УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Дерево Життя.

Комп'ютерне програмне забезпечення для вивчення родоводу, а також спеціалізовані веб-сайти

Чи подобається вам програма?

Так
16
89%
Ні
0
Немає голосів
Не зовсім
2
11%

Всього голосів : 18

Подякував (-ла): 533 раз.
Подякували: 649 раз.
Стать: Чоловік

Дерево Життя.

Повідомлення Balymba » 12 березня 2016, 14:45

Здається пора вже і такому консерватору як я перейти до генеалогічних програм від побудови дерев на папері. В 2007 році вже пробував працювати з GenoPro, але так і не зміг освоїти...
Зараз пробую тренуватися в Дереві Життя (поки-що тестую безплатну версію). Потребую допомоги, тих хто вже володіє навиками роботи.
Звідси перше запитання - в скачаній мною версії програми предки відображаються внизу, а нащадки - вверху. Майже чотири десятиліття я зображав навпаки, і для мене складно перевернути все з ніг на голову (чи навпаки?). Чи програма дозволяє змінити напрямок розвитку родового дерева? Бо бачу що на Молгені Mich Glitch подає свої дерева у зручному для мене вигляді.
https://genery.com/ru/
Востаннє редагувалось Balymba в 21 листопада 2018, 20:55, всього редагувалось 1 раз.
Турецький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-Р37/ Н

Подякував (-ла): 6 раз.
Подякували: 7 раз.

Re: Дерево Життя.

Повідомлення jakit » 30 березня 2016, 16:07

Balymba написав:Спробував зробити це на простішому варіанті: створив "нову" дочку, приєднав її до батьків, видалив "стару". Біля батьків вона є, але пропав зв'язок із чоловіком. Як тепер її "одружити"?

:D :D :D Я так відчуваю, що Ви п.Василю , оженили того хлопа декілька разів. Тепер по пунктах : 1. В таблиці батьків (батька і матері) повинно бути дві дитини (дочки) . 2. При відкритті таблиці по потенційному чоловіку повинно бути в дружинах пусто , якщо там хтось є то видаліть данну особу (повністю, з допомогою кнопки "Вилучити"). 3. Тепер "холостого" парубка Ви можете оженити через "Події" хоч десять разів бо його дві потенційні дружини вже є у Вас занесені в таблиці. В ситуції відсутності "нареченої" в Ваших списках створюєте ( кнопка"Створити" ) особу через пункт -"Дружина" . 4. Типовою помилкою початківців є багаторазове дублювання одних і тих самих осіб , особливо при великій кількості внесених людей.

Повідомлення Balymba » 30 березня 2016, 16:38

jakit написав:
Balymba написав:Спробував зробити це на простішому варіанті: створив "нову" дочку, приєднав її до батьків, видалив "стару". Біля батьків вона є, але пропав зв'язок із чоловіком. Як тепер її "одружити"?

:D :D :D Я так відчуваю, що Ви п.Василю , оженили того хлопа декілька разів. Тепер по пунктах : 1. В таблиці батьків (батька і матері) повинно бути дві дитини (дочки) . 2. При відкритті таблиці по потенційному чоловіку повинно бути в дружинах пусто , якщо там хтось є то видаліть данну особу (повністю, з допомогою кнопки "Вилучити"). 3. Тепер "холостого" парубка Ви можете оженити через "Події" хоч десять разів бо його дві потенційні дружини вже є у Вас занесені в таблиці. В ситуції відсутності "нареченої" в Ваших списках створюєте ( кнопка"Створити" ) особу через пункт -"Дружина" . 4. Типовою помилкою початківців є багаторазове дублювання одних і тих самих осіб , особливо при великій кількості внесених людей.

Пане Ярослав щиро дякую. Розібрався. Правда прийшлось не парубка женити, а дівок одружувати. Щодо багаторазового дублювання, то в мене це не проходить - я скільки разів дерево малював вручну, що знаю де кожна персона має бути.
Турецький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-Р37/ Н

Подякував (-ла): 5122 раз.
Подякували: 2458 раз.
Стать: Жінка

Повідомлення D_i_V_a » 30 березня 2016, 16:41

jakit написав: :D :D :D Я так відчуваю, що Ви п.Василю , оженили того хлопа декілька разів...
А хто таке не робив на початку?... Я також двічі женила/видавала заміж :shock: :lol:
Поки з тими подіями розібралась, то трохи сивого волосся добавилось :D

Знайшла у своїх таблицях "наглядное пособіє"
Дивіться - зараз дерево побудоване від Антонія Домарацького.
Якуб (Яків) Дідківський був одружений із дочкою священика Шараєвського Тетяною. У них було не менше 5 дітей. Жив у Волиці.
У 1801 жінка померла. Тому їхніх дітей на цьому дереві не показує, бо вони Антонію не кревні.
Якщо дерево побудувать від батька Якова - Михайла - то його діти від першої дружини появляться, але пропадуть діти другої дружини від першого шлюбу.

У 1802 він виплив по сповідці - живе в Дмитрівці при Домарацьких із дружиною Оленою та її 2-ма дітьми які записані Андрієвичами.
Десь вже проскочила інфа, що її покійний чоловік міг бути з Кобилінських. Кобилінські у той час там були католиками - тому й не дивно, що її раніше в православно-уніатських сповідках не було.

Ой не легко їм раніше жилося - велика смертнісь була... Так часто то батько то мати вмирали... а то і обидва...
То ото взяти за другу дружину сестру покійної дружини - то була не сама пагана ідея... особливо, мабуть, для дітей...
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Повідомлення jakit » 30 березня 2016, 17:29

Balymba написав:Пане Ярослав щиро дякую. Розібрався. Правда прийшлось не парубка женити, а дівок одружувати. Щодо багаторазового дублювання, то в мене це не проходить - я скільки разів дерево малював вручну, що знаю де кожна персона має бути.

Ще один момент. 1.Коли до створеної особи (дитини) приєднуєте серез кнопку "Сім"я" батьків (а до цього вони не фігурують як одружені) то в таблиці з"являється запис "Батько дитини" чи "Мати дитини" . Тому їх потрібно одружити через "Події" і запис стане звичним.
2.Путаниці з однофамільцями можливо уникнути створюючи "Роди" ( кнопка "Редагування" ) я туди вношу вуличні -родові прізвиська. 3.Також в пункт "По батькові " роблю повний запис - д.(с.) Василя і Анни Петра Голопупкіна . Це в подальшому полегшує пошук цієї особи.
4. Коли прізвище особи невідоме ( стосується 1600-1700 р.) вношу довільну абревіатуру - ;?( чи ??? , чи ?!№ і т.д. це також допомагає в пошуку.
Стосовно помилок, п.Василю , я також думав , що все вношу добре , а коли провірив з допомогою спеціальної проги то вилізло досить помилок. Навіть дві жіночки в мене жили по 250 років , а один "парубок" в 135 років женився вперше :D :D :D

Подякував (-ла): 5122 раз.
Подякували: 2458 раз.
Стать: Жінка

Повідомлення D_i_V_a » 30 березня 2016, 17:54

jakit написав:...Стосовно помилок, п.Василю , я також думав , що все вношу добре , а коли провірив з допомогою спеціальної проги то вилізло досить помилок. Навіть дві жіночки в мене жили по 250 років , а один "парубок" в 135 років женився вперше :D :D :D
О-о-о, то мені ще учиться і учиться... то мабуть у мене вже такі парубки висять :lol: .
Це такі програми про що пан ww2 казав?

І ще маю 2 питання - стосовно отих родів - я їх на початку стала робить і якось не прорулила. Розкажіть трошки розлогіше, щоб і жінки розуміли :)
І що там із побатькові? Пару прикладів будь-ласка напишіть - щось я не дуже второпала...
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Повідомлення Balymba » 30 березня 2016, 19:18

D_i_V_a написав:
jakit написав:...Стосовно помилок, п.Василю , я також думав , що все вношу добре , а коли провірив з допомогою спеціальної проги то вилізло досить помилок. Навіть дві жіночки в мене жили по 250 років , а один "парубок" в 135 років женився вперше :D :D :D
О-о-о, то мені ще учиться і учиться... то мабуть у мене вже такі парубки висять :lol: .
Це такі програми про що пан ww2 казав?

І ще маю 2 питання - стосовно отих родів - я їх на початку стала робить і якось не прорулила. Розкажіть трошки розлогіше, щоб і жінки розуміли :)
І що там із побатькові? Пару прикладів будь-ласка напишіть - щось я не дуже второпала...

Щодо графи "По-батькові" то пан Ярослав очевидно має на увазі окрім батька вказувати і матір з її походженням. Наприклад не "Петрович", а син Петра і Марії дочки Івана Шевчука" (специфіка записів у Галичині де до приходу СССР "по-батькові" не вживалося)
І-Р37/ Н

Повідомлення Balymba » 30 березня 2016, 19:24

jakit написав:Ще один момент. 1.Коли до створеної особи (дитини) приєднуєте серез кнопку "Сім"я" батьків (а до цього вони не фігурують як одружені) то в таблиці з"являється запис "Батько дитини" чи "Мати дитини" . Тому їх потрібно одружити через "Події" і запис стане звичним.
2.Путаниці з однофамільцями можливо уникнути створюючи "Роди" ( кнопка "Редагування" ) я туди вношу вуличні -родові прізвиська. 3.Також в пункт "По батькові " роблю повний запис - д.(с.) Василя і Анни Петра Голопупкіна . Це в подальшому полегшує пошук цієї особи.
4. Коли прізвище особи невідоме ( стосується 1600-1700 р.) вношу довільну абревіатуру - ;?( чи ??? , чи ?!№ і т.д. це також допомагає в пошуку.
Стосовно помилок, п.Василю , я також думав , що все вношу добре , а коли провірив з допомогою спеціальної проги то вилізло досить помилок. Навіть дві жіночки в мене жили по 250 років , а один "парубок" в 135 років женився вперше :D :D :D

Помилки технічного характеру звичайно будуть. Наприклад щодо шлюбів то мені приходиться добряче фантазувати, бо жодного довоєнного запису не залишилось (як зрештою і про смерть). ТОму збираю з чого тільки можу - судові справи, купівля земель, коротше кажучи будь-який папір, що містить інформацію.
Щодо "по-батькові" цікава ідея, бо вживати сучасну форму щодо старих записів не завжди логічно.
І-Р37/ Н

Подякував (-ла): 26 раз.
Подякували: 74 раз.

Повідомлення ww2 » 01 квітня 2016, 00:35

jakit написав:
Balymba написав:Пане Ярослав щиро дякую. Розібрався. Правда прийшлось не парубка женити, а дівок одружувати. Щодо багаторазового дублювання, то в мене це не проходить - я скільки разів дерево малював вручну, що знаю де кожна персона має бути.

Ще один момент. 1.Коли до створеної особи (дитини) приєднуєте серез кнопку "Сім"я" батьків (а до цього вони не фігурують як одружені) то в таблиці з"являється запис "Батько дитини" чи "Мати дитини" . Тому їх потрібно одружити через "Події" і запис стане звичним.

Що до подвійного вводу осіб і подій - підтверджую, це часта помилка новачків.
А от що до поля "по батькові" то не став би його використовувати не за призначенням
PS А якою програмою користувались для пошуку невідповідностей?
Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport http://go.inf.ua

Повідомлення Balymba » 01 квітня 2016, 07:38

Щодо по-батькові, то це вже напевне закладене в генах - за час СССР нас так і не привчили до такого звертання. Але нічого не зробиш - ми знаходимося в східному просторі, а не західному. Я її використовую в трохи "підігнаному" під свої звички вигляді - не "Петрович", а (син) Петра. І нічого - програма сама адаптується до такої форми написання :D
І-Р37/ Н

Повідомлення jakit » 01 квітня 2016, 10:06

ww2 написав:Що до подвійного вводу осіб і подій - підтверджую, це часта помилка новачків.
А от що до поля "по батькові" то не став би його використовувати не за призначенням
PS А якою програмою користувались для пошуку невідповідностей?

Тут мова іде не за невірне використання цього поля , а за розширене. При побудові родоводу для великої кількості осіб ( декілька сел) з неймовірною кількістю ПОВНИХ однофамільців дуже легко помилитися. Тому і потрібні додаткові "маркери" ідентифікації ( "Роди", прізвиська і інш.) в тому числі використовую і розширене "По батькові". Приклад : одночасно фігурують ТРИ Болонних Петра Петровича (майже однолітки і з різних родин) то для їх швидкої ідентифікації здійснюю записи- 1.Болонний Петро с.Петра і Анни Василя Перхуна 2.Болонний Петро с.Петра і Анни Кішко 3.Болонний Петро с.Петра і Анни Андрія Перхуна. Плюс до цього "Рід" , плюс прізвисько і інш. Тоді зразу стає зрозумілим хто є хто і звідкіля у них "ноги ростуть".
В "Рід" вношу родоначальника , а вже потім ідуть "Довбушові" ,"Гриникові", "Когутові", "Димарові" і т.д.
Для пошуку невідповідностей користуюся DrevoReport , хоча і придивляюсь до запропонованого Вами нового продукту.

Поперед.Далі

Повернутись до Генеалогічні програми і сайти

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]