УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Опитування: Чи належать однодвірці до українських станів?

Суспільна верства XVII-XIX ст.

Чи належать однодвірці до українських станів?

Так
8
44%
Ні
6
33%
Важко сказати
4
22%

Всього голосів : 18

Подякував (-ла): 17 раз.
Подякували: 111 раз.

Опитування: Чи належать однодвірці до українських станів?

Повідомлення Vitaly Savitar » 20 липня 2018, 09:21

Шановні, форумчани!
Проведемо невеличке опитування, так як усі фахівці мовчать і крім сторонників, або навпаки противників однодвірців як українського соціального стану нікого не знайшлося.
Будемо вдячні за кожен голос і просто не байдужість до даної теми.

Подякував (-ла): 5529 раз.
Подякували: 2756 раз.
Стать: Жінка

Re: Опитування: Чи належать однодвірці до українських станів?

Повідомлення D_i_V_a » 06 жовтня 2018, 22:17

Julia_R1 написав:на шляхетські. А от чи та шляхта ідентифікувала себе з Польщею, чи то була Українська шляхта - не можу сказати.
http://genea.musicfancy.net/kyiv_region ... lder_1832/
Дякую, Юля, за участь у дискусії.
Справа у тому, що ця тема створилась з іншої дискусії, і мова йшла про те чи є однодворці українцями, чи це (пардон) москалі, тобто росіяни?
То маю думку, що в цій темі важливим є голос в самому опитуванні, бо сьогодні переважає "про московська" орієнтація :cry:
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Подякував (-ла): 734 раз.
Подякували: 762 раз.
Стать: Чоловік

Повідомлення ГіП » 01 березня 2021, 22:20

D_i_V_a написав:... чи є однодворці українцями, чи це (пардон) москалі, тобто росіяни?
ті шо там - москалі, а ті шо тут-українці однозначно :oops:
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)

Подякував (-ла): 61 раз.
Подякували: 13 раз.
Стать: Жінка

Повідомлення Ярошевська » 02 травня 2021, 18:24

Julia_R1 написав:Особисто в моєму родоводі більшість однодворців - то була збідніла польська шляхта, яка не змогла підтвердити свої дворянські права, або яку позбавили дворянських прав після розбору шляхти 1840-х років.
До речі, колись оцифрувала повністю ревізьки казки однодворців Київського повіту 1832 року з ДАКО - так майже всі прізвища там схожі на шляхетські. А от чи та шляхта ідентифікувала себе з Польщею, чи то була Українська шляхта - не можу сказати.
http://genea.musicfancy.net/kyiv_region ... lder_1832/

Мої ідентифікували себе поляками, і навіть їхні нащадки вже наприкінці ХХ ст. теж ідентифікували себе як поляків. Чи були вони насправді поляками, чи русинами, що колись ополячилися, я не знаю. Але, якщо, навіть, і були поляками, то с плином часу майже втратили свою польську мову та культуру. Говорили у побуті українською, співали українських пісень, бо середовище, в якому вони жили, було українське. Як не дивно, саме моя бабуся, яка казала, що вона полька, завжди була для мене символом української ідентичності. Ось такий оксюморон. Хоча, що тут дивного? Адже так і формуються нації.

Поперед.

Повернутись до Однодвірці

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Aushanbibi, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], nekrashevych, ukrgenealogy