Папірологія

Відповісти
Онлайн
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3560 разів
Подякували: 2154 рази

Папірологія

Повідомлення АннА »

Папірологія (від папірус і логос (знання), буквально — папірусознавство) — допоміжна історико-філологічна дисципліна, підгалузь палеографії, що вивчає давні папіруси, знайдені в Єгипті та за його межами. Термін "папірологія" запровадив 1898 року Ф. Кеньйон у рецензії на видання єгипетських знахідок Британського музею. На території Єгипту збереглися власне єгипетські папіруси, а також документи грецькою та латинською мовами. У пісках Єгипту були також знайдені папіруси вірменською, давньоєврейською, пахлеві, сирійською, лівійською, коптською, ефіопською та арабською мовами, а ще клаптики готських та етруських текстів.

Сучасне поняття "папірологія" ширше початкового предмету цієї дисципліни. Завдання папірології полягає в читанні, інтерпретації, вивченні грецьких, латинських, демотичних і коптських текстів еллінського, римського та візантійських періодів не тільки на папірусах, але й на пергаменті, глиняних черепках, дерев'яних бирках, прикріплених до мумій, тканинах та інших твердих матеріалах (крім каменю). До останніх часів термін "папірус" застосовується як родове поняття та означає клас письмових джерел. Водночас ієратичні та ранні демотичні папіруси, а також папіруси іншими мовами, вивчаються в межах семітології та інших наук. У предмет папірології входить класифікація папірологічниї пам′яток за періодами, місцем, змістом, формою та еволюцією письмових знаків, властивостями граматики, лексики та стилю. За змістом папіруси класифікуються на ділові та літературні.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Папірологія

Повідомлення kbg_dnepr »

Власне, вся генеалогія існує тільки завдяки паперу... Ви можете уявити собі життя без нього? - дерево? віск? глиняні таблички?
Книги 200-300-500-річної давнини написані на пергаменті, який був більш тривким - але тому часто й багаторазовим: непотрібний текст зчищали й писали новий.
А ось папір треба зберігати дуже ретельно, бо йому багато чого шкодить.
Тому дуже цікава інформація про можливості читати старі документи.

Міжнародна група дослідників вперше у світі зуміла прочитати нерозпечатані листи епохи Відродження, не зламавши друку й не пошкодивши послання.
https://www.depo.ua/ukr/life/zubniy-ren ... 3061292945
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Онлайн
Аватар користувача
drapieznik
Повідомлень: 443
З нами з: 26 червня 2020, 05:00
Стать: Чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 467 разів

Re: Папірологія

Повідомлення drapieznik »

не про папіруси, правда, а про нові відкриті палімпсести з роботами Птолемея https://cikavosti.com/y-serednovichnomy ... ptolemeia/


PS - оригінальна стаття більш інформативніша https://link.springer.com/article/10.10 ... 22-00302-w
Онлайн
Аватар користувача
drapieznik
Повідомлень: 443
З нами з: 26 червня 2020, 05:00
Стать: Чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 467 разів

Re: Папірологія

Повідомлення drapieznik »

Яскравий приклад "попси" в наукових новинах - https://techno.nv.ua/ukr/popscience/uch ... 35600.html

Фактично це вже тиражується на купі сайтів "шо знайдено фрагмент найстарішої в світі книги"

Ну найшли папірус 3 ст до н.е., окей - шо в цьому дивного? Думаю археологи, які працюють в Стародавньому Єгипті, вже розповідають веселий анекдот про "новину", ну бо наприклад їм (ех.. й не тільки..) відомо шо найдавніший папірус (Кахуна) має близько 4000 років, й він не одинокий (мяко кажучи дааалеко... простіше згадати за "книги мертвих" з 1500 р до н.е.) серед тих які старіші за зразок про який мова.. Тоді в чому вся справа? А може йшлося за першу книгу в вигляді "кодексу"? Тобто прошиті листки один до одного які тра гортати а не розкручувати з рулона в рулон.. Тоді інша справа. Але появляється запитання а чи є зовнішні ознаки того шо цей паірус був підшитий в кодекс? А хто докаже шо його як відірваний фрагмент не підшили набагато пізніше?..
Ясна річ шо варта було пошукати першоджерело, яке не перекладалося гугл перекладачем - але чому це повинні робити замість редакторів новин самі читачі?...

PS - ну ось власне й доказ шо я був правий - https://www.uni-graz.at/en/news/grazer-mumienbuch/ - мова йде саме за "кодекс"..
Відповісти

Повернутись до “"П" з абетки”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей