Старі фотографії

Пошук, викладення, обговорення старовинних світлин
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Старі фотографії

Повідомлення D_i_V_a »

На троїцю 1916 року
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Старі фотографії

Повідомлення kbg_dnepr »

Дуже цікаво у групі на ФБ про перевдягання (фотографування у престижному одязі родичів) https://www.facebook.com/groups/feed/

та про те, чому раніше хлопчиків вдягали у дівчачі платтяця https://vestikavkaza.ru/pvk/stily/zache ... DPo1FlqYaU
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Онлайн
Аватар користувача
drapieznik
Повідомлень: 444
З нами з: 26 червня 2020, 05:00
Стать: Чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 468 разів

Re: Старі фотографії

Повідомлення drapieznik »

збірка старих світлин з польських архівних фондів https://polona.pl/collections/instituti ... itle%20asc
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Старі фотографії

Повідомлення kbg_dnepr »

Програміст із Нью-Йорка розробив нейромережу, що сканує сотні тисяч фотографій, щоб допомогти ідентифікувати жертв Голокосту. Про це повідомляє Mashable із посиланням на The Times of Israel.

Платформа розпізнавання облич From Number to Names допомагає знаходити родичів на фотографіях довоєнної Європи й часів Голокосту. Штучний інтелект сканує зображення, завантажені на платформу, і видає до 10 варіантів, на яких, на думку нейромережі, можуть бути ваші родичі.

Автор проєкту – Деніел Патт, інженер Google, який займається цим у вільний від основної роботи час.

https://tech.liga.net/ua/other/novosti/ ... ovoy-voyny
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Онлайн
Аватар користувача
drapieznik
Повідомлень: 444
З нами з: 26 червня 2020, 05:00
Стать: Чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 468 разів

Re: Старі фотографії

Повідомлення drapieznik »

на мою думку згаданий "софт" для розпізнавання суттєво поступається тому, який користувався Фейсбук ще декілька років тому (поки не заборонили - й не дарма..) - я свого часу запізно допетрав як можна було скористатися ФейсБуківським шпійоном для ідентифікації деяких моїх родичів на старих фото (тра просто було їм постворювати їх сторінки й додати їх собі в друзі..). Тут же наприклад (я не вивчав можливості після реєстрації..) сайт пропонує завантажити фото з вашого компа - окей ,я спробував мами; сайт знайшов 10 варіантів з вірогідністю в 0.61 (на "його" думку) ,про які можна сказати однозначно шо моєї мами серед тих осіб в тих місцях взагалі бути не могло (не тільки тому шо вона не була єврейкою) - просто певний типаж рис обличчя може групувати певних осіб як "схожих". Можливо моя оцінка занижена власне від того, шо все шо безплатне - це просто спосіб заманити людей на платну платформу в надії шо там станеться чудо й відкриття. Чому властиво я свою маму саме спробував - міг би й фотку її мами. А все тому шо певні пов'язання з львівськими жидами вони мали: мама могла бавитися в компанії жидівських дітлахів, або бути за "компанію" сфоткана якою єврейською парою в ті часи (люди які мали кошти не відмовляли собі в задоволенні пофоткатися..), - аналогічно й з бабцею - бо та працювала як домоуправителька в ряді жидівських домівств довоєнного часу у Львові - а тому також могла випадково чи не випадково попасти в кадр з господарями чи їх знайомим; зрештою помешкання сім'я Стенюхів (Стенюків після совєтизації паспорта..) знімала в камениці на вулиці Таманській, - а будинок (як і більшість тамтешніх) належав жидівській родині. Це все просто шанс ,мізерний звісно, але описана в згаданій статті ідея Денієля Патта - безумовно чудова й заслуговує на просування такого (чи аналогічного ) проекту..
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Старі фотографії

Повідомлення D_i_V_a »

Це фотографія нова... зовсім нова... але вона така важлива... вона показує, як змінилась жінка в країні яка воює... вона показує, як змінилися ми всі, і що від тепер фотографії цього часу стають поряд з фотографіями минулого нашої країни... важкого минулого країни...

Я пам'ятаю ті фотографії які трапилися в книгах присвячених пам'яті репресованих... Там дивишся в очі людям, погляд яких застиг і погас... бо вони знали, що їх уб'ють... вони це відчували... це читається в їх очах, та безнадійність і відстороненість...

Погляди минулого, очі з минулого... повернулися у світлини сьогодення...
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Онлайн
Аватар користувача
drapieznik
Повідомлень: 444
З нами з: 26 червня 2020, 05:00
Стать: Чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 468 разів

Re: Старі фотографії

Повідомлення drapieznik »

у цій історії, яку певною мірою штучно підштовхнули для емоційного обговорення, найбільше бісять люди, які з якихось закостенілих стереотипних штампів (ярликів) формують свою позицію несприйняття. Я можливо з розумінням поставився до цього, якби був громадянином - Саудівської Аравії, Ірану, Афганістану чи членом громади мормонів в США. Але ми живемо в Європі та в модерні часи, намагаємся стати членами ЄС й прийняти їх загальні цінності, які обійшлися фантастично дорогою ціною цій Європі за останні 1000 років. Жінка й чоловік вже тисячоліттями формують соціальну комірку - сім'ю (з різною степенню успішності..), а в умовах певних спільнот чи народів у цілому - вони й були творцями культури й всіх помилок та здобутків цивилізації, й кожен зі своїм окремим внеском. Досвід останніх 100 років показує, шо простого урівнення прав жінок та чоловіків на законодавчому рівні мало - суспільство має трансформуватися внутрішньо для подолання умовностей й тут потрібна певна політика "зверху", але продумана й без примусу. Ясна річ, вже давно ніхто у Європі не кидає камінням в жінок за те, шо вони одягнуті в сподні, ходять в шортах чи шпацерують на пляжах у купальниках.. Жінки опанували більшість традиційно чоловічих спеціальностей та професій й в умовах розвинутих країн та суспільства, отримали всі можливості для самореалізації та певної незалежності. Звісна річ, в умовах гіпотетичного глобального апокаліпсису (з тих чи інших причин), чимало первісного (й вкрай негативного...) може відновитися, але сьогодні в Україні відсутні передумови для повернення до печер (градів з частоколами) та палок-черпалок й патріархальних сімейств. У США чи Європі флейми з приводу розставлених ніг жінки в споднях на світлинах запевне не були б актуальними навіть не для 50-60х років, - цього можна було сподіватися ше в 20-30 роки минулого століття. Але це тоді показує наскільки ментальність в чималої кількості наших громадян відстає від західної. Ясна річ, в умовах соцмереж, може бути чинник ботоферм, які розганяють хвилі в склянці води, але ж за критикою стоять й цілком реальні люди - і їх чимало..
Ось власне акцентування (штучне, навмисне) на чомусь, шо давно мало б стати непомітним й звичайним, власне й створює усі конфлікти - це стосується не тільки фемінізму на ТВ чи в суспільному житті, - це зачіпає секс-меншини, расові (негри в Америці), та еміграційні питання. Так, якшо я особисто бачу, наприклад, парочку бородатих геїв, які усміхаючись ідуть по вулиці тримаючись за руки - я собі думаю - "м-да, жах" - але я не лізу до них з кулаками, не плюю й не верещу образи - то є їх справа й мій особистий консерватизм, який я толєрантно не виставляю напоказ, так само я не ображаюся на мусульманина, який не може наприклад мені в даний момент приділити увагу, бо молиться у щоденній молитві, так само я не заздрю негрові який став очільником якогось важливого державного департаменту. Я часто був свідком наглої та хамської поведінки деяких біженців - у поліклініках Львова (оформляю татові інвалідність..) - але стараюся (повірте, в деяких окремих випадках вкрай важко..) з розумінням ставитися до них - у них російські снаряди, бомби та ракети знищили житло, домівки та прогнали на "чужину"; так само мене не шокує дружина президента України, з розставленими ногами в штанах на одній з світлин - ну пся крев - вона ж не у спідниці це зробила, демонструючи трусики чи навіть їх відсутність.. - Буря в склянці застояного стереотипного напою минулого... Й ніц більшого.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Старі фотографії

Повідомлення D_i_V_a »

drapieznik писав: 30 липня 2022, 08:22 ... так само мене не шокує дружина президента України, з розставленими ногами в штанах на одній з світлин...
Дякую, що відгукнулись... я свідомо виставила це фото тут, бо почула якусь дурню, яка почалась навколо неї, і знаючи любов багатьох підхоплювати й розповсюджувати найогиднішу із версій, свідомо уникала щось з цього слухати або читати. То про ноги я дізналася тільки від вас...
Я скажу свою думку, що на консерватизм настроїв населення сильно вплинув моськовський патріархат. За останні 20ть років в суспільстві з'явилися "канони" поведінки, моралі і навіть жестів і поглядів, особливо що стосується жінок, яких до того в суспільстві не було.
І маркером буде ХУСТКА В ЦЕРКВІ.
Прошу журналістів дослідити це питання. Підніміть будь ласка архівні відео святкувань у церквах і подивіться просто на ретроспективу кількості жінок, які приходили до церкви у хустках. Дозвольте зробити припущення, що ще 20 років тому у церкві було дві третини жінок без хусток і ні хто їх не ганяв, що мовляв у церкві жінці неможна бути без хустки. Ті хто хустки мали - це були літні жінки. А от зараз, як на параді, всі жінки на святах у церквах в хустках... добре, що не в паранджах... але вони це роблять самі свідомо й добровільно, настановлюючи й утискаючи молоде покоління, приговарюючи, що так було завжди... прошу дослідити це "завжди"...

Про ноги... Я їх на світлині пані першої леді навіть не побачила. Перше, що кинулося у очі - ЦЕ МІШКИ поміж колонами. Їх взагалі хоч хтось крім мене побачив?
А друге - це були очі пані Олени... і її лице... я би її не впізнала, якби там не було про те згадано, хто це і як її звать.

І знову про ноги. Викладаю одне з небагатьох фото де є моя бабуся. Середина 50-х років, з Києва приїхали родичі. Мабуть вони одягли найчистіше і найсвятковіше вбрання. Бабушка Маня, незважаючи на плаття, сидить у позі в якій їй зручно. Ноги, як бачимо, не тримає за "канонами" конкурсів "міс Київ", бо і думки про таке не мала. Я ж коли розглядала це фото, то думала - чи боліла у неї спина? - бо вона працювала на колгоспних полях. А так, то поза один в один... і очі...
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
ludmilamedos
Повідомлень: 141
З нами з: 19 травня 2022, 21:20
Стать: Жінка
Дякував (ла): 132 рази
Подякували: 109 разів

Re: Старі фотографії

Повідомлення ludmilamedos »

На аукціонному сайті Побачила лот весільне фото з підписом Н. и Ф Базилевич 1917 м.Прилуки.
Так як сама мрію знайти схоже фото своїх предків.Вирішила внести сюди.Може колись хтось надзвичайно зрадіє такій знахідці.
Якщо не можна так то видаліть повідомлення.🙂
107492313.jpg
https://violity.com/105682961-svadebnoe-foto-sluzhacshego-noyabr-1917-g-priluki/?utm_source=search_result&utm_medium=svadebnoe-foto-sluzhacshego-noyabr-1917-g-priluki&utm_campaign=1uah
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Востаннє редагувалось 16 серпня 2022, 15:49 користувачем ludmilamedos, всього редагувалось 1 раз.
Синенко(Сененко) Бойко,Ушенко, Волощенко, Логвиненко,Бабик,Шкурат,Соловей, Науменко,Мех,Олексійко (Алексейко)
Чернігівська область, Прилуцький р-н, с.Білошапки,х.Отрада
Крутоярівка,Сергіївка,Яблунівка, Дубовий гай, Канівщина,Полонки

Пархоменко, Сидоренко Чернігівська область,с.Орликівка
Заборський (Заборская,Заборский)- Хворости ( Милейки,Корюківка) Обтеня,Полхів,Брахлів
Стукало,Клюєв, Ісаєнко-Савинки, Сядрине,Тільне
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Старі фотографії

Повідомлення D_i_V_a »

ludmilamedos писав: 16 серпня 2022, 14:42 з підписом Н. и О. Базилевич
Маю думку, що тут друга буква ініциалів - це стара кирилична буква Ө ө, яка використовувалась як буква Ф. Може він був Федор, а вона Наталя. За логікою має бути "леді фест"/жінки попереду, тобто Н - це вона, а Ө- це він.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Сімейні та архівні світлини”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей