Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Все стосовно записів у метричних книгах різних конфесій
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення ГіП »

D_i_V_a писав:
ГіП писав:із статистики по нашій Іваниці за 1783 рік
Мені таке ще не траплялось :D Щось накшталт "половинчасті шлюби" :o
половинчасті і третьобрачні зустрічаються, а от чотирибрачні ще ні :)
мій прапра... коли овдовів то одружився вдруге. Невідомо чи була друга дружина вдовою чи ні то було давно. За три роки прапра... помер, а вдова ще раз вийшла заміж. Через рік помер і той чоловік. Далі її слід загубився, може де в інше місце переїхала :unknown:
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення D_i_V_a »

ГіП писав:половинчасті і третьобрачні зустрічаються, а от чотирибрачні ще ні :) ...
Мені колись в36 Ольга сказала, що побратися могли тільки тричі, четвертий шлюб вже брати неможна було. З того часу приглядаюсь до жителів своєї парафії і ще жодного разу четвертого шлюбу не бачила.

Але є один кандидат з підозрою на чотирижонство - це кінець 18 століття, 90-ті роки. Данила Лукашевич був заможним, але нещасливим (хоча хто зна як він сам себе тоді відчував) у шлюбах, бо жінки помирали. З першою дружиною прожив трошки довше, а друга померла через декілька місяців після пологів. А з третьою є загадка, бо після 1802 року у неї ім'я стале, а до того міняється, шлюбу в нашій церкві немає, вона прийшла. Але на цю ситуацію з іменами в той час є пояснення - з переходом на греко-російський обряд змінилася й палітра імен, і в той час воно ще не установилося, в одних документах писали річ-посполитську форму в інших московську, то може це одна й та ж сама жінка...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення ГіП »

D_i_V_a писав:
ГіП писав:половинчасті і третьобрачні зустрічаються, а от чотирибрачні ще ні :) ...
Мені колись в36 Ольга сказала, що побратися могли тільки тричі, четвертий шлюб вже брати неможна було. З того часу приглядаюсь до жителів своєї парафії і ще жодного разу четвертого шлюбу не бачила.
Мені чомусь здається, що вихід із цієї ситуації був, але нелегальний. Якщо місцевий батюшка не брався вінчати, то десь у сусідньому селі не відказали б, записали третім шлюбом та й усе. По своєму селу є випадки шлюбу не місцевих жителів :oops:
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення D_i_V_a »

ГіП писав:... По своєму селу є випадки шлюбу не місцевих жителів :oops:
По статистиці десь до половини жінок виходили за чоловіків з інших, часто сусідніх НП, але траплялись і здалеку.

Ви маєте на увазі, що зовсім не місцеві і втреттє брали шлюб? А як то з шлюбним обшуком?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення ГіП »

D_i_V_a писав:
ГіП писав:... По своєму селу є випадки шлюбу не місцевих жителів :oops:
По статистиці десь до половини жінок виходили за чоловіків з інших, часто сусідніх НП, але траплялись і здалеку.

Ви маєте на увазі, що зовсім не місцеві і втреттє брали шлюб? А як то з шлюбним обшуком?
не зовсім не місцеві :) в межах району, я не беру випадки із службовцями економії, бо ті були із Пєтєрбургів навіть :)
і він і вона із села за 9 км першим шлюбом, йому за 30, а їй 16 :oops:
До речі попадався аналогічний шлюб(первобрачний), а коли покопав то вийшло, що жених то второбрачний був :unknown:
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
nekrashevych
Повідомлень: 311
З нами з: 01 грудня 2020, 20:06
Стать: Чоловік
Звідки: College Station, TX, USA
Дякував (ла): 164 рази
Подякували: 384 рази
Контактна інформація:

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення nekrashevych »

Хто такі "дівиця, вдова, покритка" знаю. А хто така "мнимая девица"?

Зображення
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення D_i_V_a »

Vic-tor писав:
nekrashevych писав:А хто така "мнимая девица"?
Очевидно мались якісь явні вторинні ознаки не дєвіцы.
Мої думки йдуть також в цьому напрямку. Як раніше казали - гермофродіт, потім - інтерсекс. Потім, коли побачили, що у сучасному світі народжується все більше таких дітей і прийде час записувати це в паспотр, то стали називати - треття стать. Знаю, що в німеччині в паспортах це називається - divers (діверс). Причому, зі спостережень за такимими людьми, бачать що дорослішаючи вони часто не погоджуються з вибором якось однієї статі для себе і бажають мати ось цей самий третій стан... що є логічним...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Stranger
Повідомлень: 378
З нами з: 06 вересня 2020, 15:50
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 192 рази
Контактна інформація:

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення Stranger »

nekrashevych писав:Хто такі "дівиця, вдова, покритка" знаю. А хто така "мнимая девица"?
"Мнимая девица" - те ж саме, що покритка. Такий термін застосовувався в записах про народження "незаконнонародженої" дитини по відношенню до матері.
У даному випадку, можете не сумніватись, що на момент вінчання у нареченої була позашлюбна дитина.
Аватар користувача
Falcon
Модератор
Повідомлень: 316
З нами з: 03 січня 2017, 20:37
Стать: Чоловік
Звідки: Буковина
Дякував (ла): 417 разів
Подякували: 519 разів

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення Falcon »

Наведу приклад "фіктивного шлюбу"
Отож, вдівець, якому майже 85 і дівчина першим шлюбом 22 роки. Вінчаються 27 жовтня, а вже 9 січня, молода народить доньку Вероніку.
Тобто очевидно, що Григорій не є біологічним батьком дівчинки і відбувається "узаконення" незаконнонародженої. Він мав 7 дітей, багато онуків, тобто не мав потреби догляду самотнього. Був заможним. Які тоді його мотиви?
По його смерті у 1917, молода вдова з донькою лишилась жити в цьому ж домі, де жив один з синів з жінкою і дітьми.
Вероніка у 1930-му вийде заміж, і значитиметься, як донька Григорія Василькова, цього ж року, її мати Анна Няйко, яка більше дітей не мала вийде заміж вдруге. Далі історія губиться, ймовірно вони переїхали до чоловіків.
ЗображенняЗображення


ЗображенняЗображення
з повагою, Євген.
предки з повітів: Буковина (Сторожинець, Кіцмань)
Галичина (Ходорів)
Волинь (Клевань)
Поділля (Кам'янець-Подільський, Оринин)
Відповісти

Повернутись до “Метричні Книги”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей