УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Допомога у читанні текстів - російська мова

Подякував (-ла): 376 раз.
Подякували: 548 раз.
Стать: Жінка

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення SNIGURIVNA » 12 травня 2019, 16:56

ГіП написав:...якщо Кирило виявиться Олексійовичем чи Олександровичем то тоді можна й могорич пити за Леся :)
За період з 1727 по 1740 "Лисоха" згадується тільки один раз. Тому про диво обретіння його батька мріяти не варто взагалі. Раніших метрик просто немає.

І якщо вже йти від імен, тоді зростає перспективність версії, що це предок Фоминого тестя "Лисового" (документ є вище), бо він за однією з версій, ранішою, Кириллович і лише на якийся десяток років молодший за Федора Кирилловича Лисоху, запис про народження якого тут і розбираємо.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Черкаський повіт: Баюк, Боговик, Вовк, Волошенко, Гай, Данилець, Демиденко,Дудник,Дяченко, Забожан, Калюжка, Лисенко, Личак, Максюк, Мигит, Озюменко, Осінній, Пахолок, Педоренко, Пелюхно, Петренко, Плигач, Пустовіт, Руденко, Савченко, Сіренко, Скринник, Снігур, Сугак,Товстопят, Цебренко, Чередніченко та інші.
Мій щоденник

Подякував (-ла): 610 раз.
Подякували: 698 раз.
Стать: Чоловік

Повідомлення ГіП » 12 травня 2019, 19:19

SNIGURIVNA написав:
ГіП написав:...якщо Кирило виявиться Олексійовичем чи Олександровичем то тоді можна й могорич пити за Леся :)
За період з 1727 по 1740 "Лисоха" згадується тільки один раз. Тому про диво обретіння його батька мріяти не варто взагалі. Раніших метрик просто немає.

.

а пізніші є :oops: У мене найстаріші 1749-й, теж по-батькові не було, а коли копнув 1769-й то один із братів був ще живий, здоровий та й по-батькові було при ньому :)
може реєстри які є, що за місцевість?
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)

Повідомлення SNIGURIVNA » 12 травня 2019, 20:23

ГіП написав: а пізніші є :oops: У мене найстаріші 1749-й, теж по-батькові не було, а коли копнув 1769-й то один із братів був ще живий, здоровий та й по-батькові було при ньому :)
може реєстри які є, що за місцевість?

Черкаський повіт Київської губернії.
По одній церкві, тій що мені треба для вирішення цього питання, є метрики 1727-1740, далі дірка до 1788, 1793, 1796 і... церква згоріла.
По другій з 1782 все тільки починається.
Сповідки 1787, 1799, 1801... без по батькові.
(З пошуками по Сумській області різниця велика.)
Все, що знайшла по пізніших документах, записала тут.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Черкаський повіт: Баюк, Боговик, Вовк, Волошенко, Гай, Данилець, Демиденко,Дудник,Дяченко, Забожан, Калюжка, Лисенко, Личак, Максюк, Мигит, Озюменко, Осінній, Пахолок, Педоренко, Пелюхно, Петренко, Плигач, Пустовіт, Руденко, Савченко, Сіренко, Скринник, Снігур, Сугак,Товстопят, Цебренко, Чередніченко та інші.
Мій щоденник

Подякував (-ла): 279 раз.
Подякували: 247 раз.

Повідомлення Bogdan Mishchenko » 25 липня 2019, 11:59

Прошу помочь в прочитании этого кусочка.

Зображення

Заранее благодарен !

Подякував (-ла): 5090 раз.
Подякували: 2415 раз.

Повідомлення D_i_V_a » 25 липня 2019, 14:36

Bogdan Mishchenko написав:Прошу помочь в прочитании этого кусочка.

Зображення

Заранее благодарен !
Думаю, що загалом все зрозуміло окрім назви села.
Прочитать не можу, але можу щось припустити. Наприклад, що перша літера С (як скорочення для села), а потім щось на кшталт Килина... Нехай це буде перше що побачилось. А взагалі треба знавців Віницької області на 1937-й рік :wink:

Мене тільки тішить, що в назві області одне Н, я колись дискутувала на цю тему, що на мою думку в українській мові двох Н не повинно бути. Мене тоді "закидали шапками" - і ось вам, втішний для мене запис... тому що я все одно залишилась при своїй думці :P
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Подякував (-ла): 68 раз.
Подякували: 241 раз.

Повідомлення Сивий » 26 липня 2019, 19:44

D_i_V_a написав:

Зображення

Заранее благодарен !
Прочитать не можу, але можу щось припустити. Наприклад, що перша літера С (як скорочення для села), а потім щось на кшталт Килина... Нехай це буде перше що побачилось. А взагалі треба знавців Віницької області на 1937-й рік :wink:

Мене тільки тішить, що в назві області одне Н, я колись дискутувала на цю тему, що на мою думку в українській мові двох Н не повинно бути. Мене тоді "закидали шапками" - і ось вам, втішний для мене запис... тому що я все одно залишилась при своїй думці :P

А може Литин?

Подякував (-ла): 279 раз.
Подякували: 247 раз.

Повідомлення Bogdan Mishchenko » 26 липня 2019, 20:55

Сивий написав:
D_i_V_a написав:

Зображення

Заранее благодарен !

А може Литин?

Скоріш за все Ви праві !

Подякував (-ла): 138 раз.
Подякували: 131 раз.

Повідомлення Kasia » 04 серпня 2019, 13:01

Доброго дня
Прошу допомоги, бо мене вельми заінтригувало. Прочитала прізвище як "інпрольдатора" :O:, то внутрішнє чуття і гугл мені підказали, що я щось роблю не так
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Бердичівський повіт: Барановський, Марковський, Кузьмінський, Величко, Покотилюк, Сливка, Білик
Брацлавський повіт: Дудник, Цурман, Маняк, Лановий

Повідомлення SNIGURIVNA » 04 серпня 2019, 13:13

Там "т", після "л" стоїть "і". Те, що Ви вважаєте "д", може бути "г", я таке бачила.

Слово "інтролігатор".
Значение:
устар. переплётчик
◆ Проситель в малопонятных выражениях, из коих трудно было добраться до смысла, рассказывал следующее: он был «интролигатор», то есть переплётчик, и, обращаясь по своему мастерству с разными книгами, «посядал много науки в премудрость божаго слова пообширного рассуждения». Н. С. Лесков, «Владычный суд», 1877 г. (цитата из Национального корпуса русского языка, см. Список литературы)

Джерело: https://ru.wiktionary.org/wiki/интролигатор
Джерело припускає, що слово походить від польського introligator.
Мій щоденник

Подякував (-ла): 138 раз.
Подякували: 131 раз.

Повідомлення Kasia » 04 серпня 2019, 16:37

SNIGURIVNA написав:Там "т", після "л" стоїть "і". Те, що Ви вважаєте "д", може бути "г", я таке бачила.

Слово "інтролігатор".

Ви неймовірні! :Rose: дякую, в житті б не здогадалася
Бердичівський повіт: Барановський, Марковський, Кузьмінський, Величко, Покотилюк, Сливка, Білик
Брацлавський повіт: Дудник, Цурман, Маняк, Лановий

Поперед.Далі

Повернутись до Допомога у читанні текстів

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]