Багринівський, Багранівський, Барганівський

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
1
50%
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
1
50%
 
Всього голосів: 2

Аватар користувача
nekrashevych
Повідомлень: 311
З нами з: 01 грудня 2020, 20:06
Стать: Чоловік
Звідки: College Station, TX, USA
Дякував (ла): 164 рази
Подякували: 384 рази
Контактна інформація:

Багринівський, Багранівський, Барганівський

Повідомлення nekrashevych »

Моя пра-прабаба Устина Степанівна Багриновська 1842-1897 із Завадівки Сквирського повіту Київської губернії. Батько Степан Степанович 1793-1871, греко-католик. Навколо були ще Багриновські біля Сквири.

Ще випадково знайшов, що в кінці XVIII століття Багриновські жили в селі Антонівка біля Крутих Горбів Таращанського району (і тоді повіту). Є цікава історія як, ймовірно їх родич Андрій Багриновський, подав 27 січня 1734 скаргу на міщан Ківшовати (сусіднє до Крутих Горбів містечко, тепер село), які його ограбили і ледве не вбили у зв'язку з появою козаків, які прийшли в Ківшовату з лівого берега Дніпра.

Із "Herbarz Seweryna Uruskiego"

BAHRYNOWSKI h. LELIWA. Książęta i szlachta. Pisano ich także Bachrynowski i Bakrynowski, książęca ruska, pochodząca od Ruryka, rodzina, jej przodkiem miał być Andrzej, syn Iwana, książę Drucki, urodzony z siostry słynnego Witolda w. ks. Litewskiego, a córki Kiejstuta; ten Andrzej, od swego działu wsi Bahrynowice na Ukrainie, brał nazwisko Bahrynowski, niektórzy z jego potomków, pochodzący od N. z przydomkiem Odyniec, wzięli nazwisko Odyńcewicz, inni pisali się Bahrynowicz. Książęta Bahrynowscy, jakkolwiek jeszcze w XVI stoleciu, noszący tytuł książęcy i z najpierwszemi rodzinami prowincyi, jak np. książętami Ostrogskimi, łączący się małżeństwami, nie byli zamożnymi, czego dowodem metr. litewska z 1528 r. podług której wszyscy razem, a kilku ich było, dostarczali z swoich posiadłości tylko pięciu zbrojnych, a już w tern XVI stoleciu zarzucili swój tytuł książęcy; w początkach XVII stolecia przeszli na wyznanie katolickie. l!Sv ...
Z tej familii, Iwan Iwanowiez 1528 r., Jakób na Wołyniu 1702 r.— Jerzy i Bazyli w 1782 r., a Jan i Michał w 1817 r., wylęgitymowani w GaKcyi. Gabryel i Jakób, synowie Stefana, zapisani do ksiąg szlachty gub. kijowskiej 1802 r.; Roman i Józef, synowie Jana i innych wielu wylegitymowani w Cesarstwie 1837—1851 r., w gub. wołyńskiej.
Востаннє редагувалось 21 лютого 2021, 07:18 користувачем nekrashevych, всього редагувалось 3 разів.
Аватар користувача
nekrashevych
Повідомлень: 311
З нами з: 01 грудня 2020, 20:06
Стать: Чоловік
Звідки: College Station, TX, USA
Дякував (ла): 164 рази
Подякували: 384 рази
Контактна інформація:

Re: Багринівський

Повідомлення nekrashevych »

Зображення
Якщо цікаво, можу решту викласти. Цікавий польсько-латинський суржик.
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5312
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Багринівський

Повідомлення DVK_Dmitriy »

nekrashevych писав:Моя пра-прабаба Устина Степанівна Багриновська 1842-1897 із Завадівки Сквирського повіту Київської губернії.
Ведомость о состоянии Греко-униатских приходов по Сквирскому уезду. 1839 год.

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5312
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Багринівський

Повідомлення DVK_Dmitriy »

Ориентировочно 1796 год:

Зображення

Зображення
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
nekrashevych
Повідомлень: 311
З нами з: 01 грудня 2020, 20:06
Стать: Чоловік
Звідки: College Station, TX, USA
Дякував (ла): 164 рази
Подякували: 384 рази
Контактна інформація:

Re: Багринівський

Повідомлення nekrashevych »

DVK_Dmitriy писав:Ориентировочно 1796 год:
Це в рамках ревізії 1795 року? Чи щось інше? Я читав, що церкву (Хрестовоздвиженську) там побудували у 1793 році. Дуже цікавий текст. Дякую!
Аватар користувача
nekrashevych
Повідомлень: 311
З нами з: 01 грудня 2020, 20:06
Стать: Чоловік
Звідки: College Station, TX, USA
Дякував (ла): 164 рази
Подякували: 384 рази
Контактна інформація:

Re: Багринівський

Повідомлення nekrashevych »

Здається знайшов запис у Самгородку Сквирського повіту народження мого пра-пра-прадіда Баграновського (хоч не абсолютно впевнений, що він, але дуже схоже, бо ім'я, по батькові і вік підходять, і суперечностей з іншими записами немає). Записи явно зроблені "заднім число", ймовірно в процесі збору документів на дворянство. Інші записи в книзі зовсім інших років (1775-1782) і нормальною кирилицею.

Зображення
geojson point in polygon
Аватар користувача
nekrashevych
Повідомлень: 311
З нами з: 01 грудня 2020, 20:06
Стать: Чоловік
Звідки: College Station, TX, USA
Дякував (ла): 164 рази
Подякували: 384 рази
Контактна інформація:

Re: Багринівський

Повідомлення nekrashevych »

Оригінальний запис про народження Луки (перший запис із попереднього посту) знайшовся в іншій (пізнішій) метричній книзі. Дата народження 18 жовтня така ж як і у вписаному "заднім числом". Але рік 1792, а не 1793. Виходить, що батьки пам'ятали день народження краще ніж рік, або просто описка. Куми теж не такі.

Зображення
Зображення

Року божия 1792 м-ца октобрѣя д: 18:
Азъ Іерей Леонъ Ілашевѣчъ адмѣністрат-р Березански окрестихъ толко, и немиропомазал, мл-ца: Лукаша, от родителей законно вѣнчанних урожонихъ, Стефана Багриноского и Катаржини, куми били, Фелѣѯъ Пасѣласки (?) и Вѣкторѣя Горохоска
Востаннє редагувалось 27 січня 2021, 18:35 користувачем nekrashevych, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
nekrashevych
Повідомлень: 311
З нами з: 01 грудня 2020, 20:06
Стать: Чоловік
Звідки: College Station, TX, USA
Дякував (ла): 164 рази
Подякували: 384 рази
Контактна інформація:

Re: Багринівський

Повідомлення nekrashevych »

Дуже схоже, що це теж вони (Олександр Степанович потім з'являється в метричних книгах Завадівки, якщо це не син Степана Степановича). Я так і ще не маю твердих доказів, що це мої предки. Могли б допомогти фамільні списки дворян 2-го розряду Сквирського повіту за 1834 рік, але до них у мене доступу немає.

Це із Списку дворян Волинської губернії.
Зображення
Востаннє редагувалось 04 лютого 2021, 04:12 користувачем nekrashevych, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
nekrashevych
Повідомлень: 311
З нами з: 01 грудня 2020, 20:06
Стать: Чоловік
Звідки: College Station, TX, USA
Дякував (ла): 164 рази
Подякували: 384 рази
Контактна інформація:

Re: Багринівський, Багранівський, Барганівський

Повідомлення nekrashevych »

Сьогдні, у зв'язку із знайденими переписними листами 1897 року по Завадівці, знайшов підтвердження, що мої Багриновські із Самгородка, отже всі документи, що тут я вище виставив про моїх предків.
Аватар користувача
nekrashevych
Повідомлень: 311
З нами з: 01 грудня 2020, 20:06
Стать: Чоловік
Звідки: College Station, TX, USA
Дякував (ла): 164 рази
Подякували: 384 рази
Контактна інформація:

Re: Багринівський, Багранівський, Барганівський

Повідомлення nekrashevych »

Після підтвердження, що мої Багринівські із Самгородка, я уважніше проглянув метричні книги Самгородка і сусіднього села Великої Березни (тепер Березянка). Там знайшов запис про одруження батьків Устини від 1823 року!

Зображення

По исполненіи всѣхъ указныхъ веленій Стефанъ шляхтича Стефана Багриновскаго сынъ холостъ зъ дѣвицею Варварою Иоанна Грабовецкаго дочериею. Свящ. Григоріем Дзбановским вѣнчаны
Поручители по оныхъ были и къ указной присяги приводили Іоанъ Розбицкой [у матері Степана дівоче прізвище Розбіцька] и Іоаннъ Подлѣсецкой

UPD: В інших записах цього села є Іван Грабовський, тому я не впевнений як правильно.
Відповісти

Повернутись до “Б”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 21 гість