про те, що ми втрачаємо багато вмінь, які "не потрібні" (наприклад, запам'ятовувати номери телефонів знайомих, пекти хліб, ткати, будувати хату, доглядати корову...), але які при зміні ситуації можуть виявитися необхідними...
А мені здається, що всі ці вміння повернуться в тому чи іншому вигляді. На їх мАння прийде мода. От, наприклад, останього часу в моєму оточенні все більше й більше людей самі печуть хліб... і сталося таке, що й я "цією хворобою заразилася". Просто з'явилося сучасне домашнє устаткування і випічка, взагалі чогось, стала доволі легкою. А коли знаєш, що саме поклав до миски і воно все тієї якості якої мені хочеться і потрібно, то взагалі все просто стає важливим.

Про корову... :wink: , нещодавно бачила сюжет про індійських корів, яких не можна забивати, бо вони священі, і вони бідні блукають в містах голодні і хворі. І що там поширюється рух робити для них притулки і доглядати їх купою/гуртом до самої смерті.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Наші предки не були дурнями / Наши предки знали больше нас?

Повідомлення kbg_dnepr »

Пані Тетяно,
а слабО назбирати дров у лісі, розтопити піч (а ще скласти цю піч так, щоб вона добре гріла й не диміла), зробити з чогось (з чого робила моя бабуся?) закваску для хліба, поставити опару, декілька разів її обім'яти, паралельно подоїти корову і до сніданку напекти хліба...
Я просто не уявляю, як це можна було робити, та ще й десятиліттями...
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Наші предки не були дурнями / Наши предки умели больше нас?

Повідомлення kbg_dnepr »

Мабуть, пан Falcon правий, а я просто неточно назвала тему. Наші предки точно не ЗНАЛИ більше нас, а от ВМІЛИ, здається, таки більше. Схоже, я доросла до того, щоб розуміти слова Проповідника (Екклезіяста) про те, що "З великої мудрості постає й велика скорбота, і той, хто множить знання, примножує гризоти"...
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Відповісти

Повернутись до “Багатонаціональна Україна + Етно”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей