Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Хочу розібратися

Онлайн

Подякував (-ла): 4707 раз.
Подякували: 2169 раз.
Стать: Жінка

Re: Хочу розібратися

Повідомлення D_i_V_a » 12 жовтня 2018, 13:15

D_i_V_a написав:Ось вона, та православна церква/митрополія, що не підпорядковувалась Москві, але була на теренах Речі Посполитої і козацької держави, і яка, з мого погляду, є винуватицею тієї ситуації що ми маємо зараз... проіснувала всього 68 років, а скільки шкоди наробила...

От і знайдена одна з важливих віх автокефальної церкви показана ось на цьому фрагменті... господи, як все заплутано...

Зображення
Ця, колись написана мною фраза про автокефальну церкву муляла... давила на совість, бо це звинувачення, знайшовся мов "к..ел отпущения"...
Постійно була думка, що неможна так кидаться фразами, хто знає як воно тоді було у минулому насправді...
Вчора у приватній розмові знову зрозуміла, що простий пересічний українець плутається у різнобарв'ї українських церков. Людина сплутала автокефальну церкву з уніятською. Мені ТАК не хочеться називати уніятів креко-католиками, бо зтикнулась з непробиваємістю деяких, хто чує слово католицька, що це не православ'я, це католики. Настільки вбито у свідосість католик - це не наше, чуже, вороже, що цю установку неможливо змінити.

Зараз так багато говориться про російські фальшивки минулого, про вкрадену історію, про 300 років анексії Київської Митрополії...

Гарна стаття з радіо свобода - Турецькі архіви доводять, що передачі Київської митрополії Москві не було – історик - https://www.radiosvoboda.org/a/29538548.html

«Реєстр скарг» за 1686–1687 роки – основний канцелярський документ Османів, який розповідає про місію московського піддячого Нікіти Алєксєєва 1686 року. Як довго переконувала російська історіографія, той «організував» передачу Київської митрополії Москві
Зображення
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Онлайн

Повідомлення D_i_V_a » 21 серпня 2019, 15:59

D_i_V_a написав:...неможна так кидаться фразами, хто знає як воно тоді було у минулому насправді...
Вчора у приватній розмові знову зрозуміла, що простий пересічний українець плутається у різнобарв'ї українських церков...

Зараз так багато говориться про російські фальшивки минулого, про вкрадену історію, про 300 років анексії Київської Митрополії...
Анонс: лекція Коcтянтина Вєтошнікова в УКУ
21 серпня 2019, 11:34

Міждисциплінарний науковий семінар програми «Київське християнство» на тему: «Переуступлення Київської митрополії Московському патріархату в 1686 році: канонічна інтерпретація Константинопольської Церкви-Матері в світлі сучасної православної еклезіології» відбудеться 3 вересня в УКУ.

З доповіддю виступить Костянтин Вєтошніков, доктор богословʼя Університету Арістотеля в Салоніках (Греція), доктор історії (Практична школа вищих досліджень, Сорбонна, Париж), науковий співробітник Бібліотеки візантиністики (Collège de France, Париж).

Початок о 16 год. Паркова аудиторія Центру Митрополита Шептицького УКУ (вул. Стрийська, 29).

Зображення

Подія у Фейсбуці: https://www.facebook.com/events/356018478658976/

Читайте також:

«Перенесення Київської кафедри до Москви ніколи не було», — Костянтин Вєтошніков
«Проблема Української Православної Церкви — це проблема всеправославного масштабу», — Костянтин Вєтошніков
Турецькі архіви доводять, що передачі Київської митрополії Москві не було – історик
Чи буде повноцінною автокефалія Православної Церкви в Україні?
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський

Онлайн

Повідомлення D_i_V_a » 23 жовтня 2019, 20:56

З другоі теми.
І що автор мав на увазі, коли писав православно-кафолічеська церква? Думаю, що малась на увазі православна церква Речі Посполитої про яку вже говорилось в цій темі раніше...
Чи я помиляюсь?
В этой же визите значится, что в начале прошлого века, священником в Трушках был Роман Миколаевич, посвященный в Переяславе и бывший в единении с православно-кафолической церковью до 1737 года, в котором, по настоянию старосты Белоцерковского, впал в унию.

Поперед.

Повернутись до Релігії

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Барилович Тамара, АннА, Bing [Bot], D_i_V_a, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Вернер, Ярина