Дерево Життя.

Комп'ютерне програмне забезпечення для вивчення родоводу, а також спеціалізовані веб-сайти

Чи подобається вам програма?

Так
22
92%
Ні
0
Немає голосів
Не зовсім
2
8%
 
Всього голосів: 24

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Дерево Життя.

Повідомлення D_i_V_a »

Balymba писав:У Вас є додатковий спосіб ідентифікації - "по-батькові", в той час, як у нас воно зустрічається не більше ніж в 2-3 % документів...
Так, так... Це західна форма подання персони... Стикнулася з таким по своїм шляхетним родам вже у 18 ст.
Виглядає так що у Річі Посполитій воно було так, як у всій европі залишилось й до сьогодні. А коли землі попадали під владу Москви, то переходили на форму із побатькові.
Получається що для людей генеалогічного світу московська форма краща ;)
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Дерево Життя.

Повідомлення D_i_V_a »

Balymba писав:...Зараз у мене дані на понад 18000 кровних родичів і ще понад 10000 потенційних ...
"Вбили на повал" :o , "підстрелили" мене, як "мамонта" :lol: ...
Тільки я хотіла похвастаться своїми неповними 4 тисячами (і то по свій парафії), як Ви говорите про десятки тисяч... родичів...
Пане Балимбо, ...знімаю шляпу...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення Balymba »

D_i_V_a писав:
Balymba писав:...Зараз у мене дані на понад 18000 кровних родичів і ще понад 10000 потенційних ...
"Вбили на повал" :o , "підстрелили" мене, як "мамонта" :lol: ...
Тільки я хотіла похвастаться своїми неповними 4 тисячами (і то по свій парафії), як Ви говорите про десятки тисяч... родичів...
Пане Балимбо, ...знімаю шляпу...
Це вже не так і багато, якщо врахувати, що зараз в трьох моїх родинних селах проживає близько 10000 осіб.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення Balymba »

D_i_V_a писав:
Balymba писав:У Вас є додатковий спосіб ідентифікації - "по-батькові", в той час, як у нас воно зустрічається не більше ніж в 2-3 % документів...
Так, так... Це західна форма подання персони... Стикнулася з таким по своїм шляхетним родам вже у 18 ст.
Виглядає так що у Річі Посполитій воно було так, як у всій европі залишилось й до сьогодні. А коли землі попадали під владу Москви, то переходили на форму із побатькові.
Получається що для людей генеалогічного світу московська форма краща ;)
У всьому є свої плюси і мінуси. Мені найкраще подобаються документи початку 20 століття, коли в записах про народження вказувались не тільки діди-баби, а й прадіди по жіночих лініях.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Дерево Життя.

Повідомлення D_i_V_a »

Balymba писав:... А хотілося б систематизувати зібрані матеріали так, щоб колись хтось інший міг в них розібратись. Зараз у мене дані на понад 18000 кровних родичів і ще понад 10000 потенційних ...
Вчора, коли це прочитала, то думала - сорі, у цьому випадку ні хто не допоможе...
А сьогодні маю вже іншу думку... Ви, пане Balymba на правильному шляху із цим "Деревом життя", тому поділюся ще хитрощами, може і Вам вони будуть у нагоді.

У мене до недавна все було у одному файлі. Нещодавно створила зовсім окреме дерево яке не пов'язане ні з моїми родами ні з парафіяльними. Щоб це дерево не заважало та не лежало у кучі, зберегла його зовсім окремим файлом. І для мене постало нове питання - якщо виникне потреба, чи можна із часом буде об'єднати ці два файли? Відповіді поки на знаю. Може знайдеться у нас розумник.

У тому великому файлі, щоб відрізняти та швидко знаходити роди, зробила так звані "ЯКОРЯ" ;)
Це родоначальник, прізвище якого записано великими буквами (щоб кидалося у вічі у списку), без імені і без побатькові.
Без імені/побатькові дуже важливо, бо коли у машині багато людей з одним прізвищем, вона часто-густо не може знайти потрібну персону, навіть коли ім'я пишеш. Якщо людина занесена тільки по імені, без прізвища, машина її зовсім не знаходить.
Шукать по "якорям" дуже легко. Поперше їх добре видно у списку.
По друге, коли записуєте у пошуку прізвище, наприклад -Зеленевич... - то обов'язково ставьте три крапочки після прізвища (Написали прізвище - пробєл - три крапочки. Та вискакує той якор). Часто допомагає, але також бувають збої.
У Вашому випадку якорями мабуть будуть не прізвища, а гілки по іменам (Марковичі, Стефановичі...)
Востаннє редагувалось 13 березня 2016, 19:58 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 1 раз.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення Balymba »

Мені було б зручно використовувати в якості "якорів" вуличні прізвиська для селян і придомки для шляхти (що в принципі є майже одним і тим же). Але чи це можливо в програмі? Скажу на прикладі Зеленевичів (якщо вже Ви їх згадали): Зеленевич (Буг), Зеленевич (Брунька), Зеленевич (Метерко), Зеленевич (Будько), Зеленевич (Вовк), Зеленевич ( Обіцький). Хоча всі ці роди - нащадки одного Александра Зеленевича з другої половини 18 століття.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Дерево Життя.

Повідомлення D_i_V_a »

Balymba писав:Мені було б зручно використовувати в якості "якорів" вуличні прізвиська для селян і придомки для шляхти (що в принципі є майже одним і тим же). Але чи це можливо в програмі?..
Так, ми говоримо про одне й те саме, але мені не дуже подобається вислів "вуличні".

В програмі це можливо. Кого Ви зробите "якорями" дивіться й думайте самі, бо Вам видніше.

Вже створені дерева об'єднуються через батьків. Перша реальна особа в дереві після "якоря" іде зусіма ствоїми данними - ПІП, рік народження/смерті (приблизно, до, після...) місце проживання (населений пункт).
Її батьком є "якор".
Із Вашими Зеленевичми якорями будуть - Буг, Брунька, Метерко, Будько, Вовк, Обіцький. Тобто, спочатку створюєте людину-якор БУГ, до нього чипляєте сином справжнього Буга, а до нього всю гілку. І так з усіма другими гілками.

Александра Зеленевича з другої половини 18 століття батька цих хлопців (чи хто він там їм є) залишаєте із усіма його предками окремим деревом.

Коли прийде час об'єднати дерева то це робиться через батьків - видаляєте "якоря" чи не правилього батька, та вибираєте правильного.
Через події можна додавать супруга, якщо він/вона була вже дитиною у когось в дереві створена - тоді об'єднання гілок іде автоматично через цю людину
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення Balymba »

Дякую за пораду. От цього мені не вистачало, зрозумів, що роль "якора" краще доручити не реальній людині.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Дерево Життя.

Повідомлення D_i_V_a »

D_i_V_a писав:...По друге, коли записуєте у пошуку прізвище, наприклад -Зеленевич... - то обов'язково ставьте три крапочки без пробєла після прізвища. Часто допомагає, але також бувають збої...
Ой-Ой!!!
Вибачаюся, навпаки З ПРОБЄЛОМ!!!
Написали прізвище - пробєл - три крапочки. Та вискакує той якор

PS Я там нагорі виправлю, а це повідомлення видалю, щоб не плутало
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
ww2
Повідомлень: 50
З нами з: 13 березня 2016, 23:51
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 79 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення ww2 »

Balymba писав:І ще одне питння: у мене набралось багато персон, які я поки-що не можу звести в спільне дерево (не вистачає особи, яка зв'язує їх). Якщо зараз створити певну кількість окремих дерев, чи можна їх потім зводити докупи?
Не розпорошуйте. Ведіть всіх в одній базі зразу. Зводити потім бази в одну набагато складніше, ніж розділити.
Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport http://go.inf.ua
Відповісти

Повернутись до “Генеалогічні програми і сайти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей