Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Дні пам'яті.

Подякував (-ла): 60 раз.
Подякували: 181 раз.
Стать: Чоловік

Дні пам'яті.

Повідомлення Vic-tor » 04 травня 2019, 04:01

Наступають особливі поминальні дні, які звичайно, шанують усі люди, але на мій погляд, ті, що цікавляться своїм родоводом, мають до цього більш широке ставлення.
Зазвичай, поминають, що найдалі прадідів та прабабусь, але ж ми знаємо набагато більше поколінь. Уже зібрався. Чекаю поки стане видно ( стараюсь уже по ночам менше їздити--очі), а їхати до Берислава 430 км по бездоріжжю в прямому розумінні. Треба багато чого встигнути. Час плине швидко.
Де вони всі упокоєні? Як би хотілось колись на якійсь могилі із "своїх," встановити великий хрест з іменами усих померлих родичів, могили яких невідомі.

Подякував (-ла): 98 раз.
Подякували: 747 раз.

Re: Дні пам'яті.

Повідомлення cronoster » 04 травня 2019, 14:39

Років 5 тому родич встановив пам'ятник на віднайденій могилі нашого пращура (3- прадіда) з боку мами. А от зі сторони батька нажаль не відома локація могил прадідів. Мав надію на поминальні дні розпитатись когось з однофамільців про поховання, проте не склалося.
Ти — сутіч всіх віків, всіх родових сполук,
і тільки вглибину сягає власний намір.
Давно живеш ушир — на розмах своїх рук,
і пам’ять родову ти розірвав пунктиром…

Мовчан Павло

Подякував (-ла): 4477 раз.
Подякували: 2058 раз.
Стать: Жінка

Повідомлення D_i_V_a » 04 травня 2019, 16:10

Vic-tor написав:Наступають особливі поминальні дні, які звичайно, шанують усі люди, але на мій погляд, ті, що цікавляться своїм родоводом, мають до цього більш широке ставлення...
На Київщині називають по-різному - поминальні дні, поминки, проводи, гробки.
Море люду в ці дні просто "пре" на цвинтар. У кого є сили, всі йдуть. Як магнитом тягне... ну так мені здається...
Особливо важко тим, у кого родичі на різних цвинтарях лежать, а поминальний день співпадає...
Цікаво також, що заходять не тільки до своїх, а якщо десь поряд добрий знайомий лежить, то і до нього прийдуть... і поговорять трошик, чи просто привітаються...
А потім розповідають іншим так - я до того заходив, у того був, і до тої завернув...
Дивний звичай, але сидить мабуть вже на рівні генетики...
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Подякував (-ла): 344 раз.
Подякували: 455 раз.

Повідомлення SNIGURIVNA » 04 травня 2019, 16:46

D_i_V_a написав:Дивний звичай, але сидить мабуть вже на рівні генетики...
Це так не тільки на Київщині.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Черкаський повіт: Баюк, Боговик, Вовк, Волошенко, Гай, Данилець, Демиденко,Дудник,Дяченко, Забожан, Калюжка, Лисенко, Личак, Максюк, Мигит, Озюменко, Осінній, Пахолок, Педоренко, Пелюхно, Петренко, Плигач, Пустовіт, Руденко, Савченко, Сіренко, Скринник, Снігур, Сугак,Товстопят, Цебренко, Чередніченко та інші.
Мій щоденник Зображення

Повідомлення Vic-tor » 15 травня 2019, 07:03

Учора повернувся з міста де народився... Сумно бачити розруху в колись квітучому містечку. По старих могилах копають нові... Жах.
На центральному кладовищі добираються до ділянки прозваною чумкою... Невже люди не розуміють. що можна випадково викопати останки свого прапрадіда і покласти батька, чи матір? Минулого року бачив могилу козака Дзюбана, з добре збереженим написом , цього року хреста вже немає. Старі склепи зникають. пам'ятники теж, на їх місцях свіжі могили.
Поставив загальний пам'ятник батькам.( мама пішла давно, батько минулого року). Здається зробив усе, що повинен був зробити. Але виникло якесь подвійне відчуття, з одного боку ніби добре, а з іншого якесь гнітюче враження, що з містом дитинства мене вже більше нічого не зв'язує, ніби перевернулась якась дуже важлива сторінка мого життя. Все знайоме, але інше, зовсім інше, якісь чужі відтінки минулого. Нафоткав багато, для чого? не знаю, мабуть автоматично. Написав статтю в місцеву газету про раніше невідомі цікавинки зв'язку роду Маяковських з Бериславом. Редактор сказав, що дуже цікаво. Самому смішно. Ніколи раніше нічого не писав крім віршів в юності, але хто ж цим не грішив, коли був закоханий по самі вуха?

Подякував (-ла): 4477 раз.
Подякували: 2058 раз.

Повідомлення D_i_V_a » 17 травня 2019, 13:04

Vic-tor написав:... Але виникло якесь подвійне відчуття, з одного боку ніби добре, а з іншого якесь гнітюче враження, що з містом дитинства мене вже більше нічого не зв'язує, ніби перевернулась якась дуже важлива сторінка мого життя. Все знайоме, але інше, зовсім інше, якісь чужі відтінки минулого...
Це нормально, особливо коли людина їде в другу місцевість... Тільки інколи (хочаби 1-2 рази на рік) приїжджаючи, сильно бачаться зміни. Якщо там нічого не ремонтується і тільки теплиться життя - це видно і сумно від того. А коли там життя бурлить і зносяться старі будинки і будуються нові, то також виникає відчуття - це не моє, стало по-другому, стало гірше, мого минулого тут більше немає. Але ми маємо усвідомити - життя іде далі. Багато чого, до чого звикли і це є сьогодні нормаю життя, ще не так давно було зовсім по іншому.
Дуже живенько згадую, коли помер дід, то ми з чоловіком йшли на дачу пішки з самого Вишгорода щоби повідомити батьків про смерть і похорон. Рідкі проїжджаючі машини не зупинялись, що зрештою зрозуміло. Прийшли десь о другій ночі. Сьогодні це нонсенс, бо є телефонний зв'язок. Але... гидотна здоровецька антена стоїть не так далеко від нашої дачі...
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Повідомлення Vic-tor » 24 травня 2019, 02:42

Vic-tor написав:Учора повернувся з міста де народився... Сумно бачити розруху в колись квітучому містечку. По старих могилах копають нові... Жах.
На центральному кладовищі добираються до ділянки прозваною чумкою... Невже люди не розуміють. що можна випадково викопати останки свого прапрадіда і покласти батька, чи матір? Минулого року бачив могилу козака Дзюбана, з добре збереженим написом , цього року хреста вже немає. Старі склепи зникають. пам'ятники теж, на їх місцях свіжі могили.

Сумно бачити порушені фамільні склепи. Як свіжі могили "забирають" старі захоронення.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

Повідомлення Vic-tor » 24 травня 2019, 03:02

Машинально зробив фото ( не знаю, чому вони "перевертаються" певно від сорому)
донька Івана Андрійовича Ведмедя --Марія, яка прожила рік і два місяці, померла 25 травня 1870року.
А це скан про її смерть із МК.

Повідомлення Vic-tor » 24 травня 2019, 03:14

Це могили Глинского та Санжаровского0 чи не стануть вони виглядати через пару років так, як оці невідомі рештки із білого мармуру?

Повернутись до Різне

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: al_mol, АннА, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]