УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Було і таке....

Подорожі по регіонам, селам і містам, замкам і городищам України. І не тільки.

Подякував (-ла): 5011 раз.
Подякували: 2382 раз.
Стать: Жінка

Re: Було і таке....

Повідомлення D_i_V_a » 14 січня 2020, 21:35

SNIGURIVNA написав:
al_mol написав:
SNIGURIVNA написав: Я таке бачила один раз...
Думаю, це коли двійня настільки слабенька, що немає різниці, як назвати, аби похрестити.
Ви не відстежували долю цих дівчаток?

Не отслеживал, но судя по книге, священник не заморачивался в выборе имени, в ней по пять -шесть младенцев к ряду одного имени
Це скоріше норма для більшості священників. Є метрики, де всі дівчата у грудні - Катерини. Але двійнятам давали такі різні імена.
Так і в моїх метриках, але таке почалось у другій половині ХІХ ст. У першій якось більше різноманіття було...
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Подякував (-ла): 374 раз.
Подякували: 544 раз.

Повідомлення SNIGURIVNA » 14 січня 2020, 22:16

D_i_V_a написав:Так і в моїх метриках, але таке почалось у другій половині ХІХ ст. У першій якось більше різноманіття було...
Коли дивишся з середини 18ст. до початку 20ст. різні села, то спадає на думку, що смак священника має значення, бо періоди різноманітності змінюються періодами івано-марійськими :wink: Навіть колись хотіла перевірити, чи це пов'язано виключно зі зміною священника, чи бувало, що у батюшки починалася така собі сіра смуга у професійній діяльності, а потім йшла хвиля піднесення і виносила Ноїв, Оггіїв, Минахимів, Клеопатр ... :)
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Черкаський повіт: Баюк, Боговик, Вовк, Волошенко, Гай, Данилець, Демиденко,Дудник,Дяченко, Забожан, Калюжка, Лисенко, Личак, Максюк, Мигит, Озюменко, Осінній, Пахолок, Педоренко, Пелюхно, Петренко, Плигач, Пустовіт, Руденко, Савченко, Сіренко, Скринник, Снігур, Сугак,Товстопят, Цебренко, Чередніченко та інші.
Мій щоденник

Повідомлення D_i_V_a » 15 січня 2020, 18:47

SNIGURIVNA написав:
D_i_V_a написав:Так і в моїх метриках, але таке почалось у другій половині ХІХ ст. У першій якось більше різноманіття було...
Коли дивишся з середини 18ст. до початку 20ст. різні села, то спадає на думку, що смак священника має значення, бо періоди різноманітності змінюються періодами івано-марійськими :wink: ...
А я вигадала собі другу версію, ще не підтверджену і не спростовану, що це залежало від влади. Приходили більш консервативні церковні чиновники і наполягали на "канонах", приходили ліберальні і наступала відлига...
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Онацький

Повідомлення SNIGURIVNA » 15 січня 2020, 19:04

D_i_V_a написав:А я вигадала собі другу версію, ще не підтверджену і не спростовану, що це залежало від влади. Приходили більш консервативні церковні чиновники і наполягали на "канонах", приходили ліберальні і наступала відлига...
Думаю, пані D_i_V_a, це не просто Ваша вигадка. Але у таких випадках по повіту одночасно мала початися мода на той чи інший варіант добирання імен новонародженим. А от коли в одному окремому приході, то це скоріше щось сам батюшка собі вирішив.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Черкаський повіт: Баюк, Боговик, Вовк, Волошенко, Гай, Данилець, Демиденко,Дудник,Дяченко, Забожан, Калюжка, Лисенко, Личак, Максюк, Мигит, Озюменко, Осінній, Пахолок, Педоренко, Пелюхно, Петренко, Плигач, Пустовіт, Руденко, Савченко, Сіренко, Скринник, Снігур, Сугак,Товстопят, Цебренко, Чередніченко та інші.
Мій щоденник

Подякував (-ла): 888 раз.
Подякували: 2337 раз.
Стать: Чоловік

Повідомлення al_mol » 16 січня 2020, 11:29

Хороший пример как давалось отчество и фамилия незаконнорожденным

Зображення
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские

Дослідження родоводу на замовлення - Podoliya@i.ua

Повідомлення SNIGURIVNA » 16 січня 2020, 17:51

al_mol написав:Хороший пример как давалось отчество и фамилия незаконнорожденным
Це вже після того, як верхами було вирішено пом'якшити ставлення до покриток і позашлюбних дітей.

Хоча, як на мене, коли дитині давали дівоче прізвище матері, то вона залишалася приналежною до роду (шукати легше :wink: ), а так без запису про народження виглядає як геть стороння особа :(
Мій щоденник

Повідомлення D_i_V_a » 16 січня 2020, 21:00

SNIGURIVNA написав:Це вже після того, як верхами було вирішено пом'якшити ставлення до покриток і позашлюбних дітей...
А в які роки приблизно це сталося? Я просто не в темі...
Онацький

Повідомлення al_mol » 18 січня 2020, 13:12

D_i_V_a написав:
SNIGURIVNA написав:Це вже після того, як верхами було вирішено пом'якшити ставлення до покриток і позашлюбних дітей...
А в які роки приблизно це сталося? Я просто не в темі...

запись 1906
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские

Повідомлення al_mol » 18 січня 2020, 13:14

а вот тот самый билет, владельцев таковых называли "побилетный солдат"

Зображення
Зображення

Повідомлення al_mol » 19 січня 2020, 17:25

бюлетень выборов 1937 года .... нравиться надпись оставить только одного кандидата.... главное не лишить человека права выбора...

Зображення

Поперед.Далі

Повернутись до Краєзнавство

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: АннА, Balymba, Bing [Bot], Falcon, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Natali, Nathalie