УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

ЕКУМЕНІЧНИЙ РУХ – об'єднавчий рух християнських церков

Аватар користувача
 
Повідомлень: 5266
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Подякував (-ла): 2588 раз.
Подякували: 932 раз.
Стать: Жінка

ЕКУМЕНІЧНИЙ РУХ – об'єднавчий рух християнських церков

Повідомлення АннА » 25 травня 2017, 21:05

ЕКУМЕНІЧНИЙ РУХ (екуменізм – від грец. οίκουμένη – всесвіт; заселена земля) – об'єднавчий рух християнських церков, започаткований на Всесвітній місіонерській конференції 1910 в м. Едінбург (Велика Британія).
Набув нових форм і динамічної спрямованості після 1948, коли було створено Всесвітню раду церков (ВРЦ), до якої увійшла більшість протестантських, а також православних та старокатолицьких церков.
В екуменічному русі бере участь і РКЦ (див. Католицизм, Римська курія).
Один із 16 документів, прийнятих II Ватиканським собором (1962–65), має назву "Декрет про екуменізм".
У трав. 1995 папа Іоанн Павло II видав послання про екуменічний обов'язок християнських церков – "Хай будуть усі єдині".

Утворення ВРЦ не привело до ліквідації віросповідних відмінностей, проте сприяло процесам інтеграції в реліг. житті, зокрема повороту в богословських дослідженнях до опрацювання заг. "екуменічної еклезіології", пошуку шляхів "єдиного богослужіння".
Теологи-екуменісти погоджують окремі розбіжності в реліг.-догматичних положеннях й водночас захищають уже усталені традиційні богословські догмати.

Екуменічний рух є складним, суперечливим процесом. Різні точки зору на природу та ступінь християн. інтеграції в умовах заг. кризи релігії в сучасному секуляризованому світі не дають змоги екуменістам опрацювати єдину концепцію об'єднання християн. церков. Тому нині Екуменічний рух розвивається переважно в таких напрямках: 1) міжконфесійний рух, 2) федерація церков, 3) повне взаємне визнання, 4) органічний союз.

Керівні органи Екуменічного руху співпрацюють з різними міжнар. християн. конфесійними об-нями (Всесвітньою лютеранською федерацією, Всесвітньою методистською радою, Всесвітнім альянсом реформатських церков, англіканськими (ламбетськими) конференціями та ін.) і міжконфесійними об-нями в нац. масштабах окремих країн (зокрема, Нац. радою церков Христа в США, Брит. радою церков та ін.). ВРЦ співпрацює з такими реліг. екуменічними орг-ціями, як Конференція церков Тихоокеанського регіону і Всеафр. конференція церков, підтримує стосунки з різними галузевими міжнар. орг-ціями, зокрема Всесвітньою федерацією студентів-християн.

Після проголошення незалежності України активну участь в екуменічних зустрічах бере Українська греко-католицька церква. Однак укр. православ'я, яке поділене на кілька церков, поки що залишається поза світ. екуменічним рухом.
Із повагою, Ганна

Повернутись до Релігії

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]