Формений одяг - початок XX століття

Пошук, викладення, обговорення старовинних світлин
Відповісти
Аватар користувача
Hey_Odarka
Повідомлень: 58
З нами з: 05 серпня 2020, 08:25
Стать: Жінка
Дякував (ла): 45 разів
Подякували: 71 раз

Формений одяг - початок XX століття

Повідомлення Hey_Odarka »

На этой фотографии изображен брат моей прабабушки, Дмитрий Яновский, с племянниками. "Дядя Митя" служил до революции в Киевской полиции. Старший племянник - семинарист Киевской духовной семинарии (обозначен стрелкой). Младший учился в Киевской 3-й гимназии (сидит спереди).

Зображення

Меня интересует, можно ли определить чин дяди Мити и/или в какой части полиции он служил по фуражке? А также, знает ли кто-то, что за форму носят девушки?
Ищу сведенья о предках: Саббатовских, Руткевичах, Яновских, Хмилевских, Зубачевских (священниках в Уманском уезде), Левицких и Лисовских (из села Кочеров, Радомышльский уезд).
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8849
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3543 рази
Подякували: 2136 разів

Re: Формений одяг - початок XX століття

Повідомлення АннА »

Hey_Odarka писав:Меня интересует, можно ли определить чин дяди Мити и/или в какой части полиции он служил по фуражке?
Тема дуже цікава. Спробуєм позбирать трохи інформації.
З великої статі на вікіпедії про поліцію Росії візьмемо ХІХ століття і початок ХХ.
XIX століття
У 1837 році було видано положення про земську поліції, за яким главою поліції в повіті стали вибирати дворянством земський справник. Йому підпорядковувалися назначавшимся губернським правлінням станові пристави. Ім. у свою чергу, підпорядковувалися десятники, соцькі, пятісотскіе і тисяцькі з селян.
У 1862 році була проведена реформа поліції. Звання городничого було скасовано; городніческіе правління в тих містах, які були підпорядковані повітової поліції, були приєднані до земським судам, перейменованим в повітові поліцейські управління, а в тих містах, які зберегли свою, окрему від повітової, поліцію, вони були перейменовані в міські поліцейські управління.
У 1866 р в повітах Царства Польського була заснована земська стража.
У 1866 році петербурзький обер-поліцмейстер Ф. Ф. Трепов направив Олександру ІІ записку, в якій говорилося: "Істотний пробіл в установі столичної поліції становила відсутність особливої ​​частини зі спеціальною метою виробництва досліджень для розкриття злочинів, вишукування загальних заходів до попередження і припинення злочинів. Обов'язки ці лежали на чинах зовнішньої поліції, яка, несучи на собі всю тяготу поліцейської служби, не мала ні коштів, ні можливості діяти з успіхом у зазначеному відношенні. Для усунення цього недоліку і запропоновано заснувати розшукову поліцію ".
Вперше в Російській поліції спеціалізовані підрозділи з розкриття злочинів та проведення дізнання були створені в Санкт-Петербурзі, де в 1866 році була заснована розшукова поліція при канцелярії обер-поліцмейстера. До цього розшукні функції здійснювали судові слідчі і вся поліція в тому вигляді, в якому вона існувала на той момент. Спочатку штат карного розшуку Санкт-Петербурга був невеликий, відділення нараховувало крім начальника його помічника, 4 чиновника з особливих доручень, 12 поліцейських наглядачів (сищиків) і 20 вільнонайманих сищиків (службовців, що мають цивільні чини). Першим начальником Санкт-Петербурзької розшукової поліції 31 грудня 1866 призначений титулярний радник Іван Дмитрович Путілін. З часом, подібні підрозділи були створені в поліцейському управлінні Москви та інших міст. Так з'явилася служба карного розшуку. До 1907 року вони були в Москві, Києві, Ризі, Одесі, Тифлісі, Баку, Ростові-на-Дону і деяких інших великих містах.
У 1879 р було утворено інститут поліцейських урядників у сільській місцевості. Поліцейські урядники призначалися в допомогу становим приставам «для виконання поліцейських обов'язків, а також для нагляду за сотскими і десятниками».
6 серпня 1880 скасована III Відділення Власної Є. І. В. канцелярії і утворено Департамент поліції. З 1889 р начальник поліції в повіті став називатися повітовим справником.
XX століття
У 1903 році в сільській місцевості, спочатку в 46 губерніях, була введена повітова поліцейська варта. До 1916 р вона поширювалася на 50 губерній.
9 серпня 1910 міністром внутрішніх справ П. А. Столипіним була видана Інструкція чинам розшукових відділень, яка визначала їх завдання та структуру. Кожне розшукове відділення складався з чотирьох структурних підрозділів-столів:
Особистого затримання.
Розшуків.
Спостереження.
Довідкового реєстраційного бюро.
За розпорядженням П. А. Столипіна при Департаменті поліції були утворені спеціальні курси для підготовки начальників розшукових відділень. На проведеному в 1913 році в Швейцарії Міжнародному з'їзді криміналістів російська розшукова поліція була визнана найкращою у світі за розкриття злочинів. Після лютневої революції постановою Тимчасового Уряду від 10 березня 1917 Департамент поліції був скасований.
Один з ленінських «Квітневих тез» до доповіді «Про завдання пролетаріату в даній революції» від 4 квітня ставив завдання «усунення поліції, армії, чиновництва».
Зображення
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Відповісти

Повернутись до “Сімейні та архівні світлини”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей