УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Допомога у читанні текстів - польська мова

Подякував (-ла): 945 раз.
Подякували: 684 раз.
Стать: Чоловік

Re: Допомога у читанні текстів - польська мова

Повідомлення Aushanbibi » 28 серпня 2021, 16:29

drapieznik написав:
депутатів трибуналу. .? .?

думаю тут скорочено малось на увазі "Wielkie Księstwo Litewskie" (депутати Trybunał Główny Wielkiego Księstwa Litewskiego - остання судова апеляційна інстанція..)

Алекс. Тичині виданий екстракт

мені видається шо там написано "autentycznie wydany extrakt"

Стосовно "Herb Kościesza Domowi Naszemu ..ząсy zapisani w chistorycznym ... ..onego z Herbarza Koronnego wyiętym" й тд - цікаво шо на різних інтернет ресурсах по даному питанню (напр. http://www.wladcy.myslenice.net.pl/Pols ... ciesza.htm), серед причетних до гербу родин, Тичини не згадуються..

Дякую за такі доречні виправлення і доповнення!!! :)
Зображення

Подякував (-ла): 5756 раз.
Подякували: 3024 раз.
Стать: Жінка

Повідомлення D_i_V_a » 31 серпня 2021, 19:02

D_i_V_a написав:Ой, вибачаюсь, не помітила, що то було у послугах, то дублюю і тут відповідь

Александр Станский написав:...Я так розумію, що не можете прочитати місто в якому була та приходська церква у записі 1746 року? Бо у 1773 вони вже хрестили в Півнях.
Моє припущення, що це містечко Мошни, Черкаського повіту, Київської губернії (за тер. поділом 19 століття), бо підкреслене слово читаю - Mosznows...
Aushanbibi написав:... 2-ге 1746 дня 14 Березня з книг метричних церкви парафіяльної Moszkowieckey Мошковецької (Маю припущення що це церква нинішніх села Великі Мошківці)...
Згодна з Мошківцями, бо і сама спочатку так читала, з К, але потім перемогла звичка, тобто умовила себе тим, що латинську К вони завжди писали з великим хвостиком, то має бути Н... і не перевірила цю версію. А перевірка знаходиться в слові Півнянської, там К пише з маленьким хвостиком, як в кирилиці.

Пропустила уривок через фільтри, ось найкращий. По слову Piwnickiey видно, що вони писали назву НП і додавали до неї -ckiey.
Може там дві С написані? Те, що це НП Мошківці, то це вже зрозуміло, але сам напис трохи зміниться - Moszkowiсckiey - тому і розтягнувся напис, бо треба ж було в усьому цьому не заплутаться :roll:
Великі Мошківці?.. але ж там рядом є й Малі Мошківці... і на самій карті вони виглядають сьогодні більшими... то в яких була церква на той час?

Зображення
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Подякував (-ла): 5756 раз.
Подякували: 3024 раз.
Стать: Жінка

Повідомлення D_i_V_a » 31 серпня 2021, 19:16

D_i_V_a написав:...Великі Мошківці?.. але ж там рядом є й Малі Мошківці... і на самій карті вони виглядають сьогодні більшими... то в яких була церква на той час?
І на останок, сподіваюсь більше немає, ще Мошківці у Івано-Франківській облаті... хто зна...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Подякував (-ла): 47 раз.
Подякували: 27 раз.

Повідомлення Oleksii » 10 вересня 2021, 05:44

Moszkowieckiey M - O - S - Z - K - O - W - I - E - C - K - I - E - Y

Подякував (-ла): 113 раз.
Подякували: 63 раз.

Повідомлення Александр Станский » 14 вересня 2021, 06:14

Aushanbibi написав:5-те дослівно не буду, Йдеться що Список Родовий був попередньо підписаний повітовим маршалком Яном Хоєцьким представлений на депутатського шляхетного зібранні і внесений в Дворянські книгу.

Завчасно вибачаюся, дуже цікаво було читати документ спільних далеких предків, можливо при більш детальному вивченні з словником дам кращий виклад. Це на скоро руку. Або Олексій внесе ясність більш повно. Дякую Олександр за такий подарунок!

Якщо ці Тичини Ваші родичі то в мене є ще два документа.

Подякував (-ла): 945 раз.
Подякували: 684 раз.

Повідомлення Aushanbibi » 14 вересня 2021, 19:09

Александр Станский написав:Якщо ці Тичини Ваші родичі то в мене є ще два документа.

Мої родичі Тичини - по Василю Томашеву. Його сестра була жінкою мого Стефана Яновича Жицького.
Зображення

Поперед.

Повернутись до Допомога у читанні текстів

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]