Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Все стосовно записів у метричних книгах різних конфесій
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7419
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5236 разів
Подякували: 941 раз

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення kbg_dnepr »

Чудова інформація з групи UAGenealogy у ФБ:

Ось чому не завжди можна знайти запис про народження предків, незважаючи на те, що метричні книги збереглися в доброму стані. Але в метричній книзі можна знайти такі нестандартні пояснювальні записки.
"В Коломиї мешкав враз з жінкою при вулиці Датьківській у господаря Василя Міняйло. На сам судний жидівський день, того ж 1911 року, породила Параска, жінка Івана Сойчука, около 4 години по полудню хлопчика. Акушерка була Беркещук, (імени не пригадують собі)б яка в дві неділи по народженю їх хлопчика, померла. Слідуючої днини по народженю, заніс Іван Сойчук враз з кумами дитину до Коломийської церкви до кресту, Священник окрестив, і надав дитині імя Николай, і видав картку до парохії в Пядиках, щоби там дитина зістала втягнена в книги метрикальні. Картку сю дав кумови Михайлови Грицюкови до перехованя, доки не буду йти до Пядик. Кум картку сю згубив і тим способом дитина нігде не зістала затягнена, а ту метрики його конечно потрібно до виробленя горожаньства ромунського. "
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
Grafina
Повідомлень: 38
З нами з: 02 березня 2021, 15:27
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 6 разів

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення Grafina »

Доброго дня. Цікавить метричні книги с.Михайлівка Гайсинського повіту за 1871-1879рр.
А саме прізвище Добранській(Добрянській) Георгій та Павло.Дякую
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення D_i_V_a »

От і шукай вітра в полі... Не записали в метрики "чрез забвение"...
З другої теми
3. Свидетельство данное 1803 года октября 24. дня Настоятелем Фастовскаго Приходскаго Костиолав в том: что дворянин Петр Кохановский в 1774 году родился от дворянина Войцеха Кохановскаго но метрика его чрез забвение в книги не вписана.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
nekrashevych
Повідомлень: 311
З нами з: 01 грудня 2020, 20:06
Стать: Чоловік
Звідки: College Station, TX, USA
Дякував (ла): 164 рази
Подякували: 384 рази
Контактна інформація:

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення nekrashevych »

D_i_V_a писав:От і шукай вітра в полі... Не записали в метрики "чрез забвение"...
З другої теми
3. Свидетельство данное 1803 года октября 24. дня Настоятелем Фастовскаго Приходскаго Костиолав в том: что дворянин Петр Кохановский в 1774 году родился от дворянина Войцеха Кохановскаго но метрика его чрез забвение в книги не вписана.
Я зараз систематично проглядаю всі записи у доступних метриках і сповідках деяких сіл, і досить часто бачу записи про смерть дітей, про народження яких записів немає. Може коли діти швидко вмирали, то їх і не записували? Але крім цього часто бачу, що діти з'являються у сповідках, але запису про народження немає. Тому мені цікаво, чи це означає, що просто як тут, "чрез забвение", чи може вони хрестили в іншій церкві?
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7419
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5236 разів
Подякували: 941 раз

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення kbg_dnepr »

nekrashevych писав:... Я зараз систематично проглядаю всі записи у доступних метриках і сповідках деяких сіл, і досить часто бачу записи про смерть дітей, про народження яких записів немає. Може коли діти швидко вмирали, то їх і не записували? ...
Наскільки я знаю, саме тому дітей намагалися хрестити якнайшвидше, бо ж неохрещена душа мала страждати (як, не пригадаю ;)). Чи відсутні діти здалеку, чи безпосередньо з села з церквою?


Ще інформація з групи UAGenealogy у ФБ (Sofia Sokolova):

... У моєї прабаби померло 6 дітей при народженні. То хтось "знаючий" сказав їй дитину, яка наступна народиться "продати" умовно, звісно. Отже, коли народився мій дід - його "продали" і він місяць був у тих людей-"покупців". Дід вижив і наступні ще троє дітей теж вижили. Тому "порада" справдилася. При цьому діда не записали ніде - ні в церкві, ні в сільраді. А було це вже в двадцяті роки двадцятого вже століття. Так дід і помер уже в двохтисячні роки ніколи не маючи дати народження.
Я розповідаю про це, щоб сказати, що мого діда народження не записали спеціально. ...
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
Stranger
Повідомлень: 378
З нами з: 06 вересня 2020, 15:50
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 192 рази
Контактна інформація:

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення Stranger »

nekrashevych писав:Я зараз систематично проглядаю всі записи у доступних метриках і сповідках деяких сіл, і досить часто бачу записи про смерть дітей, про народження яких записів немає.
Ще як варіант: досить часто позашлюбних дітей народжували і хрестили у сусідніх або й дальших селах, свого часу звернув увагу на такі записи.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення D_i_V_a »

nekrashevych писав:
D_i_V_a писав:От і шукай вітра в полі... Не записали в метрики "чрез забвение"...
З другої теми
3. Свидетельство данное 1803 года октября 24. дня Настоятелем Фастовскаго Приходскаго Костиолав в том: что дворянин Петр Кохановский в 1774 году родился от дворянина Войцеха Кохановскаго но метрика его чрез забвение в книги не вписана.
Я зараз систематично проглядаю всі записи у доступних метриках і сповідках деяких сіл, і досить часто бачу записи про смерть дітей, про народження яких записів немає. Може коли діти швидко вмирали, то їх і не записували? Але крім цього часто бачу, що діти з'являються у сповідках, але запису про народження немає. Тому мені цікаво, чи це означає, що просто як тут, "чрез забвение", чи може вони хрестили в іншій церкві?
А я зараз займаюсь вивченням історії Речі Посполитої 18 століття. Почитайте інформацію про Барську конфедерацію. Це своєрідне повстання шляхти (або частини еліти, підтримуваної заходом) проти вибраного підтримуваного Катериною ІІ короля Понятовського. Там і облога і взяття Кракова, і битва на битві, і не один день. А наслідком був перший поділ Речі Посполитої і коліївщина. Думаю, що люд не залишався осторонь. В такі часи, коли державу колошматить, просте мирське життя дає сбій...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
dimocritus
Повідомлень: 122
З нами з: 06 грудня 2022, 00:21
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 91 раз
Подякували: 54 рази

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення dimocritus »

Можливо хтось впізнає ім'я народженого 2им? Леонтій?

Зображення
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5293
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3902 рази

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення DVK_Dmitriy »

dimocritus писав: 02 січня 2023, 22:51 Можливо хтось впізнає ім'я народженого 2им? Леонтій?

Зображення
Афанасий
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
dimocritus
Повідомлень: 122
З нами з: 06 грудня 2022, 00:21
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 91 раз
Подякували: 54 рази

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення dimocritus »

DVK_Dmitriy писав: 02 січня 2023, 23:02
dimocritus писав: 02 січня 2023, 22:51 Можливо хтось впізнає ім'я народженого 2им? Леонтій?

Зображення
Афанасий
Схоже, все ж, Леонтій. На честь дідуся. Сповідальні за 1855 (#450)
Зображення
Відповісти

Повернутись до “Метричні Книги”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей