УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Наталя Старченко

Аватар користувача
 
Повідомлень: 8165
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Звідки: Київ
Подякував (-ла): 5850 раз.
Подякували: 3134 раз.
Стать: Жінка

Наталя Старченко

Повідомлення D_i_V_a » 29 вересня 2016, 12:03

Наталя Старченко
"Честь, кров і риторика"
Конфлікт
у шляхетському
середовищі Волині
Друга половина ХVI -
початок XVII століття

Видання 2014

Наталя Старченко аналізує культуру ворожості волинської шляхти, ритуали і сценарії конфлікту, норми і відступи від них (оголошення про помсту, виклики на поєдинок, акти символічного насильства, типові шляхетські переступи). Всупереч поширеному твердженню про шляхетську сваволю, авторка по новому підходить до проблеми і віднаходження за рядками "кримінальних" джерел ті закони співжиття, які вводили агресію у певні рамки, робили анархію "впорядкованою". Конфліктні сторони повсякдення використано для ширшого аналізу системи цінностей, у згоді/незгоді з якою раньомодерна людина вибудовувала свій власний світ, взаємини в родині і поза нею. У фокусі дослідження - як масові уявлення і практики, так і окремі історії ворожості й замирення. Книжку написано на переважно архівних, не введених у науковий обіг судових матеріалах Волинського воєводства. Вона стане в нагоді не лише науковцям-гуманітаріям, а й широкому колу читачів, залюблених у власну історію.

---Книжка Наталі Старченко - про соціум, у якому насильство і жорстокість становлять нормальну, заледве не щоденну рису життя. Як суспільство дає собі раду з насиллям? Як приручає його? Чи може насильство бути частиною культури? Чи може існувати "культура насильства"?
Ці і подібні питання - важливі для українського суспільства сьогодні, як і в ХVI столітті, - в центрі уваги історика. Теоретично інформована, чудово написана, багата на яскраві подробиці, життєві ситуації і колоритних персонажів книжка Наталі Старченко обіцяє стати одним із найважливіших досліджень останніх років.
Олексій Толочко

---Зі сторінок цієї книжки до нас озиваються живими голосами люди з "планети Волинь" далекого ХVI століття. Люди як люди - задираки і тюхтії, облудники і правдолюбці, "високоуроджені" і ті, кому доля не подарувала "зацної крові". Наталі Старченко кожен із них "свій", близький і впізнаваний. Тому такою правдивою постає під її дослідницьким мікроскопом анатомія їхніх публічних жестів, демонстрація шляхетської "честі" - цього безугавного театру "на люди". Тут сліпий гнів переплетено з ритуальними жестами, гучні погрози - з бажанням залагодити конфлікт тихо-мирно, виклики на поєдинок і оголошення кровної помсти - з судовою тяганиною за витолочене в поєдинках жито. Для неісторика ця книжка - захопливий детектив, а для історика - взірець методології олюднення минулого, зроблений дуже якісно і з любов'ю до акторів вічного театру життя.
Наталя Яковенко
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Повернутись до Література стосовно шляхетського стану

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Lanet, Олег Марцун, ukrgenealogy, Вернер