Алексєєв, Алєксєєв / Алексеев

Відповісти

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Алексєєв, Алєксєєв / Алексеев

Повідомлення kbg_dnepr »

Прізвище у сучасній Україні

АЛЕКСЄЄВ
(трансл. Aleksjejev, рос. Алексеев)
Налічує 4.114 носіїв (разом з жіночою формою 9.739) - Київ 208, Донецьк 189, Харків 197

XVII–XX: прізвище АЛЕКСЄЄВ є серед
Православного духовенства
Репресованих

XX ст.: прізвище АЛЕКСЄЄВ в інших базах
Перша Світова Війна
Воїни УНР
Голодомор
Друга Світова Війна
Бабин Яр
Остарбайтери

У козацьких реєстрах не засвідчене.

Карта

АЛЕКСЄЄВА
(трансл. Aleksjejeva, рос. Алексеева)
Налічує 5.625 носіїв - Київ 298, Харків 292, Дніпро 231
Востаннє редагувалось 07 листопада 2021, 09:23 користувачем kbg_dnepr, всього редагувалось 1 раз.
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Алексєєв / Алексеев

Повідомлення kbg_dnepr »

Алексєєви - відомий Катеринославський дворянський рід.

Гео́ргій Петро́вич Алексє́єв (нар. 10 травня 1834, Котовка Новомосковського повіту Катеринославської губернії — 14 лютого 1914, Катеринослав) — катеринославський поміщик, маршалок шляхти Катеринославської губернії, почесний громадянин міста Катеринослава.
Алексєєв Георгій Петрович народився 10 травня 1834 року в селі Котовка Новомосковського повіту Катеринославської губернії (нині Магдалинівський район Дніпропетровської області) у дворянській родині Алексєєва Петра Дмитровича і Запорозької Варвари Іллівни.
Дружина Марі-Елізабет-Анжель дю Брей-Геліон де ла Героньєр (французький графський рід) https://dv-gazeta.info/vechyorka/kultur ... huriv.html.

Батько Петро Дмитрович,
дід Дмитро Ларіонович (піддавався арешту у справі декабристів), дружина Варвара Іванівна Селецька
прадід Ларіон Спиридонович (1744—1798), віце-губ. Азовської губ., кавказький, новгород-сіверський та псковський губернатор. Після ліквідації Січи отримав у власність село Котовку.
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Алексєєв, Алєксєєв / Алексеев

Повідомлення kbg_dnepr »

В.М. Заруба про походження роду:

на мою думку, із козацької старшини Сіверщини походила і відома та впливова у Катеринославській губернії родина Алєксєєвих, про яких хочу сказати більше. І хоча наразі прямих документальних доказів бракує, опосередковані дані дозволяють висловити означене припущення у вигляді певної інтелектуальної конструкції.

Перші представники цього роду, – Іларіон Спиридонович та його брати, – не мають у нобілітаційній справі вказівок на предків: ні на батька, ні на діда (батька Спиридона). Виходячи з аналізу та синтезу наявної інформації, припускаємо, що вони є нащадками стародубського полковника Тимофія Олексієвича-Алєксєєва. Спробуємо обґрунтувати цю гіпотезу.

Тимофій Олексійович, який прозивався і писався як Алєксєєв, за версією дослідників історії Сіверщини належав до роду православної шляхти Журавок [7, с. 673]. Тобто, син Олексія, брат Івана і дядько Луки Журавок, які мали садиби у Новгороді-Сіверському, Погарі та в Стародубі і були впливовими діячами та дідичами того закутка Гетьманщини. Спочатку Тимофій займався ремеслом [8, с. 215], а у 1654 р., вступив на військову службу козаком полкової Стародубської сотні і вже у лютому того року став сотенним старшиною. Згодом обирався стародубським городовим отаманом, призначався наказним стародубським полковником, ба, навіть наказним сіверським гетьманом.

У важкі часи Чигиринських та Кримських походів двічі обіймав уряд стародубського полковника: у 1676 – 1678 рр. і у 1687 – 1689 рр. І коли за віком подав до демісії, на цій посаді на тривалий час його змінив ще один пробанд впливової катеринославської дворянської родини Михайло Андрійович Миклашевський (1640 – 1706). Останнього, убитого у боях за Несвіж, замінив Іван Скоропадський (1706 – 1709), а коли того Петро І призначив гетьманом, полковником став Лук’ян Журавка (1709 –1719), котрий у документах вже називає Тимофія Олексійовича своїм дядьком. Ці три впливові родини і утримували Стародубщину на зламі століть [9].

Тимофій Олексійович мав сина Івана, якого одружив з донькою Спиридона Ширая Євфимією, сестра котрої була заміжня за сином М. А. Миклашевського. За тодішньою побутовою і канцелярською традицією/звичкою Івана Тимофійовича у документах називають або родовим прізвищем Алєксєєв, або батьківським Тимошенко. У березні 1706 р. у бою під Несвіжем його захопили у полон шведи. Наприкінці 1707 р. Іван повернувся додому хворим і немічним. Тому у травні 1714 р. ще молодим помер у Стародубі та був похований поряд з батьком побіля Покровської церкви. Євфимія пішла до монастиря і у 1729 р. згадана як черниця Катерина [10].

Коли у 1712 р. у подружжя народився син, вони назвали його Спиридоном – на честь діда, Спиридона Ширая, та дядька, – товариша по зброї Івана Тимошенка, молодого Спиридона Спиридоновича Ширая, який напередодні появи на світ немовляти, у тому ж таки 1712 р. помер вдома від ран. А вже у Спиридона Івановича Алєксєєва із дружиною Марією Іларіонівною були сини Григорій, Микола та Іларіон, котрим і випало щастя стати одними із перших дворян Новоросійської та Катеринославської губерній [11].

Крім певних документальних згадок, нашу гіпотезу підтверджують також опосередковані джерельні фактори добуті герменевтично-компаративістським шляхом. По-перше, коли відстежуєш біографію і послужний список Ларіона Алєксеєва, то дивуєшся, як нікому невідомий, без роду і племені чоловік дуже швидко робить доволі успішну кар’єру. Вже у сорок років він дійсний статський радник, голова Катеринославської палати кримінального суду, згодом почергово виконує обов’язки очільника Кавказького та Катеринославського намісництв, призначається тамбовським та псковським губернатором, має численні орденські нагороди [12]. Зрозуміло, що випадкових людей у цій номенклатурі ніколи не траплялося.

Та коли погоджуєшся із тим фактом, що він син Спиридона Алєксеєва і онук Євфимії Ширай, то все відразу пояснюється. Адже він стає близьким родичем О. Безбородька (секретаря і радника Катерини ІІ), П. Завадовського (фаворита імператриці), а також вельми впливових при дворі Гудовичів та Скоруп. І вже через них інших дуже важливих для імперії людей. А тоді як і нині, непотизм, кумівство, сімейність високих урядовців вважалися чеснотою та всіляко заохочувалися. Із цього делікатного приводу спадають на думку слова хрестоматійного літературного героя, сучасника тих подій:

«Я перед родней, где встретится, ползком;
Сыщу ее на дне морском.
При мне служащие чужие очень редки,
Все больше сестрины, свояченицы детки...
Как станешь представлять к крестишку ли, к местечку,
Ну как не порадеть родному человечку!» [13].

Очевидно, що і високопоставлені родичі «раділи» Іларіону Спиридоновичу. Завдяки їхній підтримці він і зробив карколомну кар`єру.

По-друге, – це шлюби у родині Алєксєєвих, які укладалися не із представниками дворянських родин глибинної етнічної Росії, а з такими ж дітками колишніх славних козацьких старшин Гетьманщини і головно Сіверщини: Селецьких, Тарновських, Запорожських, Родзянок, Корецьких, Кулябок-Корецьких, Романовських. Гроші до грошей, земля до землі. Зрозуміло, що ця родина не випадково тісно пов`язувалася саме з козацько-старшинською знаттю, а не із московською елітою, що теж вказує на її українське походження.

І, нарешті, самі Алєксєєви ніколи не співвідносили себе до жодного великоросійського роду Алєксєєвих і гербами їхніми не послуговувалися. Більше того, першу гербову справу порушив останній представник катеринославської гілки роду Георгій Петрович, та так і не встиг завершити.

Міцно вгніздившися на Катеринославщині, Алєксєєви відіграли важливу роль в історії та культурі цього краю, на що вже вказували дослідники [14; 15]. Син Іларіона Дмитро, масон і доктор Оксфордського університету, впродовж 1808 – 1830 рр. очолював дворянство губернії [16]. Цю ж важливу посаду у 1874 – 1886 рр. обіймав онук останнього – Георгій Петрович: дійсний статський радник, обер-гофмейстер [17]. Згодом його змінив зять – князь Микола Урусов, останній губернський предводитель, розстріляний комуністами.

Їхнім родовим гніздом на Придніпров’ї стала Котівкана Орелі – знаменитий колись маєток, осідок науки, мистецтва та культури [18, с. 126]. У 1916 р., за два роки до тотального погрому, чудовий опис катівського палацу і парку подав художник та мистецтвознавець Г. К. Лукомський. Він зазначав, що садиба вражала витонченістю та красою, дбайливістю з якою її упорядкували, доглядали, оберігали і примножували господарі у кількох поколіннях [19]. Шкода, що від цієї пишноти уціліли лише рештки сходів до головного будинку.

http://www.historians.in.ua/index.php/e ... voryanstva
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Алексєєв, Алєксєєв / Алексеев

Повідомлення kbg_dnepr »

Збирач старожитностей з Котівки Григорій Петрович Алексєєв / І.О. Кочергін // Моє Придніпров’я. Календар пам’ятних дат області на 2009 рік: Бібліографічний покажчик / Упорядник І.С.Голуб. – Д.: ДОУНБ, 2008. – С.90-94.
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
Вернер
Повідомлень: 3185
З нами з: 22 квітня 2016, 12:19
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 108 разів
Подякували: 665 разів

Re: Алексєєв, Алєксєєв / Алексеев

Повідомлення Вернер »

Голос Дніпра №80 (Херсон) від 19.05.1942, сторінка 2
Вважати недійсними загублені паспорт та військовий квиток на ім‘я Алексеєва І. Г.
Час плине
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Алексєєв, Алєксєєв / Алексеев

Повідомлення kbg_dnepr »

У Дніпрі вийшла книга:

В. Заруба
Алєксєєви: як минає земна слава

У книжці репрезентовано історію відомої у старій Катеринославщині дворянської родини Алєксєєвих. Наведено відомості про їхню генеалогію, землеволодіння, культурну спадщину. Особливу увагу акцентовано на подіях 1914–1924 рр., які відтворено за спогадами княгині Віри Георгіївни Урусової (уродженої Алєксєєвої). Видання ілюстроване, а його зміст зацікавить істориків, краєзнавців, працівників архівних установ, бібліотек й музеїв.
Для оформлення обкладинки використано репродукції картин російського художника Івана Владімірова (1869–1947) «Розгром поміщицької садиби» (1926 р.) та «Генерал князь Васильчиков пасе козу: Siс transit gloria mundi» (1922 р.). Світлини до тексту взято із колекцій Дніпровського національного історичного музею, ресурсів інтернету, відкритих джерел та з архіву автора.

https://lira.dp.ua/products/al%D1%94ks% ... %94vi.html
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Алексєєв, Алєксєєв / Алексеев

Повідомлення kbg_dnepr »

Лейтенант Алексєєв Максим Віталійович, народився в м. Краматорськ.
Вихованець Краматорської школи №6. У 2014 році закінчив Навчально-оздоровчий комплекс Київського військового ліцею імені Івана Богуна (8 роту 4 взвод). Потім навчався в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна (у 1 роті 1 взводі). У 2016 році після закінчення ліцею вступив до Одеської військової академії за спеціалізацією «Управління діями підрозділів десантно-штурмових військ».

Військову службу продовжив у 25-й окремій Січеславській повітрянодесантній бригаді.

9 квітня 2022 року в боях під Авдіївкою за свободу і незалежність України геройськи віддав життя.

Похований 18 квітня 2022 року в місті Києві.

Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Відповісти

Повернутись до “А”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 17 гостей