Роздуми навколо християнства

Аватар користувача
Aushanbibi
Супермодератор
Повідомлень: 586
З нами з: 08 березня 2016, 09:54
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 986 разів
Подякували: 745 разів

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення Aushanbibi »

Можливо...але спочатку треба дійти до об'єднання в одну помісну УПЦ. І реформувати її згідно нових викликів суспільства.
У Фастові наприклад є клуб "Світозари", що пропагують вивчення дохристиянської культури та звичаїв. Я вважаю, що можна вивчати це все, писати доповіді, статті. Тобто займатися цим в науково-історичному плані. Але повертатися до язичницьких традицій, вірувань та ідеології - це вже занадто. Я не хочу нікого ображати. Але християнство, іслам, іудаїзм, синтоїзм, даосизм, конфуціанство - виникли через розвиток суспільства, виходу на новий культурний та науковий рівень. Язичництво - це релігія незнання, боязні, жорстокості. Саме ці три начала лежать у його витоках. Повага до предків, культ Сонця, повага до Землі, їжі, вогню - ці всі установи - мають другорядне значення. Зуб за зуб, око за око - ось як можна коротко охарактеризувати цю релігію. Це релігія жорстокої прямолінійності. Винятком може бути тільки релігія Еллади та Римської імперії, але і в них були свої недоліки. Християнство, іслам та всі інші релігії стали тим вогником у темряві, що дозволив піднятися культурно та морально. Об'єднав народи в могутні держави і т.д. Хоча і в цих релігіях на різних етапах розвитку суспільства були виявлені свої недоліки. Нетерпимість до науки і всього нового у християнства та радикальність трактувань Корану у мусульман. Це лише найбільш помітні з них.
Зараз суспільству необхідна нова релігійна течія або повністю реформована стара.
Молодим людям найлегше нав'язати думку про аріїв, расу вищості, прадавні закони, руни і т.д. бо молодь здебільшго радикально налаштована і не готова осмислювати те, що життя не таке вже і просте, як вони малюють собі в голові. А ціна життя - не вимірюється ні в чому і більш ніж безцінна. Тому і маємо нещасні випадки і всі інші негативні явища.
Протидіяти цьому немає сенсу, бо існує інша могутніша течія ніж будь яка релігія світу - демократія. Але про це в окремій темі ;)
А як думаєте ви?
Зображення
Аватар користувача
cronoster
Повідомлень: 537
З нами з: 26 листопада 2016, 23:28
Стать: Чоловік
Звідки: Галицький Гуцуленд
Дякував (ла): 117 разів
Подякували: 997 разів

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення cronoster »

Вважаю, що майбутнє за якоюсь синкретичною релігією, такою що виникає на пограниччі( християнство-іслам:бекташі, друзи..). В неоязичництві не бачу сенсу, бо християнство зупинило і фактично знищило язичництво у своїй первинні формі.
Коли згасне людська пам'ять й замовкнуть літописи, говоритиме каміння.
Онлайн
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a »

Aushanbibi писав:... Язичництво - це релігія незнання, боязні, жорстокості. Саме ці три начала лежать у його витоках. Повага до предків, культ Сонця, повага до Землі, їжі, вогню - ці всі установи - мають другорядне значення. Зуб за зуб, око за око - ось як можна коротко охарактеризувати цю релігію. Це релігія жорстокої прямолінійності...
Зовсім не згодна з таким описом язичництва (чи як його тоді люди називали?)...
Не скажу щоби я свідомо цікавилась темою язичництва. Напроти, не маю ніякого чіткого уявлення про нього, тільке те, що мабуть і більшість... але... я прочитала всього Олексу Воропая ;) От там, автор постійно згадує про те, що ось це або це прийшло в християнство з язичництва...
То все це означає тільки те, що як не душили століттями попи/отці народ так і не змогли вичавити ту магію, що таїлася в язичницьких віруваннях. Не залишилося їм ні чого, як прийняти, асимілювати і пристосувати під свої нові свята...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Aushanbibi
Супермодератор
Повідомлень: 586
З нами з: 08 березня 2016, 09:54
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 986 разів
Подякували: 745 разів

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення Aushanbibi »

Дуже дякую за відповідь! :) Я чекав саме на таку :lol: Я також читав Воропая і зрозумів, що Ви маєте на увазі.
Таке є не тільки в українській культурі, а й майже всіх культурах світу..Звичайно і Купала і ворожіння і навіть традиційне "Гей морозе-морозенку іди до нас кутю їсти" в Святвечір, що я навіть й досі кажу, бо це є традицією моєї сім'ї.
Багато й інших дохристиянських традицій залишилися, асимілювалися..вони ж бо не підносять ні Перуна, ні Велеса, ні Дажбога. Це лише маленькі уламки тих традицій та гулянь, що були раніше. Бо ж в них не було ніякого "інаковєрія" і всього іншого, в них не залишилося кривавих жертвоприношень, канібалізму, родової помсти, анімізму, та інших кривавих і жорстоких законів і традицій.
Несторові писанія та й взагалі літопис дохристиянської епохи писався вже після хрещення Русі. В них можна знайти лише невеликі етюди кривавості русів і окремих племен (древлян наприклад).
В описах єпропейських, арабських та грецьких істориків та філософів шукайте справжні риси язичництва та і не тільки в Русі, а й в інших народів-язичників.
Не могло бути й мови про успадкування християнством і в особливості православним його крилом, всіх негативних явищ язичництва (законів, традицій і вірувань). Тому звичайно вони викорінились за століття панування християнства, а залишились лише його позитивні відголоски у тих епізодах, що я наводив вище. Це була прості забави, а не биття лобом об землю у справжності всіх починань. Дівчата так проводили час, за ворожінням, молодь стрибала через багаття, пускали вінки з свічками, батько в Святвечір проводив "таємничий обряд" за дверима, скоріше як традиційну щорічну промову, яку він чув від батька, а той від діда, і т.д. Це все чули діти, які пізніше так само будуть робити. Це все робилося ні зі страху, ні з боязні перед "магічними силами", а просто як традицію (те саме можемо бачити сьогодні коли всі грішники дружно на Пасху несуть куличі святити, для них це традиція, а не вірування).
В часи дохристиянської культури, люди божеволіли, але вірили в усі ці сили, магію, і т.д. Тоді все це було по-справжньому.
Зображення
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5312
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення DVK_Dmitriy »

Пусть тут будет. :-)

Релігієзнавство.

Людмила Гурська


Посібник

У посібнику, відповідно до навчальної програми курсу «Релігієзнавство», викладено основні теми з цієї філософської дисципліни. Розкривається сутність світових, національних та новітніх релігій, вказується на їх відмінності, та вплив на формування національного характеру і культури; також ідеться про історичну присутність багатьох з них на теренах України, що зумовлює певний стан та особливості міжконфесійних стосунків.

ЗМІСТ

ТЕМА 1. РЕЛІГІЯ ЯК ДУХОВНИЙ ФЕНОМЕН ЛЮДСТВА
1. Предмет релігієзнавства ...........................................................................6
2. Структура релігієзнавства. ....................................................................11
3. Релігія як духовний феномен людства. Структура релігії .................12
4. Соціальні функції релігії ........................................................................15
ТЕМА 2. ГЕНЕЗА РЕЛІГІЇ ТА ЇЇ РАННІ ФОРМИ
1. Основні концепції виникнення релігії ..................................................17
2. Ранні історичні форми релігії ................................................................19
ТЕМА 3. НАЦІОНАЛЬНО-ДЕРЖАВНІ РЕЛІГІЇ КРАЇН СХОДУ
1. Національні релігії Китаю ......................................................................22
2. Релігійні системи Індії ............................................................................26
3. Зороастризм — стародавня релігія Ірану .............................................34
4. Синтоїзм — національна релігія Японії ...............................................35
5. Іудаїзм .......................................................................................................37
ТЕМА 4. БУДДИЗМ
1. Соціально-історичні передумови виникнення буддизму
та його ідейні засади ........................................................................50
2. Легенда про засновника буддизму ........................................................52
3. Віровчення буддизму (чотири благородні істини) ..............................54
4. Основні напрями буддизму ....................................................................55
5. Особливості китайського та японського буддизму .............................60
6. Канонічна література буддизму. Свята та обряди ...............................62
ТЕМА 5. ХРИСТИЯНСТВО
1. Соціально-історичні та ідеологічні передумови виникнення
християнства ......................................................................................66
2. Формування євангельського образу Ісуса Христа ..............................68
3. Вчення Ісуса Христа ................................................................................69
4. Організаційне оформлення християнства ............................................70
5. Вселенські собори. Формування віровчення та культу .....................73
ТЕМА 6. ПРАВОСЛАВ’Я
1. Еволюція християнства. Причини розколу ..........................................76
2. Особливості православ’я. Православний культ та його сутність ......77
3. Православна організація. Вселенське православ’я ..............................82ТЕМА 7. КАТОЛИЦИЗМ
1. Особливості віровчення та культу католицизму .................................87
2. Католицькі чернечі ордени та їх духовна місія ...................................89
3. Організаційна структура католицизму. Ватикан ................................91
4. Політика оновлення. Другий Ватиканський собор ............................93
ТЕМА 8. ПРОТЕСТАНТИЗМ
1. Причини виникнення протестантизму .................................................97
2. Ранній протестантизм .............................................................................98
3. Сучасний протестантизм ......................................................................102
ТЕМА 9. ІСЛАМ
1. Загальна характеристика ісламу ................................................................. 113
2. Життя та діяльність пророка Мухаммада ..........................................115
3. Коран. Віровчення ісламу ..................................................................... 118
4. Культова практика ісламу. Шаріат. Свята та обряди ........................120
5. Основні напрями ....................................................................................125
6. Сучасний іслам ......................................................................................126
ТЕМА 10. ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНИЙ СТАН РЕЛІГІЙ В УКРАЇНІ
1. Православ’я в Україні ............................................................................130
2. Українська греко-католицька (уніатська) церква ..............................137
3. Католицизм в Україні ............................................................................140
4. Іслам в Україні: історія та сучасність .................................................142
5. Нетрадиційні релігійні течії ................................................................147
ТЕМА 11. СВОБОДА СОВІСТІ ЯК ЦИВІЛІЗАЦІЙНЕ ЯВИЩЕ
1. Сутність категорії свободи совісті та її історичний розвиток .........168
2. Принцип свободи совісті в історії України та його сучасне
законодавче забезпечення .............................................................170
3. Основні моделі державно-церковних відносин: світовий досвід .....174
Короткий релігієзнавчий словник ..........................................................177

http://chtyvo.org.ua/authors/Hurska_Liu ... eznavstvo/
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Онлайн
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a »

У мене питання.

Хочеться розібратися з проблематикою православних церков на землях Речі Посполитої. Чи правильно я зрозуміла читаючи літературу, що окрім греко-католиків (уніатів) та московського православ'я (греко-російської церкви) тоді ще були якісь свої україно-руські православні церкви, і, скажімо, всі між собою ворогували, але моськовське православ'я таки перемогло?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Онлайн
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a »

На днях Польща святкувала 120-ті роковини своєї незалежності.
Хоча в передачі не сказано було незалежності від кого, але вичислити "його" зовсім не важко...

У мене питання - існує Польська православна церква. В нашій уяві панує думка що поляки мусять всі буть католиками. Звідки ж тоді взялась ота православна?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Онлайн
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a »

Не питання - просто "думка полетіла"...

Читаю зараз ось цей уривок
DVK_Dmitriy писав:ТЕМА 10. ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНИЙ СТАН РЕЛІГІЙ В УКРАЇНІ
1. Православ’я в Україні ............................................................................130
2. Українська греко-католицька (уніатська) церква ..............................137
3. Католицизм в Україні ............................................................................140
Зрозуміло на дванадцяти з половиною сторінках важко втиснути століття християнства та його розщіплення на течії, великі і малі, що утворилися на українських землях під впливом історичних подій та панування різних думок з приводу "що ж робити після падіння Візантії?"

Дочитала поки тільки до 135-ї сторінки і хочу швиденько висловити думку з приводу православної церкви на українських теренах після лютневої революції 1917 року.
Якось воно в голові не могло само собою зрозуміться, а від прочитаного як марева з глаз впала...
Завжди думалось, що вони, тобто священики, тоді всі залишались на українських землях... "само собой разумеется" священиками московського патріархату... але на справді було не так... більшість мабуть перейшли на сторону нової УАПЦ (української автокефальної православної церкви)...
Прочитане легло на почуте (Історичні фрески від 09.10.2017)
Хоча, по аналогії з подіями на той час вже столітньої давнини, тобто кінця 18 початку 19 століть, і переходу уніатських священиків до греко-російської церкви, треба розуміти, що дехто переходити не хотів.
Цікаво, які тоді з цього приводу були дискусії у суспільстві?...

Цікавою новиною для мене було, що прийшла радянська влада спочатку УАПЦ не заперечувала і навіть підтримувала "На початковому етапі свого існування радянська влада схвалювала утворення нових громад прихильників УАПЦ без санкції церковної ієрархії шляхом реєстрації статуту в органах місцевої влади."
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Онлайн
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a »

Вже чула трактування, що християнство на Русі ввів не Володимир, а Аскольд... і це було на років 50-60 раніше.

І от несподіванка :? . У передачі "Історичні фрески" від 16.10.2017 з темою "До Дня Української повстанської армії. Гість - військовий капелан отець Сергій Ткачук. Пряме включення з Володимиром В"ятровичем, головою Українського інституту національної пам"яті", гість о.Сергій сказав - що вже на І-му вселенському соборі в Інекії 325 року були присутні представники Скіфської та Готської єпархій. А вони є прадавні українські народи.

Про Готів свого часу читала у Білінського, що це не германські племена прийшлі з півночі, що це була вигадка братів Грім, яку, з якихось причин, підхопило наукове товариство, а це були Гети - слав'янський народ.

О, Господи! Дайте порахувать... так це виходить що християнству на Русі не 1029 років, а вже більше як 1692... :o
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
viktoriyaogievskaya
Повідомлень: 100
З нами з: 30 жовтня 2017, 21:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 128 разів
Подякували: 59 разів

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення viktoriyaogievskaya »

У християнстві мені не дуже подобається роль жінки
Відповісти

Повернутись до “Релігії”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей