Реставрація фото

Пошук, викладення, обговорення старовинних світлин
Відповісти
Аватар користувача
Falcon
Модератор
Повідомлень: 316
З нами з: 03 січня 2017, 20:37
Стать: Чоловік
Звідки: Буковина
Дякував (ла): 417 разів
Подякували: 519 разів

Реставрація фото

Повідомлення Falcon »

Власне питання, де і як, шановні дослідники, реставрують старі, пошкоджені фото рідних?

от маю таке підрехтоване фото прадіда на полюванні 1930-х років
P.S. на аватарі, до речі, другий прадід. фото давніше, і потребує детальної реставрації.
з повагою, Євген.
предки з повітів: Буковина (Сторожинець, Кіцмань)
Галичина (Ходорів)
Волинь (Клевань)
Поділля (Кам'янець-Подільський, Оринин)
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Реставрація фото

Повідомлення SNIGURIVNA »

Falcon писав:Власне питання, де і як, шановні дослідники, реставрують старі, пошкоджені фото рідних?
Я колись переймалася цим питанням і знайшла кілька людей у своєму місті. Це не проблема зараз.
Але в решті решт я таки передумала щось робити зі старими фото (хіба перенесла зображення на сучасні носії для певності). Вони у мене цілком пристойно збереглися. А сліди часу на світлинах роблять їх ще більш дорогоцінними.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Реставрація фото

Повідомлення D_i_V_a »

Falcon писав:Власне питання, де і як, шановні дослідники, реставрують старі, пошкоджені фото рідних?...
Моя метода досить складна і кропітка... і мені здається не найкраща. Робила це років з три тому. Зараз з'явилися нові програми які ще не використовувала.

Ось в цьому повідомленні перше фото що реставрувалось таким чином. В пейнті збільшувала зображення і маленькими квадратиками підбирала колір. В цьому фото квадратики досить великі, у подальших робила їх дрібніші і вийшло краще.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Онлайн
Аватар користувача
MiyRodovid
Повідомлень: 2056
З нами з: 05 березня 2023, 19:34
Стать: Жінка
Звідки: Харків
Дякував (ла): 598 разів
Подякували: 442 рази
Контактна інформація:

Re: Реставрація фото

Повідомлення MiyRodovid »

Я колись у минулому так відновила світлину на якій дідусь з бабусею.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Скорбач, Лобойко, Вакуленко, Свечкарь, Федоренко, Чепеленко, Филатов, Серой, Ломака (Козача Лопань, Цупівка, Татарка, Дементіївка, сл. Борисовка, хутор Красный, Наумовка).
Узких, Фёдоровы, Зыряновы, Долидёнок (Забоевка, Новосибирская обл. д. Пьянкова, Екатеринбургский уезд)
Дайлидёнок, Розвадовские, Роговские, Демьянчик (д.Хотиловцы, Дисненский уезд, Виленская губерния)
Онлайн
Аватар користувача
MiyRodovid
Повідомлень: 2056
З нами з: 05 березня 2023, 19:34
Стать: Жінка
Звідки: Харків
Дякував (ла): 598 разів
Подякували: 442 рази
Контактна інформація:

Re: Реставрація фото

Повідомлення MiyRodovid »

Вважаю, що старі фото повинні зберігатися дуже обережно. у безкислотному папері.
Реставрувати можна, якщо людина хоче створити цифрову копію. наприклад, щоб роздрукувати та помістити у рамку, або як ілюстрацію до книги. а так... Оригінали краще не чіпати! Берегти їх треба у первозданному вигляді.
Скорбач, Лобойко, Вакуленко, Свечкарь, Федоренко, Чепеленко, Филатов, Серой, Ломака (Козача Лопань, Цупівка, Татарка, Дементіївка, сл. Борисовка, хутор Красный, Наумовка).
Узких, Фёдоровы, Зыряновы, Долидёнок (Забоевка, Новосибирская обл. д. Пьянкова, Екатеринбургский уезд)
Дайлидёнок, Розвадовские, Роговские, Демьянчик (д.Хотиловцы, Дисненский уезд, Виленская губерния)
Аватар користувача
Т.В.
Повідомлень: 750
З нами з: 13 лютого 2021, 17:40
Стать: Жінка
Дякував (ла): 596 разів
Подякували: 928 разів

Re: Реставрація фото

Повідомлення Т.В. »

Біда, що старі фото чорніють і зібраження стає зовсім невидимим. "Чорний квадрат" :cry: :(
Онлайн
Аватар користувача
MiyRodovid
Повідомлень: 2056
З нами з: 05 березня 2023, 19:34
Стать: Жінка
Звідки: Харків
Дякував (ла): 598 разів
Подякували: 442 рази
Контактна інформація:

Re: Реставрація фото

Повідомлення MiyRodovid »

Т.В. писав: 06 березня 2023, 15:00 Біда, що старі фото чорніють і зібраження стає зовсім невидимим. "Чорний квадрат" :cry: :(
Тому потрібно дотримуватись правил зберігання фотографій (оригіналів):
зберігати у темному місці
жодних поліетиленів, -- тільки безкислотний папір.
Обов'язково відсканувати всі оригінали з великою роздільною здатністю ( мінімум 300dpi, а краще більше ). У рамках на стіні використовуватиметься лише цифрова копія.
Востаннє редагувалось 06 березня 2023, 16:31 користувачем MiyRodovid, всього редагувалось 1 раз.
Скорбач, Лобойко, Вакуленко, Свечкарь, Федоренко, Чепеленко, Филатов, Серой, Ломака (Козача Лопань, Цупівка, Татарка, Дементіївка, сл. Борисовка, хутор Красный, Наумовка).
Узких, Фёдоровы, Зыряновы, Долидёнок (Забоевка, Новосибирская обл. д. Пьянкова, Екатеринбургский уезд)
Дайлидёнок, Розвадовские, Роговские, Демьянчик (д.Хотиловцы, Дисненский уезд, Виленская губерния)
Онлайн
Аватар користувача
MiyRodovid
Повідомлень: 2056
З нами з: 05 березня 2023, 19:34
Стать: Жінка
Звідки: Харків
Дякував (ла): 598 разів
Подякували: 442 рази
Контактна інформація:

Re: Реставрація фото

Повідомлення MiyRodovid »

Т.В. писав: 06 березня 2023, 15:00 Біда, що старі фото чорніють і зібраження стає зовсім невидимим. "Чорний квадрат" :cry: :(
Можно спробувати витягнути зображення у програмах, які працюють із світлинами. Як що є проблемна світлина, можу подивитись, що можна зробить.
Скорбач, Лобойко, Вакуленко, Свечкарь, Федоренко, Чепеленко, Филатов, Серой, Ломака (Козача Лопань, Цупівка, Татарка, Дементіївка, сл. Борисовка, хутор Красный, Наумовка).
Узких, Фёдоровы, Зыряновы, Долидёнок (Забоевка, Новосибирская обл. д. Пьянкова, Екатеринбургский уезд)
Дайлидёнок, Розвадовские, Роговские, Демьянчик (д.Хотиловцы, Дисненский уезд, Виленская губерния)
Відповісти

Повернутись до “Сімейні та архівні світлини”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей