Дерево Життя.

Комп'ютерне програмне забезпечення для вивчення родоводу, а також спеціалізовані веб-сайти

Чи подобається вам програма?

Так
22
92%
Ні
0
Немає голосів
Не зовсім
2
8%
 
Всього голосів: 24

Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення Balymba »

ww2 писав: Хаос не від того, що в одній базі, а тому що ситуація заплутана.
І від того, що всі будуть в різних файлах, ситуація краще не стане. Навпаки.
Те, що персони не пов'язані між собою - не біда. Всьому свій час, зв'яжуться.
Не секрет, що в одному населеному пункті майже всі між собою родичі.
Уявіть, що з часом у різних деревах (файлах) почнуться з'являтись "двійники", тобто одна й та сама людина, просто родич по різним гілкам (або вони вже зараз у Вас є, але Ви про це ще не знаєте). Ці "двійники" почнуть обростати дітями, батьками і в якийсь час у вас буде не одна база а кілька запутаних клубків які необхідно буди об'єднувати між собою. Не позаздрю Вам.
А потім, якщо Ви захочете побудувати дерево, в яку би входили персони з різних файлів, то це також Вам не вдасться.
Ви абсолютно праві, маю намальоване від руки дерево в якому приблизно 8000 персон. Проблема була в тому, що все наскільки заплутано, що не було де малювати лінії для з'єднання персон.
Під окремими файлами, я мав на увазі фрагменти загального дерева, які поки-що взагалі неможливо об'єднати. Але як тільки з цього міні-дерева можна об'єднати з великим деревом, хоч одну людину, дерева потрібно одразу об'єднювати, тоді двійників не повинно бути.
Зараз здається приходжу до розуміння, що "халяви" не буде - об'єднувати дерева прийдеться вручну вводячи персони із "малого " дерева в загальне. Зрештою поки-що мене і це влаштовує.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення Balymba »

ww2 писав:
У даному випадку ризику немає. Технічно файли не пошкодяться. У будь-якому разі у Вас же залишається копія. :)
Я мав на увазі, ще об'єднання важко логічно зробити коректно, якщо об'єднувати різні бази з однієї місцевості, наприклад одного села.
Просто бачив, що ви використовуєте "якорі" для різних родів. Думав, що у Вас роди у різних файлах.
Нарешті і я зрозумів, що Ви мали на увазі.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
ww2
Повідомлень: 50
З нами з: 13 березня 2016, 23:51
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 79 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення ww2 »

Ось, знайшов обговорення проблеми об'єднання баз, в якому я (o22) приймав участь. Прочитайте, там багато цікавого.

http://www.genery.com/forum_ru/viewtopi ... 0%B8%D0%B5
Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport http://go.inf.ua
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Дерево Життя.

Повідомлення D_i_V_a »

ww2 писав:...Просто бачив, що ви використовуєте "якорі" для різних родів. Думав, що у Вас роди у різних файлах.
Дуже дякую,тепер і мені зрозуміло, що із своїм багатотисячним одно-файловим деревом я також на правильному шляху :P
Завтра розповім ще про деякі хитрощі, або краще кажучи про порядок у внутрішніх записах. Це правда забирає час, але коли ситуація не дуже із рідством ясна, або якщо людей по прізвищу "Ткач" у наступній сповідці записують їх своїм справжнім прізвищем Скварчинські, то мої заходи дуже допомагають не заплутаться...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Дерево Життя.

Повідомлення D_i_V_a »

Стосовно роботи з програмою - тільки коло року стала заносити з метрик окрім дитини, батька й матері, ще й хрещених. Робиться це через події. Потребує навика у роботі і розуміння вибору осіб та головне там второпати послідовність.
Хрещених машина також вплітає в систему родичів, та видає тільки коли вибирати "Побудувати дерево" - "всі родичі"

Коли є вже батьки, по ним занесені діти (та хрещені), то в "подіях" у вас по особі записано декілько подій: народилась (якщо занесені батьки то їх ім'я показує), вийшла заміж:(ім'я чоловіка). Потім ідуть її діти - народився (ім'я) , батько (ім'я), мати (ім'я), учасник/-ки (ім'я).
Якщо ви клацаєте на оту подію (в списку подій) по дитині вискакує ось як на малюночку.
По цім подіям головне навчитися вибирати батьків, свідків, записать дату, якщо є потреба комментар.
Тому новачкам пропоную не спішить браться за "події", а добре навчиться заносить/удалять чи мінять щось по батькам та дітям.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення Balymba »

Я от не можу зрозуміти навіщо в генеалогічному дереві хрещені? В коментарях ще куди б не йшло - записи можуть дозволити встановити період життя людей при відсутності записів про смерть.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Дерево Життя.

Повідомлення D_i_V_a »

Balymba писав:Я от не можу зрозуміти навіщо в генеалогічному дереві хрещені? В коментарях ще куди б не йшло - записи можуть дозволити встановити період життя людей при відсутності записів про смерть.
Хрещеними зазвичай були родичі...
По цим хрещеним батькам, по їх внесенню у дерево, у мене ще немає ніякої своєї думки... я просто це роблю... мабуть тому що це є у програмі.

Може на це питання нам дасть відповіть пан ww2?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
ww2
Повідомлень: 50
З нами з: 13 березня 2016, 23:51
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 79 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення ww2 »

Я також не заношу хрещених в подію "Народження" (а свідків у Шлюби).
Інколи можу написати їх в примітках, особливо коли це може розплутати шлюбні загадки. І навіть не обов'язково в примітках до того народження, де ці хрещені "засвітились".

Поясню. От мій живий приклад Примітки до персони:
Отчество по памяти Коломийцевских родственников - подтвердилось метриками.
Место рождения - или Шатуры или Мельники (по воспоминаниям Коломийцевских), год смерти возможно 1958.
Поиски по указанным селам не принесли результата.
Предполагаем, что это Евфимия Васильевна Мельник, родившаяся 20 февраля 1889 г (в ответе ГАЧО по родословной). Факты, которые привели в такому предположению:
1. Данная Евфимия больше нигде не упоминается - ни в браках, ни в смертях, напротив, Евдокия появилась неизвестно откуда.
2. В этот день родились 2 Евдокиии (помимо Евфимии), что дает право предположить, что или записали ошибочно (написание похоже) или перепутали с другим младенцем. По святкам ближе к ДР Евдокия, что похоже на 1-й вариант
3. В восприемниках к 2 детям Евфимии-Евдокии и Никиты дважды упоминается Стефан Мельник. У Евфимии действительно был брат Стефан Васильевич. На то, что это брат указывает то, что Евдокию Васильевну один раз записали, как Андреева. И Стефаном Андреевичем был записан восприемник, что указывает, на то, что св-к знал, что Стефан - брат Евдокии, но забыл их отчество. Второй раз "синхронно" с Евдокией он был записан Васильевичем.
4. Девичья фамилия матери Евфимии-Евдокии - Анна Иоанова Улько. В поручителях на свадьбе Евдокии и Никиты был Андроник Ионов Улько - скорее всего брат матери невесты.


Тобто, всі хрещені і свідки зведені в одну примітку, що дає логічну картину "розслідування". Якщо б я їх розкидав по своїм подіям, картинка розпалась би.
Але є ще одна причина, яка робить таке занесення малоефективним. Рано чи пізно нам знадобиться переновисти свої дані до інших генеалогічних програм або ресурсів. Так от, формат обміну даними GEDCOM (на даний момент стандарт де-факто) не підтримує інших персон в народженнях дітей крім батьків. Тобто, інформація про свідків та хрещених буде просто втрачена.
Тому я не користуюсь деякими можливостями "Дрєва жизні" заради сумісності з іншими програмами та ресурсами.
Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport http://go.inf.ua
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Дерево Життя.

Повідомлення D_i_V_a »

ww2 писав:...Тобто, всі хрещені і свідки зведені в одну примітку, що дає логічну картину "розслідування". Якщо б я їх розкидав по своїм подіям, картинка розпалась би...
Згодна з Вами. Якщо не робити коментарі, то по записам подій інформація дісно зникає, її не видно.
Наведу приклад своїх записів до коментарів. Це мої Павленки, принаймі я так думала майже 3 роки. Прошу пардону, записи старі, тоді я ще їх робила російською...
Создан по исповедной 1852
1852-ЦГИАК, исп, Дмитровка, №680, отец 54(1798), жена 54(1798) дочь Иулиания 14(1838), дочь Лукия (нет возраста) с мужем Алексеем Павленко 34(1818), Прокопий 7(1845), Анна 4(1848), Макар 1(1851)
1880-ЦГИАК, МК,1ч, 23/23мая Елена, отец-д.Дмитровки кр. Павленко Прокопий Алексиев, мать- Мария Климентова, воспр.-Тойже д. отставной рядовой Маркъ Алексіевъ Павленко и кр-на Ивана Мошковского жена Доминикія Семенова
1897-ДАКО, перепис, стор.122, Прокофий Алексеев 55(1842)-не грам, жена Мария Климова 45(1852), род. в с.Мохначке, синТрофим 25(1872)-не грам, невестка Параскева Максимова 21(1876), внук Лаврентий Трофимов 3(1894), син Антон Прокофьев 15(1882)
1919-ЦГИАК, МК, 3ч, 41жен, 20/21июня, д. Дмитровки кр. Мария Климентьевна Павленко, вдова, 69(1850), от старости
Я так заношу по всім особам з якогось таїнства чи сповідки чи ще чогось. Заношу по рокам. Один запис додається до всіх. Потім ще дублюється у ту ексельку про яку вже розповідала. І це головна причина що робота іде повільно.
До цих записів, як вже казала, всіх стала заносити у події у программу. Шукала як мені роздрукувать події, та поки не знайшла - мабуть погано шукала. Але, якщо такої можливості у програмі взагалі немає, то я на правильному шляху, бо цей наведений список із коментарів роздрукувати можна. І по ньому краще видно що там і як ніж по запису події.

Тільки наприкінці минулого року, коли знову стала дивиться Павленківське дерево, та шукать отого Федора, дочкою якого була моя прабабця, побачила що чоловіка на таке ім'я потрібного віку на місцевості немає. Спочатку думала, що я його ще не вичислила і він десь загубився. Але потім прийшла думка, що моя прабабця була прийшла? Стала шукать запис про вінчання... А його у нашій церкві немає, а це показник того що вона дійсно була з другої місцевості...
Ото шукала я сірника у копичці сіна :lol:

Але я маю інтуітивне відчуття, що оті хрещені та свідки занесені у програму ще згодяться, бо до них прокладається машиною дорожка.
При занесенні даних тільки одного разу (тому що загалом мало оброблено) при додаванні хрещених машина одразу привела мене до потрібної сім'ї, що мене дуже здивувало, бо зазвичай викидувало на початок списку. А коли я подивилась що там до чого, то з'ясувалось, що вони вже були між собою по іншому запису хрещеними
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення Balymba »

Купив ліцензію на програму. Тепер буду вводити свої дані. Питань напевне буде ще багато, тому буду вдячний за допомогу.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Відповісти

Повернутись до “Генеалогічні програми і сайти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей