Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Де Ля Фліз - створив знамениті альбоми з чисельними малюнками та описами

Подорожі по регіонам, селам і містам, замкам і городищам України. І не тільки.
Аватар користувача
 
Повідомлень: 4828
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Звідки: Київ
Подякував (-ла): 4272 раз.
Подякували: 1903 раз.
Стать: Жінка

Де Ля Фліз - створив знамениті альбоми з чисельними малюнками та описами

Повідомлення D_i_V_a » 23 квітня 2017, 21:50

З другої теми
Aushanbibi написав:Зображення Волиці в Альбомі Де ля Фліза. 50-ті роки ХІХ ст.
Цікавою деталь: є зображення верстового стовба, що свідчить про важливість дороги, що проходила через село. Верстові стовби ставились зазвичай на поштових трактах, де обов'язково вимірювалась відстань.
Знайшла розповідь про Домініка де ля Фліза у книзі Є.Чернецького "Браницькі"
На часи Ліппомана припадає поява в Білій Церкві Домініка де Ля Фліза. Цей француз потрапив до Російської імперії у 1812 р. разом з армією імператора Наполеона як штаблікар імператорської гвардії.
Він був сином полковника П'єра-Августина де Ла Флізе, лікаря, начальника військових та цивільних шпиталів м. Нансі, та онуком доктора медицини Домініка де Ла Флізе, намісника і градоначальника м. Нансі, першого королівського лікаря, професора Паризької хірургічної колегії.
Під час битви під Красним Домінік де Ла Флізе потрапив у полон і почав надавати лікарську допомогу російським воякам та численним полоненим. Згодом він одружився на Софії Маркевич з відомого українського старшинського роду й відкрив приватну практику на Київщині.
До Білої Церкви де Ла Флізе потрапив у 1831 році, коли Браницькі та Руліковські запросили його лікувати селян їх маєтків під час епідемії холери. Згідно з контрактом, який тривав з 10 березня 1831 р. до 10 вересня 1838 р., де Ла Флізе був лікарем родини Браницьких, очолював Білоцерківську економійну лікарню та був відповідальним за лікування селян у Білоцерківському, Ксаверівському і Рокитнянському ключах. За цей час він зробив щеплення від віспи понад десяти тисячам селянських дітей.
Про його побут у Білій Церкві, до певної міри, свідчить запис зроблений на св. Пасху 1837 року в сповідному розписі церкви Успіння Пресвятої Богородиці.
"Доктор Демян Петрович Деляфлиз" не сповідався, бо, очевидно, не був православним. Згадується його дружина Софія Володимирівна (43 р.), "воспитанница их" Анастасія (19 р.) та дворові Яків Василів Валівачев (35 р.) з родиною (дружина, син, дві дочки) й братом Ігнатом (30 р.).
Працюючи в Білій Церкві й згодом уже в Сквирському повіті та на Фастівщині, Домінік де Ла Флізе займався описом містечок і сіл з точки зору етнографії, ботаніки, зоології. Його також цікавила архітектура місцевих садиб та церков і різноманітні старожитності ще козацьких часів та церковного походження. На підставі своїх зібрань він створив знамениті альбоми з численними малюнками та описами.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Дименський, Білінський, Стефанський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Аватар користувача
 
Повідомлень: 3484
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Подякував (-ла): 2068 раз.
Подякували: 737 раз.
Стать: Жінка

Re: Де Ля Фліз - створив знамениті альбоми з чисельними малюнками та описами

Повідомлення АннА » 03 травня 2017, 20:52

ДЕ ЛЯ ФЛІЗ (De la Flise) Домінік (18.12.1787–1861) – медик, етнограф.
Народився в м. Нансі (Франція). Освіту здобув у Франції.
Від 1820-х рр. служив лікарем держ. маєтностей Київської губернії, на теренах якої від 1845 почав провадити за програмою Рос. геогр. т-ва дослідження "медичної географії" з метою з'ясування впливу навколишнього середовища на здоров'я людини.
Під час подорожей по селах і м-ках Київщини зібрав і узагальнив чималий фактичний матеріал, на підставі якого склав комплексну характеристику життя укр. нас.
Дав опис розселення українців за методом історико-етногр. районування.
У підготовлених ним альбомах, ілюстрованих численними малюнками, розглянуто різні аспекти культури та побуту селян, уміщено відомості про їхнє житло, одяг, звичаї, пам'ятки старовини, наведено народні перекази, пісні, прислів'я.
Рукописна дослідницька спадщина Де ля Фліза зберігається в Києві, Чернігові, Санкт-Петербурзі.

П. у м. Ніжин.
Варварцев М.М.

Зображення Зображення
Із повагою, Ганна

Аватар користувача
 
Повідомлень: 366
З нами з: 08 березня 2016, 09:54
Звідки: м. Фастів
Подякував (-ла): 789 раз.
Подякували: 520 раз.
Стать: Чоловік

Re: Де Ля Фліз - створив знамениті альбоми з чисельними малюнками та описами

Повідомлення Aushanbibi » 04 травня 2017, 07:00

Для тих хто хоче попрацювати з альбомами раджу зайти в цю тему
Шукаю предків: Даценко, Ходаківський, Домарацький, Жицький, Скварчинський, Куцопал, Світельський, Мончаківський, Бербен, Майстренко, Галецький, Ровінський, Швець


Повернутись до Краєзнавство

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Baidu [Spider], Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]