УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Ландміліція

Аватар користувача
 
Повідомлень: 6748
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Звідки: Київ
Подякував (-ла): 5162 раз.
Подякували: 2485 раз.
Стать: Жінка

Ландміліція

Повідомлення D_i_V_a » 24 березня 2018, 17:34

З другої теми
D_i_V_a написав:Тобто соцький - це прототип не поліцейського, а національно-регіональної влади від ще раніших часів... ну так мені здається...
Ще читала у Є.Чернецького, що на Білоцерківщині (може і далі) ще за Речі Посполитої загони, які опікувалися порядком на місцевості називалися ланд міліція.
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Аватар користувача
 
Повідомлень: 2004
З нами з: 05 червня 2016, 18:36
Звідки: Вінниця
Подякував (-ла): 902 раз.
Подякували: 2391 раз.
Стать: Чоловік

Re: Висоцький, Висоцкий

Повідомлення al_mol » 25 березня 2018, 12:34

D_i_V_a написав:Ще читала у Є.Чернецького, що на Білоцерківщині (може і далі) ще за Речі Посполитої загони, які опікувалися порядком на місцевості називалися ланд міліція.


Это народные дружины

Была учреждена в 1713 году, 2 февраля был обнародован указ Петра I о создании в Киевской губернии пяти ландмилицких полков, (без названия «украинская») для защиты границы от набегов крымских и перекопских татар. Состояла первоначально из 5 пехотных некомплектных полков и поселенцев (Засечной стражи) бывшей «Белгородской черты», обязанных военно-пограничной службой ещё со времен Ивана Грозного (городовые стрельцы и казаки).

В 1722 году к ландмилиции были причислены и украинские однодворцы; затем ей было предписано быть конной.

В 1729 году ландмилиция была усилена до 4 регулярных и 6 иррегулярных полков. В 1731 году эта ландмилиция была названа «украинской», в отличие от вновь сформированной «Закамской» ландмилиции, и переформирована в 4 пеших и 16 конных регулярных полков, состояние которых, вследствие недостаточности средств на содержание, было весьма жалким.

По представлению Миниха, все 20 полков в 1736 году были преобразованы в конную ландмилицию была названа «Украинский ландмилиционный корпус».

В 1762 году Петр III приказал этому корпусу именоваться просто «украинский», и с тех пор наименование его ландмилицией прекратилось.

При Екатерине II полки его перестали быть поселёнными и расквартированы в украинских городах. В 1770 году эти полки были уравнены во всех отношениях с полевыми полками и вошли в общий состав армии, а название «Украинский корпус» уничтожено. Особая денежная подать с жителей Украины на содержание ландмилиции была отменена лишь в 1817 году.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские

Дослідження родоводу на замовлення - Podoliya@i.ua

Аватар користувача
 
Повідомлень: 6748
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Звідки: Київ
Подякував (-ла): 5162 раз.
Подякували: 2485 раз.
Стать: Жінка

Re: Висоцький, Висоцкий

Повідомлення D_i_V_a » 08 квітня 2018, 20:25

al_mol написав:
D_i_V_a написав:Ще читала у Є.Чернецького, що на Білоцерківщині (може і далі) ще за Речі Посполитої загони, які опікувалися порядком на місцевості називалися ланд міліція.
Это народные дружины

Была учреждена в 1713 году, 2 февраля был обнародован указ Петра I о создании в Киевской губернии пяти ландмилицких полков, (без названия «украинская») для защиты границы от набегов крымских и перекопских татар. ...
Білоцерківщина протягом другої половини ХУІ ст. перебувала у користуванні київських воєвод (кн. Фрідріха Пронського, пана Григорія Ходкевича, кн. Василя-Костянтина Острозького), а з останніх років століття й до 1778 р. - білоцерківських старост (кн. Януша Острозького, князів Любомирських, Вишневецьких, Яблоновських, графа Єжи-Августа Вандаліна-Мнішха. Протягом цього часу склад білоцерківської шляхти продовжував поповнюватися за рахунок клієнтарно залежної від воєвод та старост дрібної та середньої шляхти.
В другій половині ХУІ ст. на терени Білоцерківського староства шляхта приходить переважно з Волині та Білорусі. Пізніше географія переселенців значно розширюється та охоплює терени воєводств історичних земель Речі Посполитої.
Протягом середини - другої половини ХУІІ століття через Хмельниччину та Руїну попередні процеси формування дрібношляхетського середовища Білоцерківського староства було кардинально порушено. Значна частина шляхти вийшла на західніші воєводства Речі Посполитої, решта покозачилася. Наприкінці ХУІІ - на початку ХУІІІ ст. значною мірою починається другий, новий етап формування шляхти Білоцерківського староства.
Окремою сторінкою, що є дуже цікавою та важливою для розуміння процесів формування білоцерківської шляхти, є створення ландміліції Білоцерківського староства у ХУІІІ ст. За наявними уривчастими відомостями видно, що формування цієї шляхетської міліції пов'язане зі старостуванням князів Яблоновських. Білоцерківські старости наймали на свою службу цілі роти.
Ротмістру видавали привілей на осадження села, в якому 80-100 садиб з відповідними угіддями займали товарищі його роти. За користування садибою з угіддями шляхтич мав нести військову службу на власному коні. Ротмістр, поручик та хорунжий отримували крім порівняно більших земельних дільниць ще й по декілька селянських дворів у тому ж селі. Так у 1746 році з'явилося село Потіївка (на південь від Білої Церкви). Перші відомі привілеї були видані вже після елекції Августа ІІІ. Всього на теренах Білоцерківського староства могло бути осаджено від десяти до двадцяти рот. Таку велику кількість нерегулярного війська ожна пояснити тим, що Білоцерківське староство прилягало безпосередньо до польсько-російського кордону та постійно перебувало в небезпеці від гайдамаків.
За документами початку ХІХ ст. можна припускати, що роти ландміліції Білоцерківського староства сформувалися свого часу за територіальним принципом. Так, рота, яка згодом утворила село Безпечна (на захід від Білої церкви), напевно формувалася на Підляшші. Про деякі села сучасних Таращанського та Ставищанського районів можна припускати формування їх рот у Барському старостві на Поділлі.
В 1772 році Білоцерківське староство ухвалою сейму перейшло в приватне володіння короля Станіслава-Августа, а від нього було подароване за різні заслуги великому коронному гетьману Францішку-Ксаверію Браницькому. В 1778 році він вступив у володіння цією колишньою королівщиною. З окремих документів видно, що колишня міліційна шляхта у ХІХ ст. продовжувала на традиційному праві володіти своїми давніми садибами та угіддями, за що відбувала щорічно певний термін кінної служби на користь графів Браницьких, що полягала у нагляді за виконанням селянами панщини та інших робіт, будівництв тощо. Разом з тим дрібна шляхта сплачувала чинш.
Є. Чернецький "Правобережний гербівник" Том І
Востаннє редагувалось D_i_V_a в 09 квітня 2018, 12:33, всього редагувалось 1 раз.
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Онлайн
Аватар користувача
 
Повідомлень: 5266
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Подякував (-ла): 2588 раз.
Подякували: 931 раз.
Стать: Жінка

Re: Ландміліція

Повідомлення АннА » 09 квітня 2018, 12:40

ПРИКОРДОННА СЛУЖБА – 1) охорона кордону – у широкому істор. сенсі система заходів держави для забезпечення недоторканності кордону державного. За домодерної й ранньомодерної доби ці заходи були спрямовані на зміцнення обороноздатності д-ви засобами фортифікації, позиційної оборони й передової військ. сторожі (варти) задля уникнення раптового нападу ворога. Захист від кочовиків (а саме від них виходила загроза раптового нападу) був турботою д-в, чиї території охоплювали землі сучасної України, – починаючи з Київської Русі. До охорони кордонів Великого князівства Литовського, Королівства Польського, Речі Посполитої, Рос. д-ви (потім Рос. імперії) залучали козацтво українське.

1713 для захисту рубежів Рос. д-ви від татар. нападів були утворені полки ландміліції (1762–70 – Укр. корпусу). 1731–35 було побудовано Українську лінію, яка втратила своє значення після російсько-турецької війни 1768–1774. Розпочалося спорудження Дніпровської лінії від Дніпра до Азовського моря;
Із повагою, Ганна


Повернутись до "Л" з абетки

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: АннА, Balymba, Bing [Bot], Google [Bot], Mudrenko, Вернер