Вишневський, Вишневский

Відповісти

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
5
56%
Віднайшлось під час дослідження родоводу
1
11%
Досліджую
2
22%
Цікавлюсь
1
11%
 
Всього голосів: 9

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Вишневський, Вишневский

Повідомлення D_i_V_a »

Київська губернія, Васильківський повіт, Золотоустівська церква села Півні (до парафії належать - с. Півні, д. Дмитрівка, д. Волиця)
9 шлюб, 22 травня 1911
Наречений - Сквирскаго уезда села Рогозной крестьянин Роман Антонов Вишневский, православного вероисповедания, первым браком, 30
Наречена - Деревни Дмитровки крестьянка Акилина Иванова Рачук, православного вероисповедания, первым браком, 27
Свідки - По женихе Сквирскаго уезда с. Рогозной крестьяне Павел Дометиев Довице-Польский и Матфей Константинов Цендревич; по невесте дер. Дмитровки крестьяне Яков Василиев Струтинский и Иоаким Евстафиев Янчук
ЦДІАК Ф.127, О.1079, Сп.547
Востаннє редагувалось 10 березня 2018, 20:08 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 2 разів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
ukrgenealogy
Адміністратор
Повідомлень: 1566
З нами з: 12 лютого 2016, 23:05
Звідки: Україна
Дякував (ла): 235 разів
Подякували: 249 разів
Контактна інформація:

Re: Вишневський, Вишневский

Повідомлення ukrgenealogy »

Вишневські - герба Прус
Вишневські - герба Рамулт
Технічна підтримка з питань реєстрації, зміни імені користувача або інших питань, стосовно вашого облікового запису, здійснюється через ukrgenealogy@ukr.net
Аватар користувача
Сивий
Повідомлень: 245
З нами з: 05 червня 2016, 18:04
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 89 разів
Подякували: 274 рази

Re: Вишневський, Вишневский

Повідомлення Сивий »

Метрична книга с.Нижня Татаровка,Ольвіопольский повіт,Херсонської губернії за 1812 рік.

№п/п 19 7 июля
Киевской губернии Чигринского уезда слободы Королевки шляхтича Авксентия Вышневского молодика первым браком по учинении троекратного обыска обвенчал с удовствующею Варварою жителькою с.Нижней Татаровки Архистратига Михаила Церкви Священник Даниил Пономарев.
Аватар користувача
Лисавета
Повідомлень: 1
З нами з: 02 липня 2017, 10:04
Стать: Жінка
Подякували: 3 рази

Re: Вишневський, Вишневский

Повідомлення Лисавета »

Доброго дня, форумчани!
Хочу поділитися інформацією про мою родину Вишневських. Можливо, когось зацікавить або знайдеться давно загублена рідня.
Мій дідусь - Вишневський Вадим Корнелієвич (1885 - 1966). На жаль, я не дуже добре знаю деталі його життя. Він помер в рік мого народження.
1. Під час громадянської війни був комбатом по культурно-агітаційній роботі дивізії ім. Чапаєва та Таращанського полку.
2. Останні роки жив у Дніпропетровську, працював у якомусь театрі (із спогадів батька - актором).
3. З моєю бабусею познайомився у Черкасах під час гастролей театру у 1928 році. Це був третій, останній шлюб.
4. На жаль, були якісь події в родині, через які втратилися всі зв'язки. Батько (Вишневський Олег Вадимович) останні роки життя почав відшукувати рідню, але результати пошуку мені невідомі. А батька вже немає.
5. Дідусь мав двоюрідного брата - Вишневського Всеволода Леонідовича, який похований на Байковому кладовищі у Києві.
6. Як не дивно, але коріння мого дідуся лишилося десь на сході і я більше знаю про іншу гілку родинного дерева. Батька Всеволода Леонідовича звали Вишневський Леонід Бальтазар.
7. Всеволод Леонідович мав сина (Вишневського Юрія Всеволодовича) та дочку Вишневську Зою Всеволодівну.
8. З усіх особисто я знаю та пам'ятаю лише Зою. Другу світову війну вона зустріла у Ленінграді і була серед тих щасливців, які змогли пережити блокаду. У нас збереглися її блокадні щоденники та продуктові картки. Потім вона повернулася у Київ. Була членом спілки художників України. Теж похована на Байковому кладовищі.

Відповім, якщо когось зацікавить інформація. Буду вдячна, якщо допоможете знайти більше інформації про батьківську гілку родинного дерева.
Вишневські, Єгорови, Чайковські, Замеришко
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Вишневський, Вишневский

Повідомлення D_i_V_a »

Лисавета писав:...Відповім, якщо когось зацікавить інформація. Буду вдячна, якщо допоможете знайти більше інформації про батьківську гілку родинного дерева.
У нас тут як у фільмі "Матриця" - ми показуємо двері, а іти вже Вам самій ;)

А де Ваш дідусь народився Ви мабуть не знаєте?
Може замовити копію свідоцтва про смерть і там буде запис про це?

І ось ці сайти Ви вже передивлялись? http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.ph ... &t=73#p879
Може там якісь натяки на родичів віднайдуться...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Вишневський, Вишневский

Повідомлення в36 Ольга »

Михаил Вишневский парох Литвиновский записан восприемником при крещении в 1790 году. Крещение происходило в с. Тихий хутор Тетиевского деканата (позже Пятигорского уезда, еще позже Таращанского уезда).
Аватар користувача
Bogdan Mishchenko
Повідомлень: 326
З нами з: 05 жовтня 2017, 11:57
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 478 разів
Подякували: 372 рази

Re: Вишневський, Вишневский

Повідомлення Bogdan Mishchenko »

Доброго дня, форумчани !
Я цікавлюсь Вишневськими з Тихого Хутора. Мати моєї прабабусі мала дівоче прізвище Вишневська(Евгенія Іванівна чи Іоанівна) (дочка священника православного віросповідання), вийшла заміж за Фокіна Віктора Федеровича( підпоручика 131-го Тираспольского полка). Свідками по нареченому були свідками: підпоручик 87 Нейшлотського полка Георгій Федорович Фокін і Капітан 131-го Тіраспольского полка Федір Арсентійович Посельский. По нареченій: підпоручик 130-го Херсонського полка Микола Павлович Корсак і потомствений почетний громадянин Дмитро Іванович Вишневський. За спогадами прабабусі її мати(Евгенія Іванівна) померла від тифу в селі Тихий Хутір в 1921 року під час епідемії тифу з своєю матір'ю(Ольгою), яка була вчителькою(?). Можливо ці Вишневські мали відношення до Михаила Вишневского.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Вишневський, Вишневский

Повідомлення D_i_V_a »

Bogdan Mishchenko писав:...Я цікавлюсь Вишневськими з Тихого Хутора. Мати моєї прабабусі мала дівоче прізвище Вишневська(Евгенія Іванівна чи Іоанівна) (дочка священника православного віросповідання), ...
Ви забули написати дату свадьби.

А Євгенія Іванівна також була вчителькою?

Є книга яка дуже потрібна для тих хто досліджує священицькі роди з Київщини. Там знайшовся запис
Влітку революційного 1917 р. уповноважений від Таращанської Бєльської гімназії Петро Григорович Пржесецький звернувся до попечителя Київського навчального округу з проханням дозволити відкрити у місті загальноосвітні курси ліквідації неписьменності, котрі в той час відкривалися в багатьох населених пунктах Київщини. В проханні йшлося:
"Честь имею просить Вас разрешить директору гимназии В.П. Сретенскому, и.о. инспектора гимназии С.И. Михайловскому открыть в г. Тараще в начале текущего учебного года вечерние общеобразовательные курсы для взрослых обоего пола по программе мужских гимназий".
Не зважаючи на революційне передгроззя, в тогочасній Таращі був вельми великий попит на освіту та грамотність. Курси було дозволено відкрити і вони розпочали свою роботу того ж таки 1917 р. у складі 342 слухачів. При цьому курсисти поділялися на три відділення. Директором курсів був директор гімназії В. Сретенський. Лекторами на курсах були протоієрей Ф. Добронович, Д. Аннін, А. Глинський, Є. Вишневська, Ф. Шпігель, Н. Завадовський, П. Пржесецький, Л. Козловська, Е. Дерх-Клеман, В. Муравйов.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Вишневський, Вишневский

Повідомлення в36 Ольга »

Богдан, чтобы узнать о родстве наверняка, нужно обращаться в Центральный Исторический архив Украины. Или самому смотреть исповедные ведомости по Тихому хутору, или просить архив, чтобы искали ваших предков от начала 20 века вглубь к 18-му веку.
Загляните в фонды ЦДIАУК, здесь много всего по вашему селу. Нужная вам метрическая книга за период 1881-1892 г, возможно, в ней найдете запись о рождении Вишневського Вадима Корнелієвича. Если ваши предки были православными, конечно.
Хотя, вообще-то, некоторые имена похожи на католические, - Бальтазар, например.
Если что-то написала непонятно, вы спрашивайте.
Мы и запрос составить поможем, если Киев от вас далеко.
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Вишневський, Вишневский

Повідомлення в36 Ольга »

В книге историка В. Перервы упомянуты два Иоанна Вишневских (Иоанн Феодорович и Иоанн Николаевич), но, как сказано в книге, они оба до принятия сана учительствовали в Житомирщине.
Відповісти

Повернутись до “В”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 25 гостей