Дерево Життя.

Комп'ютерне програмне забезпечення для вивчення родоводу, а також спеціалізовані веб-сайти

Чи подобається вам програма?

Так
22
92%
Ні
0
Немає голосів
Не зовсім
2
8%
 
Всього голосів: 24

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Дерево Життя.

Повідомлення D_i_V_a »

D_i_V_a писав:...Зі вчора репейшла на 5-ту версію. Потринуюсь трохи і відпишусь...
Подобається... життя пішло далі... :roll:
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Дерево Життя.

Повідомлення D_i_V_a »

D_i_V_a писав:
D_i_V_a писав:...Зі вчора репейшла на 5-ту версію. Потринуюсь трохи і відпишусь...
Подобається... життя пішло далі... :roll:
Я дійсно насолоджуюсь програмою. Чи може скучила по заношенню даних до дерева?...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
drapieznik
Повідомлень: 439
З нами з: 26 червня 2020, 05:00
Стать: Чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 456 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення drapieznik »

Кращої програми, на мою думку, не існує.
Сьогодні звісно любо мати компи, смартфони й в тому числі й такі програми як вище згадане "дрєво". В кінці 90х, в ЦДІАУ (в м. Львові) довелося багато попрацювати ручкою - зрештою після університету це не було складно.. Після того як відкрили доступ до бази мормонів (пройшло 20 років - для мене..), об'єм данних, які я зібрав був колосальним - без "дрєва" я собі не уявляю як би я впорався. Причому, особиста методика роботи навіть трохи скоригувалася завдяки можливостям програми.
Тому, якшо кінець 90х-початок 200х мої досягнення по пошукам генеалогічної інформації по своїй родині Трохим (Трохимчук) обмежувалися метричними матеріалами ЦДІАУ, до яких мені пощастило (за збігом обставин..) мати доступ (для тих хто не в курсі - тодішній директор архіву п.Мацюк не був любителем роздавати дозволи на роботу з матеріалами Ф.№201... ) , - то з початком публікації даних з колекцій мормонів, - в тому числі завдяки росіянину з ніком admiral21 з російського генеалогчного форуму, а згодом - й відкриттю доступу до копій мормонів з ласкаво-вимушеної волі нашої архівної (маф..) влади, - вдалося врешті отримати доступ до практично всіх львівських метричних справ, внаслідок чого, вдалося попрацювати з "жіночими" лініями по своїй родині - Стенюк (Стенюх), Чучман, Грицай, плюс чимало дотичних (для моїх племінників численних, для їх дружин..) - зокрема Гнатів (Яремчук, Лев) - та інших. У випадку Буська й Чучманів які там проживали, програма "дрєво" стала рятівником й помічником в процесі аналізу внесених даних (у тому містечку, вже в 19 столітті Чучманів було "море"), виявленню спорідненності поміж гілками, їх розбудову, коригування - наприклад база даних по Буську, по родині Чучман (та пов'язаних особах "жіночих" ліній..) склала майже тисячу чоловік (період з кінця 18ст до початку 20го) - й це за умови шо я не розвивав пошуки (окрім певних винятків, наприклад родини Дембіцких) по згаданих численних бічних "жіночих" родинних лініях...
Дрєво дозволяє досить детально вносити різноманітні дані ,з різноманітними версіями цих даних. Цим ця програма принципово відрізняється наприклад від відомого всім проекту pra.in.ua - який безперечно є шляхетним внеском одного шановного пана, але "скєлєт" його бази вкрай незручний, - вона ідеально добра для якоїсь сучасної бази де всьо є й все читається й пишеться без різночитання та різних нюансів - але не для метрик наших архівів, з їх прогалинами ,пошкодженнями, різними версіями прізвищ, імен й тд й тд..
Дрєво також дозволяє файно сортувати дані, виокремлювати; цінним є можливість вказувати місце народження, смерті одруження - причому на різних рівнях. Це зокрема дає змогу вписувати номери будинків (хат) - шо у випадку наприклад Буську - просто життєво необхідне, з огляду на колосальну кількість представників з одним прізвищем; цінними є й поля ремарок ,які видніються в основній директорії списку (таблиці), що дає можливість при аналізі мати власні підказки ,про які можна забути в процесі роботи з тисячами людей.. Візуалізація ,особливо для друку - тут трохи ускладнена ,але якшо вміти давати собі раду з іншими програмами для обробки зображень - це не дуже важко. Дуже розумно продумано систему датування тої чи іншої життєвої події - залежно від точності самих даних. Були певні й технічні проблемки в програми ,але в основному працює стабільно, головне ретельно зберігати її архіви ,пам'ятаючи ,шо при внесенні фоток, програма створює окрему папку де фони зберігаються, й цю папку слід також зберігати Окреме зауваження по назвам для тих фоток - робити їх продуманими й унікальними, бо програма має певні автоматичні функції й щось може затертись або суміститись..
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення Balymba »

45000...
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
alex1952
Повідомлень: 892
З нами з: 27 січня 2018, 12:27
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 705 разів
Подякували: 816 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення alex1952 »

Кто подскажет, как осуществить поворот фотографии в "Документах"? У меня почему-то некоторые нормальные повернуты на 90 градусов.
Аватар користувача
drapieznik
Повідомлень: 439
З нами з: 26 червня 2020, 05:00
Стать: Чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 456 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення drapieznik »

часто на фотохостінгах причиною такого є смартфони в яких включено функцію автоповорот зображення (по замовченню) - фотохостінг на основі EXIF данних кожного фото зі смартфону чи цифрової камери робить власний автоповорот фото. Деякі програми оглядарки автоматично розвертають в потрібну площину, а деякі - ні. Ось й починаються "дивні" саморозвороти - у вас на компі такі програми автоматично повертають фотки в потрібний бік ,а Дрєво цього не робить й подає так як "є"... Вихід - або програма редактор настройок фото, або з допомогою фоторедакторів робити у проблемних фото примусовий поворот в протилежний бік на 90 градусів. У фейсбук наприклад похожа ситуація з фотками які робляться у "вертикальній" позиції смартфона з відключеним автоповротом, в редакторі я правлю щоб фотку повернути в "нормальну позицію" ,а фейсбук їх "кладе" на бік ,бо у ЕКЗІФІ прописано поворот фото на 90 градусів в той чи інший бік. Стосовно Древа - то я не помітив у своїй версії (4.7 збірка 26.02) функції автоповороту фоток - пробував загружати фотки з прописаним поворотом у настройках й непрописаним - як Дрєву подаєш фотку ,так воно її й викладає.
Аватар користувача
alex1952
Повідомлень: 892
З нами з: 27 січня 2018, 12:27
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 705 разів
Подякували: 816 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення alex1952 »

Спасибо! При пересъемке фото и документов теперь буду отключать автоповорот. Но я обнаружил, что если фото в древе "лежит", то принажатии стрелочки справа (просмотр документа) фото становится нормальным. У меня древо версии 5.4.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Дерево Життя.

Повідомлення D_i_V_a »

Відповідь на питання в другій темі, але краще написать тут, може хтось з таким зтикався, буду рада любій пораді.
DVK_Dmitriy писав:
D_i_V_a писав:У мене в дереві все по Зубрицьким зникло... як це опускає руки... :cry:
Нет в отображении дерева или нет в самой программе ДЖ?
Немає в дереві ДЖ. Колись бідкалась вже про цю проблему.
Як виявилось в квітні, останнє збережене дерево було від вересня 2018 року. У мене зникло десь рік-півтора роботи. А нещодавно ще побачила, що немає дуже старого дерева, моя розважалка по князівських родах... Час від часу віднаходжу в різних прізвищах, що немає шматків, які вже заносила. До таких відносяться і Шараєвські і їх відгалуження.
Треба буде лізти до старих компів і дивиться що є там і це все ще порівнювать з новою програмою. Не думаю, що я кинуся цим займаться, бо буду бояться зіпсувати те що зараз є.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Дерево Життя.

Повідомлення ГіП »

D_i_V_a писав:
D_i_V_a писав:...Зі вчора репейшла на 5-ту версію. Потринуюсь трохи і відпишусь...
Подобається... життя пішло далі... :roll:
14 грудня вийшла нова версія - 5.6 :)
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Дерево Життя.

Повідомлення ГіП »

Версия 5.6, сборка 2020.12.14
• Добавлены несколько изображений для фона генеалогического древа
• Добавлена возможность настроить расположение генеалогического древа относительно фонового изображения
• Оптимизированы печать и сохранение родословного дерева в PDF при наличии фонового изображения
• В нисходящей родословной росписи (к потомкам) добавлена возможность упорядочить персон не только по поколениям, но и по ветвям
• Фильтр в родословной росписи теперь действует на персон-участников событий и на членов семьи
• В настройке родословной росписи добавлена опция для отображения списка включённых в роспись персон
• В настройке программы на вкладке «Персоны» добавлена опция «Автоматическая замена первой буквы на заглавную при вводе»
• В отчёте по ближайшим годовщинам добавлены даты жизни персон
• В фильтре по комментарию соответствие теперь ищется в полном тексте комментария
• Исправлено: программа не запускается на macOS Big Sur
• Исправлено: нечёткий шрифт при увеличенном экранном масштабе
• Исправлено: при сохранении больших деревьев в формате PNG иногда получались файлы нулевого размера
• Исправлено: если в настройке окна информации включена опция «Только супруги», то и в панели краткой информации вместо всей семьи отображаются только супруги
• Исправлено: в окне выбора персоны не отображается закладка, установленная в главном окне программы
• Исправлено: в некоторых случаях в узлах дерева отображались неправильные даты браков
• Исправлено: в окне информации слишком большой размер иконок последних документов (не фото)
• Исправлено: если файл был открыт в течение сеанса работы, то в случае аварийного закрытия и повторного открытия программы открывается не он, а файл, который был открыт до него
• Исправлено: зависание программы при открытии окна (окно появлялось позади уже открытых окон)
• Исправлено: названия ролей основных участников события «Венчание» исправлены на «Муж» и «Жена»
• Импорт Gedcom: корректный импорт фамилий, полученных при замужестве
• Импорт Gedcom: исправлено: в некоторых случаях не устанавливались основные фотографии персон
• Экспорт Gedcom: добавлена опция преобразования дат по Юлианскому календарю в даты по Григорианскому
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Відповісти

Повернутись до “Генеалогічні програми і сайти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей