Дерево Життя.

Комп'ютерне програмне забезпечення для вивчення родоводу, а також спеціалізовані веб-сайти

Чи подобається вам програма?

Так
22
92%
Ні
0
Немає голосів
Не зовсім
2
8%
 
Всього голосів: 24

Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення Balymba »

drapieznik писав:в мому випадку я здійснюю проект по генеалогії села - тут є рамки - вони обмежуються селом. А в випадку десятків тисяч, про які писали вище - так там можуть бути свої особливості роботи - наприклад якшо люди роками професійно займаються генеалогіями в певній географічній області, для них єдина база буде також мати свої переваги. Єдині мінуси - це радше технічні: в мене наприклад комп'ютер звичайної й доволі старої конфігурації (в цілому 2009 року зі старим 2 ядерним Кор-Дуо..) й для "нього" є різниця, коли я в ДЖ з файлом в декілька тисяч осіб даю команду на створення генеалогічної схеми (для певної особи зі списку яка пов'язана з іншими) у версії "прямі предки" з варіантом "усі родичі" - в останньому випадку компу часто треба десь секунд 30-40 щоб поєднати близько 1500-2000 осіб (практично це дає наочний доказ певної спорідненості в доброї половини села).. - Можливо сучасні системні блоки з багатоядерними процами, більшими оперативками справлялись би швидше...
Трохи зменшив Ваше повідомлення, щоб залишити найбільш актуальні моменти.
1. Я також здійснюю проект по генеалогії села, от тільки родинних сіл у мене кілька... З іншої сторони село селу різниця. Ваше, наскільки я зрозумів, не дуже багаточисельне... Сумарна ж кількість сучасного населення моїх родинних сіл складає близько 40000, тому приходиться обмежуватися часовим періодом старше другої світової війни (тільки село, в якому живу, опрацьовано до наших днів).
2. Не розумію для чого будувати дерева по кілька тисяч осіб, ставлячи в ступор програму? Максимальні дерева, які я будую у версії"прямі предки" з варантом "прямі предки і нащадки" виходять по кілька сотень осіб. Навіть при такій кількості персон не завжди можна осмислити побачене. Тому створюю дерево нащадків для пращура якогось з родів, будую тільки фрагмент дерева його нащадків, який мене цікавить в даний момент (переходячи в розрізі поколінь з персони на персону, не будуючи при цьому загального дерева). При цьому мій старенький комп'ютер майже ідеально справляється з ДЖ (виниклі проблеми та їх усунення описуються мною при кожному повідомленні про збільшенні бази).
3. Таким чином вибудовується Дерево не одного села, а групи сіл наскільки тісно пов'язаних між собою кровними зв'язками, що крім явних "зайд" все населення виявляється кровними родичами.
4. Знову ж таки про ДНК тести - така База дозволяє не тільки встановлювати родинні зв'язки з ДНК-співпадінцями, а й швидко знаходити претендентів на Ігрек (чи Мито) тест, незважаючи на те, що чоловіки, які мають спільного предка в різних населених пунктах можуть носити різні прізвища (про "понаписуване попами" - нащадки одного із моїх предків, з легкої їх руки в різних селах носять прізвища Левицький, Попович, Дяченко, Дячук).
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
cronoster
Повідомлень: 537
З нами з: 26 листопада 2016, 23:28
Стать: Чоловік
Звідки: Галицький Гуцуленд
Дякував (ла): 117 разів
Подякували: 997 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення cronoster »

Більшість плутається й в чотирьох поколіннях. Тобто обмежуючи дерево в 600 осіб (умовно) Ви обрізаєте далекі кровні лінії? Бо інакше Вашими кровними родичами виявились би 90 % нащадків корінних жителів Вашого міста (говорю конкретно, більш-менш знаючи стан збереження Метрик по ньому, а також шлюбні зв'язки з жителями населених пунктів на південь - район Делятин-Ланчин)
1. Власне на початках був азарт і хотілося віднайти як найбільше носіїв прізвища. Так з'явилось вищезгадане дерево. Вже інші дерева будував по-прямій до протопласта роду, ігноруючи бічні лінії.

2. Немає сумніву, що мандруючи бічними лініями, можна до родичів занести населення цілого містечка). Тим паче, що левова частка фамілії дотривала до сьогодення.
Можливо, це і має рацію, коли не підхопити "заразу" ДНК-тестів
3. Вірус підхоплений і чекає підходящого фінансового моменту. Цікавлять етнічні корені пращура по-куделі ( хоч розумію, що це радше красива замануха), шляхи міграцій та генетична схильність до певних хворіб.
Я також здійснюю проект по генеалогії
4. Жодних проектів не реалізую за винятком одного.
Хотілося б колись промандрувати дорогами пращурів до Галичини!
Коли згасне людська пам'ять й замовкнуть літописи, говоритиме каміння.
Онлайн
Аватар користувача
drapieznik
Повідомлень: 444
З нами з: 26 червня 2020, 05:00
Стать: Чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 469 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення drapieznik »

Balymba писав: ...Таким чином вибудовується Дерево не одного села, а групи сіл наскільки тісно пов'язаних між собою кровними зв'язками, що крім явних "зайд" все населення виявляється кровними родичами.
.
цілком маєте слушність.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Дерево Життя.

Повідомлення D_i_V_a »

cronoster писав:... 1. Власне на початках був азарт і хотілося віднайти як найбільше носіїв прізвища. Так з'явилось вищезгадане дерево. Вже інші дерева будував по-прямій до протопласта роду, ігноруючи бічні лінії...
Власне, на початку, так воно мабуть у всіх... Рідні брати і сестри прямих родичів мало цікавлять, бо здається, що вони чужі, та ще й десь там у глибині... на сьогоднішньому рівні - це 3-4-5-6 а то й більше юрідні брати і сестри, дЯдьки й тьОтьки, і до мене не мають ніякого відношення.

Почула колись від колеги, що середня тривалість пошуків є ТРИ роки, а потім людина це кидає. Згодна, загалом так воно і є...
А що ж робить тому, чий генеалогічний вік перевалив за цю критичну межу? От щось зачепило і не відпускає...

У кожного свій шлях, і у мене теж.
Після збирання всіх Дідківських до купи, бо мені САМ Чернецький сказав, що всі вони походять від одного Дідківського, зрозуміла, що це марна праця. Їх було дуже багато... Після того, як хтось надійслав мені зібрані документи по одній з Житомирських гілок, і коли побачила, що там в одному з багатьох сіл, в якому проживали багаточисельні Дідківські, вже напротязі 19 століття Дідківський одружувався з Дідківською, і в одній гілці 2 чи 3 покоління поспіль, то запал для розгрібання цих "Авдієвих стайнь" пропав...
Таким чином з'явилася група-дерево (що сиділа на якорю, а про "якоря" говорилось досить багато на початку цієї теми ще у 2016-2018 роках) під назвою "Дідківські різні".
Другий етап був погоня тільки за своїми гілками. Дякуючи тому, що з 1784 до 1919 року є майже всі метрики, всі ревізії, сповідки з 1799 до 1865 і ще багато чого, можна було без особливих проблем відшукати своїх. Ось таким чином з'вилося багато родових дерев.
А в літку минулого року, а може вже й раніше, прийшло усвідомлення, що це хаос. Бо кидає з одного боку століття до іншого. Немає ніякої системи... і ще більше... обробивши все за 1784-1785 роки з'вилося стільки дивних відкриттів, про які й не здогадувався...

Тому дуже радо сприйняла повідомлення пана Балимби, коли він написав -"По моїй базі - кровні родичі становлять понад 90 % відсотків."
А у нього в базі на сьогодні 50 тисяч. То в цьому повідомленні побачила тільки підтвердження теорії, що там сві мої (яку також колись від когось почула). Внутрішній голос давно вже каже, що мабуть є багато родинних зв'язків між моїми прямими гілками з тими кого сьогодні вважаю чужими. Їх треба тільки віднайти, а це без програми "дерево життя" і занесення всіх у базу просто не можливо.

В парафії ТРИ села, два з них фільварки, тобто була робота і... свіжа "кров"... читай прізвища-роди...
На сьогодні в базі всього 5,5 тисяч осіб... одна десята від бази пана Балимби... але в нього і стажу на десятиліття більше... Чи не так, пане Василю?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення Balymba »

D_i_V_a писав:

В парафії ТРИ села, два з них фільварки, тобто була робота і... свіжа "кров"... читай прізвища-роди...
На сьогодні в базі всього 5,5 тисяч осіб... одна десята від бази пана Балимби... але в нього і стажу на десятиліття більше... Чи не так, пане Василю?
Ви праві, без хорошої програми збирати дані у великих об'ємах неможливо. Перші мої записи відносяться до 1978-79 років. Спочатку для дерева було достатньо кількох листів учнівського зошита. Потім розжився міліметровим папером, оновлював дані раз на рік. Довжина останнього паперового дерева була 34 метри (десь 3500 осіб). Тільки в останні років 5 стало можливим нарощувати Базу.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Дерево Життя.

Повідомлення D_i_V_a »

Дякуючи програмі вдалося не зробити помилку. Дата була викарбована 29.ІІ.1938 і пішла в програму як 29.02.1938... А програма сказала, що таке не можливо. Придивилась, дійсно, цифри викарбовані з арабського алфавіту, а не так як зазвичай було, місяць з римського. Тобто дата 29.11.1938
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Онлайн
Аватар користувача
drapieznik
Повідомлень: 444
З нами з: 26 червня 2020, 05:00
Стать: Чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 469 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення drapieznik »

в метриках 18-поч. 19 століть Галичини часто попадається Касіанів день (29 лютого), проблема тільки в тому шо дуже часто це помилка священників в їх календарних калькуляціях. Саме в той час вони писали дати за старим стилем, а на початку 19 століття їх змусили писати й згідно нового стилю. Такі 29 лютого Дрєво ніяк не переварює. Доводилось писати 1 березня, а в ремарці вказувати "реальний" день метричного запису..
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення Balymba »

drapieznik писав:в метриках 18-поч. 19 століть Галичини часто попадається Касіанів день (29 лютого), проблема тільки в тому шо дуже часто це помилка священників в їх календарних калькуляціях. Саме в той час вони писали дати за старим стилем, а на початку 19 століття їх змусили писати й згідно нового стилю. Такі 29 лютого Дрєво ніяк не переварює. Доводилось писати 1 березня, а в ремарці вказувати "реальний" день метричного запису..
Цікаво! Скільки зустрічав 29 лютого, завжди Дерево їх приймало - значить священники правильно використовували цей день у високосний рік.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Дерево Життя.

Повідомлення D_i_V_a »

Balymba писав:Цікаво! Скільки зустрічав 29 лютого, завжди Дерево їх приймало - значить священники правильно використовували цей день у високосний рік.
Так, і я пам'ятала, що ви вже таке казали, що програма пропускає 29 лютого, навіть коли не було високосного року.
Тепер і для вас щось новеньке з програмних тайн відкрилось... :D
drapieznik писав:...Саме в той час вони писали дати за старим стилем, а на початку 19 століття їх змусили писати й згідно нового стилю...
Дякую і вам! От таки можна довідаться щось нового, не знала про це. Але одразу подумалось - яка ж стара ця проблема з новим і старим календарем... і винуватицею є церква, точніше її шпальти, які вперто не хочуть переходити на новий стиль...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Mykola Krush
Повідомлень: 8
З нами з: 16 березня 2018, 16:44
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 8 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення Mykola Krush »

Доброго дня!
Періодично користуюсь даною програмою (на ПК стоять версія 4 і 5 різних сборок). Виникає проблема при імпорті нового *.ged файлу з древа із сайту MyHeritage.com.ua. Після закінчення імпорту в програмі замість нормального написання імен якісь "козяблики" :o :shock: . На ПК Win10. Щоб виріши дану траблу є необхідність проводити маніпуляції з настроювання ПК :cry: в розділі "регіональні стандарти" вмиканням бета-версії UTF-8. Після імпорту перевіряю роботу програми і потім вимикаю UTF-8. Всі ці дії потрібно робити через перезавантаження компа :crazy: .
Може щось я не так роблю? Або щось не так в налаштуванні компа, сайтів або програми. Підкажіть.
Дякую. :)
Востаннє редагувалось 07 липня 2021, 17:04 користувачем Mykola Krush, всього редагувалось 1 раз.
Відповісти

Повернутись до “Генеалогічні програми і сайти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 13 гостей