УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Роздуми навколо християнства

Аватар користувача
 
Повідомлень: 6760
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Звідки: Київ
Подякував (-ла): 5168 раз.
Подякували: 2488 раз.
Стать: Жінка

Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a » 25 березня 2016, 21:20

Я сподіваюсь на терпимість до думки інших...
Я сподіваюсь на толерантнісь та обміркованість у висловлюванні своїх думок...
Я вірю в те, що немає заборонених тем - є тільки вміння вести бесіду...

Тема створена для вивчення історії християнства
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Аватар користувача
 
Повідомлень: 6760
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Звідки: Київ
Подякував (-ла): 5168 раз.
Подякували: 2488 раз.
Стать: Жінка

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a » 25 березня 2016, 21:30

Сьогодні за григоріанським календарем Страсна п'ятниця - день смерті Ісуса Христа.
Для протестантів Страсна п'ятниця є більш важливою та більше святкуємою ніж неділя - день його воскресіння.
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Аватар користувача
 
Повідомлень: 6760
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Звідки: Київ
Подякував (-ла): 5168 раз.
Подякували: 2488 раз.
Стать: Жінка

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a » 25 грудня 2016, 20:51

Вчора на espreso.tv було оприлюднено цікаву статтю про можливість отримання українцями вихідного дня на 25те грудня...
Багато чого цікавого на мою думку було сказано. Хочеться трохи обговорити цю тему, тому виділю червоним те що на мій погляд заслуговує на увагу ;) ...
Що особисто мене засмучує, поряд з бажанням розібратися в цій темі це присутність поверховості, або не догляду - орфографічні помилки та грубі описки... Ну то почнем...

Новий вихідний у грудні

Наближення різдвяних та новорічних свят прогнозовано відновило суспільне обговорення питання про дату святкування Різдва. До цього часу українці разом з росіянами святкували Різдво 7 січня, в той час як римо-католики, протестанти та представники 11 православних церков відзначають це свято 25 грудня. Зараз так склалось, що святкування 7 січня в певному сенсі залишає Україну на орбіті "русского мира".

Тому в українських політичних і суспільних колах періодично з’являються пропозиції про святкування Різдва або і 25 грудня і 7 січня, або лише у грудні разом з більшою частиною християнського світу.

От і цієї зими у Верховній Раді було зареєстровано законопроект №5496 "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів", згідно з яким депутати пропонують встановити неробочим днем 25 грудня.

Серед авторів законопроекту 24 народні депутати, які представляють фракції "Народний фронт", БПП, "Самопоміч", "Батьківщина", депутатську групу "Воля народу".

Як йдеться у пояснювальній записці до законопроекту, в Україні нараховується близько 11 000 релігійних католицьких і протестантських громад, що складає майже 30% від усіх релігійних організацій України. Вони святкують Різдво Христове за григоріанським календарем, тобто 25 грудня.

Автори законопроекту пропонують також таким чином долучитися до, умовно кажучи, світової практики святкування Різдва перед Новим роком.

22 грудня комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення ВР підтримав цю ініціативу про святкування Різдва Христового ще й 25 грудня. Члени комітету рекомендували парламенту прийняти за основу та в цілому законопроект №5496. Але в цьому році точно вже Верховна Рада не проголосує за цей законопроект, бо 23 грудня пішла на канікули.

Календарне питання

Поточні відмінності між датами святкуваннями Різдва у католицькій і православній церквах пов’язані з наявністю двох традиційних календарів: григоріанського та юліанського.

Юліанський календар було запроваджено Юлієм Цезарем у Римській республіці наприкінці 46 р. до н. е. Спираючись на поради грецького астронома Созігена, Цезар планував зробити так, щоб весняне та осіннє рівнодення відбувалися щороку в певний визначений день. Таким чином тривалість року була узгоджена із сонячним календарем.

Ще на світанку християнства, у 325 році Перший Нікейський собор затвердив так званий юліанський календар як обов'язковий для всіх християнських країн.

У XVI столітті папа римський Григорій XIII запропонував реформу церковного календаря, яка мала на меті ліквідувати зсув весняного рівнодення: від запровадження юліанського календаря за 1600 років виникла різниця в 10 днів порівняно з фактичним днем рівнодення. А дата весняного рівнодення, у свою чергу, є важливою для визначення дати Великодня.

Згідно з реформою після 4 жовтня 1582 року настало 15 жовтня. Новий календар тоді почав діяти в Італії, Франції, Іспанії, Португалії та Речі Посполитій.

Українські землі тоді входили до складу Польсько-Литовської держави. В період складної середньовічної боротьби між різними релігійними конфесіями реформа календаря одразу стала політичним питанням.

У 1583 року на соборі в Константинополі православна церква відкинула пропозицію про зміну календаря як таку, що не відповідає правилам святкування Великодня.

Тому на українських землях перехід на григоріанський календар був лише на офіційному рівні. Спроби влади Речі Посполитої змусити православних прийняти новий календар були марними.

Крім Української православної церкви, нинi лише Росiйська, Сербська, Єрусалимська та Грузинська православні церкви дотримуються старого, юліанського календаря.

11 із 15 помісних православних церков, серед яких є такі історично впливові як Елладська та Константинопольська, живуть за григоріанським календарем і святкують Різдво 25 грудня.

Зокрема, у таких країнах як Білорусь, Молдова та Албанія є два офіційні вихідні, пов’язані з Різдвом - 25 грудня і 7 січня. Як бачимо, наші сусіди в цьому питанні пішли трохи далі в бік Європи. У Білорусі така традиція святкування пов’язана зі значною кількістю католиків (15% населення). У Молдові йдеться про вплив сусідньої Румунії, де помісна православна церква святкує Різдво 25 грудня.

Втеча від Московського патріархату

У січні 2016 року предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив в інтерв’ю українським журналістам, що церква готова ухвалити рішення про святкування Різдва 25 грудня, але для цього має бути бажання і готовність віруючих відзначати це свято за старим стилем( :? :oops:)

"Можливість перейти на новий стиль є, але народ до цього не готовий. Треба, щоб в народі відбулися зміни і тоді церква своїм рішенням перейде на новий стиль", - пояснив Філарет.

Питання про зміну дати святкування Різдва опосередковано пов’язане з створенням єдиної помісної української православної церкви. Йдеться про єдину церкву на основі Київського патріархату. Наразі цьому заважають інтриги Російської православної церкви, яка вважає Україну свою канонічною територією і невизнання Вселенським патріархом у Константинополі Київського патріархату. Також є певні суперечки між представниками Київського патріархату та УПЦ МП про умови об’єднання.

Цей процес не є швидким і можна передбачити, що певні обережні зміни у святкуванні Різдва стануть ще одним кроком у боротьбі за відокремлення від Московського патріархату.

Зараз саме Російська православна церква є найбільшою церквою, яка святкує Різдво у січні. Єрусалимська церква має помітний історичний статус, але невелику кількість вірян. Сербська та Грузинська церкви є національними і їхня традиція святкувати Різдво у січні не повинна суттєво впливати на загальну ситуацію.

Народні традиції зазвичай важко змінити одним рішенням уряду чи парламенту. Також слід врахувати, що українські греко-католики, яких важко запідозрити у симпатіях до Росії, на офіційному рівні святкують Різдво у січні. УГКЦ готова до обговорення зміни календаря, але процес відбувається повільно.

Можливо, що в такій ситуації якраз і потрібне втручання держави, яка зможе обережно, не зачіпаючи усталені звичаї, показати новий вектор розвитку. Спочатку буде йтись про святкування Різдва і у грудні і у січні, а потім суспільна думка буде готова до зміни календаря.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Аватар користувача
 
Повідомлень: 6760
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Звідки: Київ
Подякував (-ла): 5168 раз.
Подякували: 2488 раз.
Стать: Жінка

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a » 25 грудня 2016, 21:28

D_i_V_a написав:"Можливість перейти на новий стиль є, але народ до цього не готовий. Треба, щоб в народі відбулися зміни і тоді церква своїм рішенням перейде на новий стиль", - пояснив Філарет.
Це він сказав під кінець, а на початку сказав що церква разом з країною перейшла на новий календар на початку 20-го століття, але церкви були пусті...
Тобто це треба розуміти так, що у церкви не було доходу?... Та вони повернулися на старий стиль...
Хто про таке сьогодні знає?

Сьогодні ситуація зовсім інша ніж на початку 20-го століття. Сьогодні вже суспільство ціле століття живе з новим календарем. Сьогодні розбіжності між старим календарем та новим освічені науковцями, підтримані новітніми технологіями... і не такі ми дурні щоби не сприйняти новий церковний календар...

Про греко-католиків знаю, що вони свідомо не переходять на новий стиль щоби не відрізняться від православних з якими вони мріють об"єднатися у одну помісну українську церкву... Щоби не давати приводу своїм недругам віднаходити розбіжності і таким чином впливати на думку людей... а простіше - манипулювати людьми...
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Аватар користувача
 
Повідомлень: 6760
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Звідки: Київ
Подякував (-ла): 5168 раз.
Подякували: 2488 раз.
Стать: Жінка

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a » 25 грудня 2016, 21:30

D_i_V_a написав:В 11 із 15 помісних православних церков, серед яких є такі історично впливові як Елладська та Константинопольська, живуть за григоріанським календарем і святкують Різдво 25 грудня.
А ми пасемо задніх :oops:
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Аватар користувача
 
Повідомлень: 6760
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Звідки: Київ
Подякував (-ла): 5168 раз.
Подякували: 2488 раз.
Стать: Жінка

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a » 25 грудня 2016, 21:40

Що мене найбільше вразило у статті, то це прикріплене фото діточок...
Чи в тому віці що вони там є можливо відмовитися від ялинки... від подарунків... від блиску яскравих іграшок, від цукерок, від навколоялинкових хороводів...
На одному транспоранті пишуть - Родители, не сбивайте нас с толку, не делайте рождества и елку.
Це ж треба так людям задурити голову... це ж треба до такого дійти що би таке зробити політикою держави...

Другий плакат - Воспитывай детей с помощью педагога, а не Бога.

Якими "щасливими" з тими транспорантами виглядають ті дітки... жодної посмішки...
У них було так, а потім у наступних... допоки не вигадали діда Мороза... та повернули хочаб ялинку...
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Аватар користувача
 
Повідомлень: 414
З нами з: 08 березня 2016, 09:54
Звідки: м. Фастів
Подякував (-ла): 853 раз.
Подякували: 577 раз.
Стать: Чоловік

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення Aushanbibi » 25 грудня 2016, 21:42

Як на мене, то це питання буде стояти гостро тільки у разі нав'язування.
Як Ви і сказали, у Речі Посполитій офіційно відбувся перехід, але по факту (в народі) все залишилось на старих засадах.
Так відбудеться знову, від того прийме керівництво держави нову постанову чи ні, майже нічого не зміниться, звичайно будуть поодинокі протести чи т.п. але якогось великого ефекту не відбудеться. Бо церква перестала грати ту величезну роль, яку вона грала навіть на початку 20 ст., а точніше до 1914 р.
Для сучасного українця церква і свята - це традиції і вихідний день. І тільки для тих, кого називають наперед вибачаюсь, "фанатиками" та "набожними" це грає велику роль.
Сьогодні спілкувався на цю тему, в загальному всім всеодно, люди будуть святкувати тоді коли вони захочуть, і як дехто із опитаних висловився: "Головне щоб вихідний був".
Я запитав, а як у разі якщо 25 поставлять, а 7 заберуть. Відповідь "Мені ніколи нічого не заважало святкувати тоді, коли я хочу, відпрошуся...день народження також не завжди у вихідний"
Деякі взагалі не святкують Різдво, для багатьох головне свято - Новий рік.
Хтось святкує і Миколая, в кращих традиціях з пивом і гуляннями, а хтось на Спаса копає картоплю чи робить іншу велику роботу.
В кожній родині немає усталеності в святкуваннях, зараз це справа особиста...
А скільки сект та закритих релігійних установ існує, і скільки до таких громад входить людей..таких також чимало і як там проходять ці всі події я не знаю.

Так що, взагальному, народ прийме нові пропозиції, але чи буде він їх дотримуватися, це вже інша справа. Можливо треба буде не одне десятиліття, щоб люди почали всім загалом слідувати традиціям, а можливо настав час реформувати церковні устрої ;)
Шукаю предків: Даценко, Ходаківський, Домарацький, Жицький, Скварчинський, Куцопал, Світельський, Мончаківський, Бербен, Майстренко, Галецький, Ровінський, Швець

Аватар користувача
 
Повідомлень: 6760
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Звідки: Київ
Подякував (-ла): 5168 раз.
Подякували: 2488 раз.
Стать: Жінка

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a » 25 грудня 2016, 22:15

Aushanbibi написав:... а можливо настав час реформувати церковні устрої ;)
Можливо...
Можливо прийшов час реформувати на самому високому рівні...
Чому ніхто не говорить про унію між папою римським та вселенським патріархом...
Якби було бажання, то все можливо...
Можливо сьогодні дивлячись на воюючих між собою мусульман вже прийшов час починати розмови про об"єднання таких великих та впливових гілок до однієї...
Щоби було легше сприйняти християнську (католики + православні + інші гілки) унію, то може вже час говорити про унію християнство-мусульмани...
Хто каже що це зовсім різні гілки якщо у мусульман Ісус Христос є профєтом?...
То може, якщо "закинути каменюку" так далеко ;) то легше буде сприйматися об"єднання християн :D ?
Востаннє редагувалось D_i_V_a в 25 грудня 2016, 22:18, всього редагувалось 1 раз.
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Аватар користувача
 
Повідомлень: 6760
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Звідки: Київ
Подякував (-ла): 5168 раз.
Подякували: 2488 раз.
Стать: Жінка

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a » 25 грудня 2016, 22:17

D_i_V_a написав: У Білорусі така традиція святкування пов’язана зі значною кількістю католиків (15% населення).
Здивована кількістю католиків у Білорусі...
Цікаво, а які історичні причини для цього?
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Аватар користувача
 
Повідомлень: 6760
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Звідки: Київ
Подякував (-ла): 5168 раз.
Подякували: 2488 раз.
Стать: Жінка

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a » 26 грудня 2016, 15:51

Aushanbibi написав:Деякі взагалі не святкують Різдво, для багатьох головне свято - Новий рік.
Хтось святкує і Миколая, в кращих традиціях з пивом і гуляннями...
Голандці наприклад...
Вони більше святкують "Санта Клас" (Миколая по нашому, що у них святкують 6 грудня), а Різдво для них не таке важливе...

Несподіванкою для мене було почути в цьому році від молодого українця - я не святкую християнські свята, мене більш цікавить до християнська культура...
Цікаво, скільки таких людей сьогодні в Україні?...
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Далі

Повернутись до Релігії

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]