Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Бандура

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів : 0

Аватар користувача
 
Повідомлень: 221
З нами з: 03 січня 2017, 20:37
Звідки: Буковина
Подякував (-ла): 342 раз.
Подякували: 369 раз.
Стать: Чоловік

Бандура

Повідомлення Falcon » 17 липня 2018, 18:24

Бандура

ЗображенняЗображення

нове прізвище в дереві по Буковині завдяки Familysearch.
Кінець 18, початок 19 ст.
Перша думка, що носій прибув з центральної України, бо якось в Прикарпатті, цей музичний інструмент не був поширений через його непрактичність. Скрипка, сопілка - так, бандура - наврядче. І от через деякий час в цьому ж селі Слобода-Комарівці трапляється прізвище Кобзар!
До слова обидва прізвища в селі вже не зустрічаються на початку 20-го століття. Можливо музики поверyлись назад, або прізвища "зникли" через дочок.

ЗображенняЗображення
будую своє букове дерево з соколиним гніздом

Аватар користувача
 
Повідомлень: 830
З нами з: 02 липня 2017, 10:49
Подякував (-ла): 304 раз.
Подякували: 393 раз.
Стать: Жінка

Re: Бандура

Повідомлення SNIGURIVNA » 18 липня 2018, 22:24

Falcon написав:Перша думка, що носій прибув з центральної України, бо якось в Прикарпатті, цей музичний інструмент не був поширений через його непрактичність. Скрипка, сопілка - так, бандура - наврядче.
Не змогла пройти повз "непрактичність" :roll:

Трохи про бандуру:
БАНДУРА – СИМВОЛ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ
Додано 06.06.2018, 08:12 в розділі Культура, Україна

Україна завжди славилася своїм культурним багатством. Поезія, театр, музика – якщо в Європі хтось чув про щось українське, то часто це було пов’язане саме з культурою. Мабуть, найхарактернішим символом української культури є бандура.

Бандура належить до струнно-щипкових інструментів. Навколо походження бандури, її назви точилися постійні суперечки. Так, О. Фамінцин вважав, що бандура виникла в Англії 1561 р., звідти поширилася по Західній Європі і дійшла до України. Відомий музикознавець Г. Хоткевич заперечував твердження О. Фамінцина про запозичення українцями англійської бандори. Дослідник вважав, що до кобзи (попередниці бандури) додали приструнки і таким чином утворився новий інструмент, що мав назву «бандура». Першим свідченням про появу бандури на теренах України є інформація про Войташека, бандуриста, що був при дворі польського магната Х. Зборовського, датована 1580 р.

Українські бандуристи були при царському дворі, у палацах вельмож, у маєтках польських і українських поміщиків. Бандура була улюбленим інструментом козаків. У Запорізькій Січі існували хори, оркестри і рапсоди-бандуристи. Також бандуристи офіційно входили до складу Війська Запорізького і разом із довбишами, сурмачами, трубачами виконували козацьку військову музику.

Співців-бандуристів називали «народними гомерами України». Ці талановиті сліпі музиканти, мандруючи містами й селами України, співали волелюбні думи та історичні пісні, в яких прославляли подвиги хоробрих козаків з легендарного минулого, закликали до боротьби проти гнобителів. Бандуристи об’єднувалися в братства, передаючи традиції свого мистецтва нащадкам. Майстер (панотець) підбирав учнів, які мали гарний слух і голос. Після навчання, що тривало не менше трьох років, учні складали перед товариством своєрідний іспит – посвячувалися в кобзарі. Інколи майстер дарував учневі бандуру.

Отже, у XVII – XIX ст. бандура набула найбільшого поширення серед нашого народу. Саме український народ з його багатою культурою витворив шляхом удосконалення власний національний інструмент – бандуру, яка не має аналогів у світі.

Цікаві факти про бандуру:
*Перше письмове свідчення про появу бандури на землях України датується 1580 роком.
*Навчання на бандуристів тривало приблизно 3 роки. В кінці їх ждало своєрідна посвята в кобзарі.
*Сучасна конструкція бандури завдячує таким музичним майстрам як В. Тузиченку, С. Снігирьову, В. Домонтовичу, Г. Палієвецю та О. Корнієвському. Найвідоміша фабрика по серійному випуску бандур – Чернігівська фабрика та Львівська фабрика «Трембіта».
*Найвідоміші представники бандурного мистецтва – це Сергій Баштан, Василь Герасименко, Роман Гриньків, Оксана Герасименко, Людмила Посікіра.

Джерела: http://posibnyky.vntu.edu.ua/Pr_cult/content/roz9.html http://dovidka.biz.ua/rozpovid-pro-banduru/
повний текст читайте тут: https://ukr-space.com/news/72375
Джерело


А взагалі цікаво подивитися на Рідні мапу розселення по Україні майже п'яти тисяч зафіксованих носіїв прізвища Бандура. Шкода, що серед них немає вже, принаймні на старому місці проживання, нащадків тих, що мешкали у нашій волості Черкаського повіту. А були. Дітей хрестили Дудникам. Може бути що і грали десь-колись спільно на весіллях і святах.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Хайо Банцхаф
Мій щоденник Зображення


Повернутись до Б

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Ignatka