УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Донбас - історичний регіон

Аватар користувача
 
Повідомлень: 1718
З нами з: 22 квітня 2016, 11:19
Подякував (-ла): 87 раз.
Подякували: 329 раз.
Стать: Чоловік

Донбас - історичний регіон

Повідомлення Вернер » 24 вересня 2021, 15:21

Голос Дніпра №139 (Херсон) від 04.10.1942, сторінка 4
Вісті з Донбаса
Харківська «Нова Україна» подала статтю д-ра Крюмера про відбудовчі роботи в Донбасі, що їх очолює організація «Берг-Гютте Ост» створена з ініціативи Германа Герінга. Вже 7 місяців, як провадяться відбудовчі роботи. Почало працювати 40 великих шахт, а до кінця 1942 р. це число мусить збільшитися в тричі. Крім цього почнуть працювати ще 200—300 менших шахт.
Адольф Гітлер наказав цілком відновити зруйнований більшовиками Донбас, щоб він міг якнайскоріше знову відігравати провідну ролю в промисловості. Надзвичайно високі темпи відбудовчих робіт є наслідком цього рішення.
Місцеві газети друкують численні заклики до колишніх шахтарів-інженерів, робітників, службовців скоріше ставати до відбудови найважливішого промислового району України. Німецьке Командування зробить з свого боку все можливе, щоб полегшити працівникам Донбасу умови життя й роботи, пише д-р Крюмер, - але не можна закривати очі на всі труднощі. Стародавнє солдатське прислів’я каже - на те й труднощі, щоб їх перемагати. Треба добре зрозуміти, що в таку тяжку та відповідальну хвилину всі можливі жертви та втрати виправдані. Для участі в поновлюваній роботі потрібні всі покоління молодь з її буянням сил та життєрадісною енергіею, люди середнього віку, які вже мають трудовий та адміністративний досвід, літні люди з їх зрілим світоглядом, який надається лише життєвою боротьбою та пізнанням навколишньої дійсності.
Час плине

Повернутись до Донбас

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: ANDRII81, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]