Дерево Життя.

Комп'ютерне програмне забезпечення для вивчення родоводу, а також спеціалізовані веб-сайти

Чи подобається вам програма?

Так
22
92%
Ні
0
Немає голосів
Не зовсім
2
8%
 
Всього голосів: 24

Аватар користувача
ww2
Повідомлень: 50
З нами з: 13 березня 2016, 23:51
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 79 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення ww2 »

jakit писав:
ww2 писав: Що до подвійного вводу осіб і подій - підтверджую, це часта помилка новачків.
А от що до поля "по батькові" то не став би його використовувати не за призначенням
PS А якою програмою користувались для пошуку невідповідностей?
Тут мова іде не за невірне використання цього поля , а за розширене. При побудові родоводу для великої кількості осіб ( декілька сел) з неймовірною кількістю ПОВНИХ однофамільців дуже легко помилитися. Тому і потрібні додаткові "маркери" ідентифікації ( "Роди", прізвиська і інш.) в тому числі використовую і розширене "По батькові". Приклад : одночасно фігурують ТРИ Болонних Петра Петровича (майже однолітки і з різних родин) то для їх швидкої ідентифікації здійснюю записи- 1.Болонний Петро с.Петра і Анни Василя Перхуна 2.Болонний Петро с.Петра і Анни Кішко 3.Болонний Петро с.Петра і Анни Андрія Перхуна. Плюс до цього "Рід" , плюс прізвисько і інш. Тоді зразу стає зрозумілим хто є хто і звідкіля у них "ноги ростуть".
В "Рід" вношу родоначальника , а вже потім ідуть "Довбушові" ,"Гриникові", "Когутові", "Димарові" і т.д.
Для пошуку невідповідностей користуюся DrevoReport , хоча і придивляюсь до запропонованого Вами нового продукту.
Мова не про те, що не потрібно ідентифікувати, розмова про те, що не варто для цього використовувати "по-батькові"
Наприклад, Ви захочете вивантажети дані свого дерева на сервіс MyHerritage для пошуку родичів.
Звісно, будете робити це через gedcom. І в повне ім'я Ваших осіб будуть потрапляти оті розширені патроніми. І на ім'я "Болонний Петро с.Петра і Анни Андрія Перхуна" Ви навряд чи знайдете спавпадіння.
В gedcom-і і так проблеми з "по-батькові" (воно додається до імені), а так вийде совсім кепсько.
Що стосується Роду, то в gedcom взагалі не передбачене таке поле.

GedcomReport - це еволюційний розвиток DrevoReport
Що стосується невідповідностей, то результат буде майже таким самим. А от Ваші "по-батькові" будуть скоріш за все розтлумачені невірно по причині обмеженності формату gedcom в цьому питанні, про яке я писав вище
Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport http://go.inf.ua
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення Balymba »

ww2 писав: Мова не про те, що не потрібно ідентифікувати, розмова про те, що не варто для цього використовувати "по-батькові"
Наприклад, Ви захочете вивантажети дані свого дерева на сервіс MyHerritage для пошуку родичів.
Звісно, будете робити це через gedcom. І в повне ім'я Ваших осіб будуть потрапляти оті розширені патроніми. І на ім'я "Болонний Петро с.Петра і Анни Андрія Перхуна" Ви навряд чи знайдете спавпадіння.
В gedcom-і і так проблеми з "по-батькові" (воно додається до імені), а так вийде совсім кепсько.
Що стосується Роду, то в gedcom взагалі не передбачене таке поле.

GedcomReport - це еволюційний розвиток DrevoReport
Що стосується невідповідностей, то результат буде майже таким самим. А от Ваші "по-батькові" будуть скоріш за все розтлумачені невірно по причині обмеженності формату gedcom в цьому питанні, про яке я писав вище
Тоді навіщо взагалі графа по-батькові, якщо іде орієнтація на західні ресурси?
В мене є частина дерева на Ancestry, там вирішено і питання з "місцем проживання" : є "місце народження" і "місце смерті", що набагато краще для ідентифікації.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення Balymba »

Ввів трохи більше 600 персон. Замітно впала швидкість побудови загального дерева, а що буде коли там буде кільканадцять тисяч персон?
І прохання допомогти розібратися з графою "по-батькові" (знову ж таки). Проблема в тому, що за останні два десятиліття замітно збільшилась кількість пар, які живуть тільки в церковному шлюбі, без державної реєстрації. Фактично для всіх, окрім держави вони є сім'єю. Діти мають "по-батькові" батька, але прізвище матері. Як правильно поступати - вказувати реального батька, тобто із своїм прізвищем? Здається це треба відображати якось в коментарях, бо колись будуть проблеми з ідентифікацією персон із дерева із реальними документами.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Дерево Життя.

Повідомлення D_i_V_a »

Balymba писав:...І прохання допомогти розібратися з графою "по-батькові" (знову ж таки). Проблема в тому, що за останні два десятиліття замітно збільшилась кількість пар, які живуть тільки в церковному шлюбі, без державної реєстрації. Фактично для всіх, окрім держави вони є сім'єю. Діти мають "по-батькові" батька, але прізвище матері. Як правильно поступати - вказувати реального батька, тобто із своїм прізвищем? ...
Ви дуже гарно просуваєтесь у перед. За такими темпами Ваші тисячі дуже швидко закільцюються у дереві, та скоро Ви вже будете нас повчати, як Ви там із ними впорались :D

Подумала про ту західну форму запису прізвища - непогано, особливо у тому прикладі, коли навіть марері були всі Анни. Але це тільки на слух проблема.
Зі свого досвіду "дерева життя", та його відображення на мониторі, бачу що це мені особисто не зовсім потрібно, бо у дереві "на обозрєніє" уміщується достатньо великий шматок навіть великого дерева і видно їх там. Видно, що ті повні співпаденці "живуть"/належать до різних (зазвичай двоюрідних/троюрідних) гілок. Вони мені внутрі дерева не заважають і мене не плутають, бо я бачу іх гілку наглядно перед очима, а зробивши дерево від них можу побачити родинний зв'язок до інших.

Щодо нових сімей без державного реєстрування, то мені це дуже нагадує Кубу.
Колись у молоді роки у мене був кавалєр з тої країни. Учився в Києві. От від нього довідалась, що там внешлюбні діти не були проблемою. Мати отримувала гарне пособіє на дитину і всякі інші привілеї.
Та ще у кубинців (може це також стосується загалом іспано-мовного простору) цікава паредача прізвищ дітям.
У кожної людини прізвище двойне. Перше батькове, друге від мати. Пишеться через дефіс.
Якщо діти від різних батьків та живуть з матір'ю, то у них перша частина різна. Тільки матина залишається.
Якщо ж батько один, а мати різна, то звісно 2-га частина різна.
Якщо жінка вийшла зміж, то дітям передається прізвище її батька, а матирене зникає.
Таким чином тільки по чоловічій лінії зберігається перша форма - від батька до сина.

Може Вам щось таким чином організувать?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
ww2
Повідомлень: 50
З нами з: 13 березня 2016, 23:51
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 79 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення ww2 »

Balymba писав:
Тоді навіщо взагалі графа по-батькові, якщо іде орієнтація на західні ресурси?
Тому що воно є і воно допомагає у дослідженнях. І на MyHerritage пошук буде це враховувати
Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport http://go.inf.ua
Аватар користувача
ww2
Повідомлень: 50
З нами з: 13 березня 2016, 23:51
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 79 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення ww2 »

Balymba писав:Ввів трохи більше 600 персон. Замітно впала швидкість побудови загального дерева, а що буде коли там буде кільканадцять тисяч персон?
Коли буде навіть кілька тисяч персон Ви просто перестанете будувати повне дерево. Бо воно буде дуже громіздким та малоінформативним.
Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport http://go.inf.ua
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Дерево Життя.

Повідомлення D_i_V_a »

ww2 писав:Коли буде навіть кілька тисяч персон Ви просто перестанете будувати повне дерево. Бо воно буде дуже громіздким та малоінформативним.
Такої проблеми немає, якщо це одне дерево побудоване на якорях. Ці якорно-родові дерева між собою перетинаються, але їх не показує однією спільною картиною.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення Balymba »

ww2 писав:
Balymba писав:Ввів трохи більше 600 персон. Замітно впала швидкість побудови загального дерева, а що буде коли там буде кільканадцять тисяч персон?
Коли буде навіть кілька тисяч персон Ви просто перестанете будувати повне дерево. Бо воно буде дуже громіздким та малоінформативним.
А як тоді об'єднювати людей із різних частин дерева? Чи програма дозволяє це робити без побудови повного дерева?
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення Balymba »

D_i_V_a писав:
ww2 писав:Коли буде навіть кілька тисяч персон Ви просто перестанете будувати повне дерево. Бо воно буде дуже громіздким та малоінформативним.
Такої проблеми немає, якщо це одне дерево побудоване на якорях. Ці якорно-родові дерева між собою перетинаються, але їх не показує однією спільною картиною.
А хіба кожен прямий предок не є якорем, від якого йде дерево його братів та сестер та їх нащадків? Чи я щось не так розумію?
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Дерево Життя.

Повідомлення D_i_V_a »

Balymba писав:А хіба кожен прямий предок не є якорем, від якого йде дерево його братів та сестер та їх нащадків? Чи я щось не так розумію?
Так, допоки він самий древній віднайдений родич, він і є якорем. А якщо у нього є брати, сестри, дядько?

Я так думаю, що після занесення 300-500 позицій у дерево життя, дослідник віднаходить свою систему, як йому людей та роди відрізнять.
Та у кожного своя ситуація.
Моя ситуація базується на дослідженні парафії де багато родин з різними прізвищами - то я собі свої якоря видумала, на них і сиджу :P
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Генеалогічні програми і сайти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей