Опитування: Чи належать однодвірці до українських станів?

Суспільна верства XVII-XIX ст.

Чи належать однодвірці до українських станів?

Так
8
42%
Ні
7
37%
Важко сказати
4
21%
 
Всього голосів: 19

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Опитування: Чи належать однодвірці до українських станів?

Повідомлення D_i_V_a »

Julia_R1 писав:на шляхетські. А от чи та шляхта ідентифікувала себе з Польщею, чи то була Українська шляхта - не можу сказати.
http://genea.musicfancy.net/kyiv_region ... lder_1832/
Дякую, Юля, за участь у дискусії.
Справа у тому, що ця тема створилась з іншої дискусії, і мова йшла про те чи є однодворці українцями, чи це (пардон) москалі, тобто росіяни?
То маю думку, що в цій темі важливим є голос в самому опитуванні, бо сьогодні переважає "про московська" орієнтація :cry:
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Опитування: Чи належать однодвірці до українських станів?

Повідомлення ГіП »

D_i_V_a писав:... чи є однодворці українцями, чи це (пардон) москалі, тобто росіяни?
ті шо там - москалі, а ті шо тут-українці однозначно :oops:
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
Ярошевська
Повідомлень: 30
З нами з: 24 вересня 2020, 16:38
Стать: Жінка
Дякував (ла): 117 разів
Подякували: 24 рази

Re: Опитування: Чи належать однодвірці до українських станів?

Повідомлення Ярошевська »

Julia_R1 писав:Особисто в моєму родоводі більшість однодворців - то була збідніла польська шляхта, яка не змогла підтвердити свої дворянські права, або яку позбавили дворянських прав після розбору шляхти 1840-х років.
До речі, колись оцифрувала повністю ревізьки казки однодворців Київського повіту 1832 року з ДАКО - так майже всі прізвища там схожі на шляхетські. А от чи та шляхта ідентифікувала себе з Польщею, чи то була Українська шляхта - не можу сказати.
http://genea.musicfancy.net/kyiv_region ... lder_1832/
Мої ідентифікували себе поляками, і навіть їхні нащадки вже наприкінці ХХ ст. теж ідентифікували себе як поляків. Чи були вони насправді поляками, чи русинами, що колись ополячилися, я не знаю. Але, якщо, навіть, і були поляками, то с плином часу майже втратили свою польську мову та культуру. Говорили у побуті українською, співали українських пісень, бо середовище, в якому вони жили, було українське. Як не дивно, саме моя бабуся, яка казала, що вона полька, завжди була для мене символом української ідентичності. Ось такий оксюморон. Хоча, що тут дивного? Адже так і формуються нації.
Аватар користувача
kosha
Повідомлень: 11
З нами з: 21 листопада 2018, 19:33
Стать: Чоловік
Звідки: Запоріжжя
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 10 разів

Re: Опитування: Чи належать однодвірці до українських станів?

Повідомлення kosha »

Однодворці - це польський стан. Однозначно. Усе інше, як завжди, Москвою крадене. Мої пращури Dolecki були однодворцямі. Дід навіть у колгоспі не був.) Відбрехувався тим,що будував житло сільчанам. Пращур був управляючим у німецькой колоніі з 5 сел. Так - нинішня Херсонська область.
Аватар користувача
Ярошевська
Повідомлень: 30
З нами з: 24 вересня 2020, 16:38
Стать: Жінка
Дякував (ла): 117 разів
Подякували: 24 рази

Re: Опитування: Чи належать однодвірці до українських станів?

Повідомлення Ярошевська »

kosha писав:Однодворці - це польський стан. Однозначно. Усе інше, як завжди, Москвою крадене. Мої пращури Dolecki були однодворцямі. Дід навіть у колгоспі не був.) Відбрехувався тим,що будував житло сільчанам. Пращур був управляючим у німецькой колоніі з 5 сел. Так - нинішня Херсонська область.
Однодворці - це таки стан в Російській імперії. Частину декласованої польської шляхти вони записали в однодворці
Аватар користувача
kosha
Повідомлень: 11
З нами з: 21 листопада 2018, 19:33
Стать: Чоловік
Звідки: Запоріжжя
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 10 разів

Re: Опитування: Чи належать однодвірці до українських станів?

Повідомлення kosha »

Мої предки, батько, дід, не забули. Костел у селі (Верхні Торгаї, Херсонська область нині) відремонтували у 2019 році. І так далі...Тільки я наказ не виповнив. Не вивчив польську. Спочатку взявся, а потім поміркува так - "а з ким я буду на ній розмовляти?" А зараз совсім старий щоб вчити. ((
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Опитування: Чи належать однодвірці до українських станів?

Повідомлення kbg_dnepr »

Вивчення мов - то найкращий (звісно, крім генеалогії) засіб проти Альцгеймера.
Ото знайдете польську рідню - а як з нею побалакати?
Або ж документи ХУ1 ст. як читати?
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Опитування: Чи належать однодвірці до українських станів?

Повідомлення D_i_V_a »

Навіть саме питання цієї теми, з сьогоднішнього пташиного польоту генеалогічного хоббі, звучить дивно і по дитячому, з відчуттям повної відсутності знань. Немає сумнівів, що стан однодвірців був за царату і українським. Як неможна викреслити перебування українців у лавах більшовиків, червоної армії, потім на боці рад армії у другій світовій тощо, так неможна викреслити і однодвірського стану. Єдине що можна додати, що період його застосування був доволі коротким і швидко влився у «крестьянє»…
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Однодвірці”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей