УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Допомога у читанні текстів - російська мова

Подякував (-ла): 24 раз.
Подякували: 47 раз.
Стать: Чоловік

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення kobcc » 02 жовтня 2021, 11:29

Можливо Тарариев або Тарарьев https://ridni.org/karta/%D1%82%D0%B0%D1 ... 1%94%D0%B2
села Мала Рача і Чудин, Житомирська область (Боженко, Бойко, Бойченко, Гальченко, Гонтаренко, Коваленко, Купрієнко, Мазуренко, Марченко, Ольховий, Опанасенко, Руденко)
м. Радомишль (Швець, Шевченко)
с. Пинязевичі (зараз Українка, Житомирська область) (Бойко, Бойченко, Друзь)
с. Гута Забілоцька, Житомирська область (Цалованські, Целованські, Цілуванські, Курис)
м. Шепетівка (Черняк)

Подякував (-ла): 1 раз.
Подякували: 2 раз.

Повідомлення Hrodebert92 » 07 грудня 2021, 09:08

Привіт,

можете допомогти прочитати назву села біля м. Радехів? Свідоцтво про шлюб моїх предків (No 4):

https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/en/ ... b4f9b14834

там написано, що наречена (Катажина Прислук) родом з Галичини, Злочевського повіту, Радзехівського району, але я не можу прочитати назву села... (щось на зразок "Тульсько" (?), але на картах такого [хіба] немає…). Я теж не можу прочитати професію Катажини… жахливий почерк...

Наперед дякую за допомогу та з найкращими побажаннями,
Роберт Костурек

Подякував (-ла): 9 раз.
Подякували: 170 раз.

Повідомлення drapieznik » 07 грудня 2021, 13:59

Пане Роберт, там можливо йдеться за Опульско.. Якшо просто шукати то перше шо може бути то ось це https://pl.wikipedia.org/wiki/Opulsko - Опільсько сьогодні. Але проблема в тому шо у вказаному вами тексті йдеться за Золочівщину та Радехівщину, а те Опільсько шо я вказав - воно на захід від Сокаля, а це досить сильно як в іншу сторону ніж "поблизу" Радехова... Ясна річ, шо може все в викрутасах тодішнього адміністративного поділу - Сокальский повіт створений був здається в 1867 році, до того був якийсь циркуль (округ) - який то був - я не в курсі. Але у вказаному вами тексті написано "Опульско". Мені згадки про людей з цього населеного пункту часто траплялися при роботі з метричними матеріалами села Горбків, тому мені легко було припустити майже одразу шо мова за Опульско - https://maps.arcanum.com/en/map/seconds ... .690737447.
В принципі можете самі пошукати "інше" опульско по вказані мапі середини 1860х років - поблизу Радехова, але якшо Словнік географічни інших опульско не вказує то їх й не було тоді.. Зате згадує шо в Опільсько мала бути церква (святої Трійці), є також римо-католицькі метрики цього Опульска http://www.agad.gov.pl/inwentarze/KLwo301new.xml , а ось греко-католицьких (з тих шо оцифровані й доступні в неті) я не находив - ні в мормонів, ні в перемишльському архів ні на АГАДІ..
Немає метрик й в оновленому довіднику опису 201го фонду (1920 рік) ЦДІАУ м. Львова https://tsdial.archives.gov.ua/pdf/F.%2 ... 04%20a.pdf

Повідомлення Hrodebert92 » 07 грудня 2021, 17:18

Пане Drapieżnik,

Дуже дякую за допомогу! Я теж думаю що це буде Опульсько (Opulsko/Opólsko)... Катажина одружилася в селі Потуржин що на 20 км далі... Метрики з Опульська будуть у Сокальській парафії (їх багато на familysearch).

Найкращі побажання,
Robert

Повідомлення drapieznik » 07 грудня 2021, 20:56

Метрики з Опульська будуть у Сокальській парафії

навряд чи - недаремно ви Потуржин знайшли тільки на "шукай в архівах" - бо у мормонів, АГАді чи перемишльській збірках метрик немає Потуржина. Сокаль звісно є й єдине село з подібною але іншою назвою - Поториця - то зовсім інакше, - Потуржин то любельщина - сьогодні воно навіть до складу України не входить - то Польща... Зрештою за часів Австро Угорщини воно здається відносилося до Російської імперії, до так званого Польського королівства в її складі - по тій мапі австро угорській яку я давав лінк видно шо за Костяшином "ніц не позначено" окрім гігантського напису KAISERTHUM RUSSLAND... Тому таке оформлення в тих "метричних" записів Потуржинських на які ви посилаєтесь.. Щодо Опульська та Сокаля - я вже описав стан наявності метрик - окрім фрагментів римо-католицьких (філіальних дописів..) - не збереглося ніц (принаймі я не в курсі, - буду вдячний якшо хтось мене поправить й вкаже на такі..).

З повагою Лев.

Повідомлення Hrodebert92 » 08 грудня 2021, 08:54

Привіт,

Щодо Потуржина, то їх можна подивитись у мормонах, але лише «на місці» в «центрі сімейної історії» (наприклад, у Варшаві на вулиці Вольській) – вони недоступні онлайн (лише їх частина доступна на „пошуку в архівах”). у мормонах:
- греко-католицький (1824-1870)
- православний (1876-1890)
Додатково, в Державному архіві в Любліні є також греко-католицькі книги с. Потуржина з 1824-1859 рр.

З с.Опульско важче..
З того, що я знайшов на AGAD це Римо-католики Були при парафії Сокаль (Белзький деканат) - багато книг в інтернеті, а греко-католики були під парафією Конотопі - Опульсько було філією цієї парафії (деканат Варяж). В AGAD є багато книг, переважно з кінця 19 століття для греко-католицької парафії в Опульско (sygnatura 270):

http://agad.gov.pl/inwentarze/ksGrec298.xml

Найкращі побажання,
Robert

Повідомлення drapieznik » 08 грудня 2021, 11:10

В AGAD є багато книг

для мене то не "багато" - тому шо мені важливо були потрібні власне старіші за кінець 19 століття, бо в мене по селу пращурів Горбків є досить велика глибина (20ті рр. 18 ст. по 1853) але обрив в середині 19 століття нівелює. Зара в час китайської зарази лізти десь в архіви чи мормонські центри - то радше нерозумно, мягко кажучи.. Та й шо мені по Опульско - з того шо шо згадувалося
Зображення
й всі вони з самого початку 19 століття. Тобто для мене те шо є по Опульско в АГАДі - то фактично ніц - 70 років розриву..

Але дякую шо вказали, - я на 298 фонд дивився багато раз, але видно прогапив коли дивився за Опульско з буквою "ó" (з крескою діакритичною)..

Подякував (-ла): 143 раз.
Подякували: 153 раз.
Стать: Жінка

Повідомлення Kasia » 28 грудня 2021, 14:30

Допоможіть прочитати, будь ласка, прізвище нареченої :cry:
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Бердичівський повіт: Барановський, Марковський, Яблонський, Павінський, Розборський, Кузьмінський, Величко, Покотилюк, Сливка, Білик
Брацлавський повіт: Дудник, Цурман, Маняк, Лановий

Онлайн

Подякував (-ла): 5850 раз.
Подякували: 3134 раз.

Повідомлення D_i_V_a » 28 грудня 2021, 17:01

Kasia написав:Допоможіть прочитати, будь ласка, прізвище нареченої :cry:
слывки - інколи трапляється такий напис букви Ы
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Подякував (-ла): 143 раз.
Подякували: 153 раз.

Повідомлення Kasia » 30 грудня 2021, 15:29

D_i_V_a написав:слывки - інколи трапляється такий напис букви Ы

Дякую величезне :Rose:
Не зустрічала такого прізвища у селі ось і розгубилася зовсім
Бердичівський повіт: Барановський, Марковський, Яблонський, Павінський, Розборський, Кузьмінський, Величко, Покотилюк, Сливка, Білик
Брацлавський повіт: Дудник, Цурман, Маняк, Лановий

Поперед.Далі

Повернутись до Допомога у читанні текстів

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], D_i_V_a, Google [Bot], Google Adsense [Bot], kbg_dnepr, nekrashevych