Шпальта "З минулого Сумщини"

Подорожі по регіонам, селам і містам, замкам і городищам України. І не тільки.
Аватар користувача
Веніамін Цибка
Повідомлень: 34
З нами з: 09 серпня 2016, 23:46
Стать: Чоловік
Звідки: м. Суми, Україна
Дякував (ла): 38 разів
Подякували: 63 рази

Re: Шпальта "З минулого Сумщини"

Повідомлення Веніамін Цибка »

Шановні коллеги!

1. До Вашої уваги – наступний випуск шпальти «З минулого Сумщини».
2. Пробачте, що цей випуск не присвячений «банкетній темі», бо над нею ще працюємо.

Гарного Вам вечора!
З повагою,
Веніамін Цибка
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
Веніамін Цибка
Повідомлень: 34
З нами з: 09 серпня 2016, 23:46
Стать: Чоловік
Звідки: м. Суми, Україна
Дякував (ла): 38 разів
Подякували: 63 рази

Re: Шпальта "З минулого Сумщини"

Повідомлення Веніамін Цибка »

Іще наступний випуск шпальти «З минулого Сумщини»

Хай щастить!
З повагою,
Веніамін Цибка
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
Веніамін Цибка
Повідомлень: 34
З нами з: 09 серпня 2016, 23:46
Стать: Чоловік
Звідки: м. Суми, Україна
Дякував (ла): 38 разів
Подякували: 63 рази

Re: Шпальта "З минулого Сумщини"

Повідомлення Веніамін Цибка »

Ще один наступний випуск шпальти «З минулого Сумщини».

Бережіть себе!
З повагою,
Веніамін Цибка
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Шпальта "З минулого Сумщини"

Повідомлення D_i_V_a »

Веніамін Цибка писав:2. Пробачте, що цей випуск не присвячений «банкетній темі», бо над нею ще працюємо....
Прочитала першу з трьох викладених шпальт - про дослідження по родоводу Герасима Харитоненка - вражена... По перше тим, скільки за досить короткою розповіддю криється роботи та походів до архівів різних міст. По друге - віднайденим...

Дуже цікаве дослідження!
Мене, всі роки що доторкнулася до цієї справи, не покидає відчуття, що це все дуже схоже на детективне розслідування, та я(або ви) є Шерлок Холмсами, Еркюлями Пуаро, місс Марпл :lol:
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Шпальта "З минулого Сумщини"

Повідомлення в36 Ольга »

Люди добрые, так Харитоненко - это ж наш старый знакомый из этой темы! Леша очень заинтересовался его имением.
А ведь приятно узнавать такие старые новости о человеке, о котором совсем недавно спрашивала у того самого дядька Гугла. :D
Рассказ скрипке Страдивари очень понравился. И пусть вопросов возникает больше, чем найдено ответов, но как подано!
Даже жалею, что в Сумской архив не имеет документов о моих предках. :D
Востаннє редагувалось 23 травня 2017, 15:45 користувачем в36 Ольга, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Шпальта "З минулого Сумщини"

Повідомлення al_mol »

в36 Ольга писав:Люди добрые, так Харитоненко - это ж наш старый знакомый из этой темы! Леша очень заинтересовался его имением.
А ведь приятно узнавать такие старые новости о человеке, о котором совсем недавно спрашивала у того самого дядька Гугла. :D

И интересуюсь и сейчас... :D с Харитоненко связаны мои Пеньковские
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Шпальта "З минулого Сумщини"

Повідомлення D_i_V_a »

в36 Ольга писав:Люди добрые, так Харитоненко - это ж наш старый знакомый из этой темы! ...
А у мене прив'язка від прочитаного до другої теми - про зАмки та замкових людей http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.ph ... 2352#p8497
cronoster писав:Слюсарі майстерно виготовляли не тільки замки. В музеях також можна оцінити флюгери (18-19 ст.), ваги (19-20 ст.), скрині-скарбинці, чавунне литво каминів.
Мені запам'яталось, що батько Герасима був слюсарем. То з огляду на тему "Старовіччина" попливли думки думати, а де ж він працював? Чи у якомусь зАмку, чи у маєтку, чи може у нього вдома була майстерня та він там свою справу робив, а готові вироби вивозив на ярмарки?
Скажімо так - і полетіли думки степами... :D
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Веніамін Цибка
Повідомлень: 34
З нами з: 09 серпня 2016, 23:46
Стать: Чоловік
Звідки: м. Суми, Україна
Дякував (ла): 38 разів
Подякували: 63 рази

Re: Шпальта "З минулого Сумщини"

Повідомлення Веніамін Цибка »

в36 Ольга писав:Люди добрые, так Харитоненко - это ж наш старый знакомый ...
Читаем заметку в в 72-м номере газеты «Правда» за 1912 год.
Крупная кража.
Бердичев. В связи с крупной кражей у помещика Харьковской губернии Харитоненко задержан прибывший из гор. Харькова ювелир Иделевич, сознавшийся в сбыте похищенных у Харитоненко золотых серег с жемчугом, стоимостью 18 000 рублей.

Сразу возникло несколько вопросов:
а) Когда и где произошла кража золотых украшений? В Сумах? В Натальевке Богодуховского уезда? Или где?
б) Украли только серьги или что-то еще?
в) Золотые серьги с жемчугом — это серьги Веры Андреевны, жены Павла Ивановича Харитоненко? Или его дочери Елены Павловны? Или это уже юный, но очень багатый его сын Иван Павлович приготовил подарок для некой привлекательной особы?
Хотелось бы получить ответы на эти вопросы!
Интересно, остались ли следы этого преступления в фондах Государственного архива Житомирской области?
Аватар користувача
Веніамін Цибка
Повідомлень: 34
З нами з: 09 серпня 2016, 23:46
Стать: Чоловік
Звідки: м. Суми, Україна
Дякував (ла): 38 разів
Подякували: 63 рази

Re: Шпальта "З минулого Сумщини"

Повідомлення Веніамін Цибка »

D_i_V_a писав: Дуже цікаве дослідження!
Дякую!
D_i_V_a писав: Мене, всі роки що доторкнулася до цієї справи, не покидає відчуття, що це все дуже схоже на детективне розслідування, та я(або ви) є Шерлок Холмсами, Еркюлями Пуаро, місс Марпл :lol:
Дійсно, архівний пошук чи генеалогічне дослідження чимось схожі на детективне розслідування. А щодо детектива, то я більш симпатизую Ніро Вульфу та його помічнику Арчі Гудвіну...
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Шпальта "З минулого Сумщини"

Повідомлення D_i_V_a »

Прочитала шпальту №5

На перше ж речення - Кто в Украине не знает российского боксера Александра Поветкина? - відповіла "Я" :lol: .
Точніше, прізвище чула, але ніколи ні чого не дивилась і не читала, бо бокс не люблю всіма фібрами душі. Не розумію як мордобой взагалі може називаться спортом.

І ще невеликий коментар до "Но если это предположение верно, то станет понятно в честь кого был
назван самый известный курский боксер — в честь своего прадеда".
У мене по своїм гілкам дивні спостереження - сьогодні випливають сімейні імена, які в 20-му столітті не були у вжитку, про них ніхто не знав, що вони сімейні, та несподівано останні покоління отримують їх. Таке було з кузіною. Вона назвала свого сина Захар. Я поки не привикла, часто плутала з Назар, вони все дивувалися чого ж я така тупенька і ніяк не можу запам'ятати правильну вимову :oops: . І ось мене понесло до архіва... а там в середині 19 століття він - Захарій.
Питаюся кузіну: "Чого ви Захара Захаром назвали?"
Каже: "Не знаю. Так захотілося..."
А від тітки в ушах залишилось, сказане під розмови про минуле - так ім'я ж гуляло у родині.
Відстежуючи родоводи парафії бачу що в різних родинах гуляють свої імена впродовж поколінь.
То у мене вже існує своя теорія про імена. Оголошувать не буду, але сама свято в нею вірю :lol:
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Краєзнавство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 20 гостей