Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Метричні книги (МК)

Все стосовно записів у метричних книгах різних конфесій
Онлайн

Подякував (-ла): 361 раз.
Подякували: 393 раз.
Стать: Чоловік

Re: Метричні книги (МК)

Повідомлення Falcon » 10 лютого 2019, 14:16

ЗображенняЗображення

наочний приклад з Буковини: 3-я хата на 12-й ділянці.
Таке бачив часто, але мені не зовсім зрозуміло наприклад про нижній номер. Ділянок під житло в селах було зазвичай 200-300, і от натрапив на такий номер, як 778...
будую своє букове дерево з соколиним гніздом

Подякував (-ла): 469 раз.
Подякували: 556 раз.

Повідомлення Balymba » 10 лютого 2019, 20:11

Falcon написав:ЗображенняЗображення

Таке бачив часто, але мені не зовсім зрозуміло наприклад про нижній номер. Ділянок під житло в селах було зазвичай 200-300, і от натрапив на такий номер, як 778...

Нижній номер може означати попередній номер сільськогосподарської ділянки, відведеної під будівництво.
Турецький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-Р37/ Н

Онлайн

Подякував (-ла): 361 раз.
Подякували: 393 раз.

Повідомлення Falcon » 10 лютого 2019, 21:14

Balymba написав:
Falcon написав:ЗображенняЗображення

Нижній номер може означати попередній номер сільськогосподарської ділянки, відведеної під будівництво.

це метрика вінчання, просто не повне зображення.
Так от наречений з "будинку" 12/3 тут все ясно
а наречена з 778... очевидно, що в селі не було стільки хат.. їх було наприклад 200. а що далі, звідки 778?
мої версії, що після 200 нумерувалась земля для обробітку, і "великі" числа означали, що хата зведена на рільній землі, можливо десь на околиці
або 77 ділянка була розділена на 8 частин або частково продана, і нові її частини отримали 3-значні номера..
це так, перше, що спало на думку. Прослідкувати зараз за сім'єю нареченої і ділянками змоги не маю..
будую своє букове дерево з соколиним гніздом

Подякував (-ла): 469 раз.
Подякували: 556 раз.

Повідомлення Balymba » 11 лютого 2019, 08:16

Якщо це метрика шлюбу, то чи впевнені Ви, що наречена з цього ж села?. Бо у нас писали другим номером будинок нареченої, якщо вона була з іншого населеного пункту. Можливо з великого, де був такий номер будинку.
Турецький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-Р37/ Н

Поперед.

Повернутись до Метричні Книги

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: al_mol, Bing [Bot], Falcon, Google [Bot], Google Adsense [Bot], ГіП, ukrgenealogy, ВалентинаС