Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Все стосовно записів у метричних книгах різних конфесій
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення al_mol »

Что бы потомки не гадали, откуда такое отчество - священник молодец, сразу дал ответ "по деду"
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
Яків
Повідомлень: 272
З нами з: 09 лютого 2019, 06:40
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 149 разів
Подякували: 56 разів

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення Яків »

Іоанно Златоустівська церква (с. Півні).

11 мая 1846
Глікерія
. Родители – Проживающая в деревне Дмитровка крестьянка Васильковского уезда села Вилиха покритка Фотима Максимова Олійникова православная незаконно родила.
Восприемники – села Пивень крестьянин Михаил Андреев Ляшук и села Кожанок крестьянка покритка Екатерина Григорьева Колосимкова.
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення SNIGURIVNA »

Яків писав:...Глікерія...
Вас ім'я здивувало? А воно доволі розповсюджене було.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення SNIGURIVNA »

На скільки я розумію, записи у метричних книгах робилися згодом, а не у момент хрестин.

Передивлялася записи за 1780-1790рр. у пошуках пра- і натрапила на два випадки, коли батьками дівчаток записали не подружжя батьків, а пару дядько-дядина.

В обох випадках збереглися записи про шлюб, де було записано по батькові наречених (потім воно повторювалося знову в інших документах, як то записи про народження їх власних дітей, ревізії). І вік у сповідках зазначався такий, що й розбіжностей стосовно року народженя цих жінок не було.
Тобто це точно вони. Але точно плутанина з батьками.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
Яків
Повідомлень: 272
З нами з: 09 лютого 2019, 06:40
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 149 разів
Подякували: 56 разів

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення Яків »

Не скільки ім'я, а те що покритка незаконно народила. Покритка - значить уже мае дитя без батька? А це, що друге?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення SNIGURIVNA »

Яків писав:Не скільки ім'я, а те що покритка незаконно народила. Покритка - значить уже мае дитя без батька? А це, що друге?
Ну, от вона, покритка, бо тепер має Гликерю, яку незаконно, тобто поза вінчаним шлюбом, народила. Звичайна формула запису. Звісно, були покритки і з кількома позашлюбними дітками. Але вже з першим писалося б так "покритка незаконно народила".

Могло бути "вдова незаконно народила", якщо у жінки, яка була у шлюбі, народилося дитя пізніше, ніж минув відповідний термін, який би допускав, що вона завагітніла від покійного чоловіка. Якщо термін не сплив, то у старих метриках писали "вдова законно народила", або просто "вдова народила".

Могло бути "солдатка /рекрутка/ незаконно народила", якщо чоловік у війську довше, ніж дев'ять місяців, але жінка таки у шлюбі.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
Яків
Повідомлень: 272
З нами з: 09 лютого 2019, 06:40
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 149 разів
Подякували: 56 разів

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення Яків »

Так, зустрічав такі записи.
І тут зрозумів - одразу з хрещенням незаконно народженої дитини матері надавався "статус" покритки.
Дякую.
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення SNIGURIVNA »

Яків писав:...одразу з хрещенням незаконно народженої дитини матері надавався "статус" покритки.
З народженням, якщо точніше. Вона відтоді має вбиратися, як жінка, а не як дівка, не світити косою, бо віддівувала.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення SNIGURIVNA »

Ментрика 1793 року. Черкаський повіт,Київська губернія.

У одного й того ж самого подружжя з інтервалом у кілька місяців народжуються спершу син, а потім донька. Ну, отак записано.

У запису про перші хрестини у обох батьків співпадають імена (співпадають з їх реальними), але по батькові не відповідають тим, які зазначені пізніше у ревізії 1795 року (Втім, на той час доволі типовою була ситуація, коли людині по батькові пишуть різні, але й повторні шлюби були нормальною практикою, так само, як і надання пасербам замість по батькві "по відчимові". Отже, у бабці новонародженого був ще один шлюб?).

У запису про другі хрестини у татуся знову нове по батькові (можу припустити тільки, що це від імені його брата, але на скільки можна судити з доволі умовних відомостей про вік, які надають сповідки кінця 18- початку19ст., брат був трохи молодшим навіть :pardon: ), а у матусі - ім'я: Ірина/Ярина стає Катериною :)
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
Яків
Повідомлень: 272
З нами з: 09 лютого 2019, 06:40
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 149 разів
Подякували: 56 разів

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення Яків »

цікаво без імені.jpg
Цікавий запис трапився в МК Златоустівської церкви (Півні) початку 19 ст.
Незаконно народжене дитя без імені. Молитований, хрещений з хрещеними,
а імя чомусь не записано. Чи траплялося таке Вам? Які можуть бути причини
відсутності іменв в книзі?
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Відповісти

Повернутись до “Метричні Книги”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 20 гостей