УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Папірологія

Аватар користувача
 
Повідомлень: 6444
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Подякував (-ла): 3051 раз.
Подякували: 1604 раз.
Стать: Жінка

Папірологія

Повідомлення АннА » 28 серпня 2020, 15:07

Папірологія (від папірус і логос (знання), буквально — папірусознавство) — допоміжна історико-філологічна дисципліна, підгалузь палеографії, що вивчає давні папіруси, знайдені в Єгипті та за його межами. Термін "папірологія" запровадив 1898 року Ф. Кеньйон у рецензії на видання єгипетських знахідок Британського музею. На території Єгипту збереглися власне єгипетські папіруси, а також документи грецькою та латинською мовами. У пісках Єгипту були також знайдені папіруси вірменською, давньоєврейською, пахлеві, сирійською, лівійською, коптською, ефіопською та арабською мовами, а ще клаптики готських та етруських текстів.

Сучасне поняття "папірологія" ширше початкового предмету цієї дисципліни. Завдання папірології полягає в читанні, інтерпретації, вивченні грецьких, латинських, демотичних і коптських текстів еллінського, римського та візантійських періодів не тільки на папірусах, але й на пергаменті, глиняних черепках, дерев'яних бирках, прикріплених до мумій, тканинах та інших твердих матеріалах (крім каменю). До останніх часів термін "папірус" застосовується як родове поняття та означає клас письмових джерел. Водночас ієратичні та ранні демотичні папіруси, а також папіруси іншими мовами, вивчаються в межах семітології та інших наук. У предмет папірології входить класифікація папірологічниї пам′яток за періодами, місцем, змістом, формою та еволюцією письмових знаків, властивостями граматики, лексики та стилю. За змістом папіруси класифікуються на ділові та літературні.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна

Аватар користувача
 
Повідомлень: 3621
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Звідки: Дніпро
Подякував (-ла): 2671 раз.
Подякували: 511 раз.
Стать: Жінка

Re: Папірологія

Повідомлення kbg_dnepr » 08 березня 2021, 09:19

Власне, вся генеалогія існує тільки завдяки паперу... Ви можете уявити собі життя без нього? - дерево? віск? глиняні таблички?
Книги 200-300-500-річної давнини написані на пергаменті, який був більш тривким - але тому часто й багаторазовим: непотрібний текст зчищали й писали новий.
А ось папір треба зберігати дуже ретельно, бо йому багато чого шкодить.
Тому дуже цікава інформація про можливості читати старі документи.

Міжнародна група дослідників вперше у світі зуміла прочитати нерозпечатані листи епохи Відродження, не зламавши друку й не пошкодивши послання.
https://www.depo.ua/ukr/life/zubniy-rentgen-dopomig-istorikam-prochitati-zakriti-listi-xvii-stolittya-podrobitsi-202103061292945
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная


Повернутись до "П" з абетки

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], D_i_V_a, Google [Bot], Google Adsense [Bot], kobcc, Lanet